Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Є два важливих факти, які потрібно розуміти про нового главу НБУ

Перший. Новий глава НБУ Кирило Шевченко — політичний призначенець Зеленського в Національному банку України.

Другий. Призначення Кирила Шевченка в НБУ — результат олігархічного консенсусу.

Причому, ми зараз нічого не говоримо про майбутні дії Шевченка або про його персональні риси, не говоримо про його професійні якості, не говоримо про відповідність посаді або щось подібне. Аналогічна оцінка була б дана, навіть якби замість Кирила Шевченка заново призначили Якова Смолія в такому режимі. Тобто ми доводимо ці тези безвідносно до персони кандидата, а лише на підставі оточуючих персону обставин і факторів.

Як далі буде діяти на чолі Нацбанку Шевченко залежить тільки від нього самого, а ось як будуть діяти всі оточуючі вже зрозуміло, виходячи з цих двох тез вище.

Теза про олігархічний консенсус доводиться найпростіше — просто поглядом на результат голосування. Голоси «За майбах» Коломойського, голоси БЮТ Тимошенко (в яку тепер грає через Ляшка Ахметов), голоси Медведчука / Льовочкіна з ОПЗЖ і дисципліноване голосування всіх в СН (крім Дубінського і Буймістер) говорять про консенсус прямо. Тут неможливо щось заперечувати.

Теза про те, що Шевченко політичний призначенець Зеленського теж доводиться просто.

Звичайно, те, що Шевченко на виступі плутав номери постанов, не говорить про те, що він некомпетентний, це лише говорить про те, в якому поспіху приймалося і проводилося рішення.

Але в своєму виступі на комітеті Шевченко не дав НІЯКИХ чисельних характеристик, які бажає досягти. НІ-Я-КИХ. Він говорив про те, що БУЛО до нього (тут були цифри, так), а далі Шевченко просто почав шпарити політичні проспекти Зеленського, ЯКІ, ЯК МИ ЗНАЄМО, ВЗАЄМОВИКЛЮЧНІ. І в своїй програмі ніяких цифр у Шевченка вже не було.

Замість слів були натяки на більш високу інфляцію, але при цьому ще більш доступне кредитування. Було про розвиток економіки силами Нацбанку (а не дерегуляція силами МЕРТу, зниження фіскального або силового тиску і т.д.), але при цьому збереження співробітництва з міжнародними інституціями, які якраз наполягають на монетарій стабільності. Крім того всього, Шевченко сказав, що монетарна політика НБУ буде збережена. Але її треба буде поміняти. Сказав, що не допустить неконтрольованої інфляції і неконтрольованої емісії, але не сказав про чисельні «контрольованих» значень.

Як конкретно буде вирішене це протиріччя, Кириле? На яких цифрах? Як банки будуть давати кредити під 6% в гривні з інфляцією в 10%? До яких значень інфляція вважається контрольованою? З кого буде формуватися команда, яку ти будеш збирати? Всього цього в презентації немає. Жодної цифри. Тільки політичний проспект.

Ми не бачили ТЕХНОКРАТИЧНОЇ презентації Шевченка, ми бачили презентацію політичну, декларативну. Нереалістичну. Білочки стануть їжачками, тому що так говорив наш президент, від якого ми обіцяємо бути незалежними.

І ОСЬ ЦЕ ПРОБЛЕМА, безвідносно до особистості Шевченка. Тому що, якщо кандидат представляє замість технократичної програми програму політичну, ідентичну словами Президента і потім за нього голосує коаліція Президента, то ми маємо справу з політичним призначенцем Президента.

Міжнародним інституціям плювати на особистості, але за межами особистості ніхто не побачив технократа. Всі побачили ретранслятора вельми далеких від реальності думок Володимира Олександровича Зеленського. А думки Зеленського є лише консолідованим запитом олігархату, що вимагає розміняти макроекономічну стабільність країни на преференції для самих олігархів. І підтвердженням цьому є олігархічний консенсус при голосуванні за призначення Шевченка. Все, пазл склався.

Тобто при сухій оцінці таких фактів, [кандидат_name] це політичний призначенець Зеленського, який повинен діяти в інтересах олігархату, щоб олігархат сприяв Зеленському і не мочив Зе на своїх телеканалах. Зауважте, тут немає місця особистості самого Шевченка чи суперечок про те, яка у нього репутація за кордоном або який він профі.

Може, Шевченко почне реалізовувати в хаотичному режимі побажання президента і олігархів, не знайшовши у себе хребта. Може, пошле нахєр їх всіх і почне свою гру. Може, зуміє пояснити Президенту, що олігархи використовують Зеленського і зіллють при першій же нагоді після падіння рейтингу, і зуміє перетягнути президента на свою сторону.

Це будуть дії Шевченка як особистості.

А вплив політичного призначення Президента, підтриманого олігархами, на репутацію України і чинної влади вже зрозумілий.

Недовіра.

Політичні призначенці Зеленського вже довели свою безтолковість, прислужництво та нездатність зробити з економікою щось інше, крім зґвалтування.

Отже, навіть якщо Шевченко завтра стане смолянистішим від Смолія, довіра до України в міжнародних інституцій та інвесторів не відновиться ще довго.

І ось це проблема, з урахуванням світової кризи, в яку ми сповзаємо.

Anton Shvets, співзасновник Демократичної Сокири.

Tags: ДемСокира, Политика, Экономика
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment