Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Тянется и тянется рука (c)

К печатному станку:Alex Noinets: Вийшла до нас народний депутат від Слуги Народу Людмила Буймістер, 34 роки, народжена в Москві, освіта - МГІМО, і каже - ми пропонуємо надрукувати гроші у обсязі 300 мільйядрів гривень І РОЗДАМО ВАМ, ЛЮБІ УКРАЇНЦІ У ВИГЛЯДІ УНІВЕРСАЛЬНОГО БАЗОВОГО ДОХОДУ.

Кожен українець отримає 3 тисячі гривень згідно цього плану. Це примірно 150 мільйярдів, якщо рівномірно роздати кожному українцю.

Інші 150 будуть роздані кредитами і направлені на якусь отрасль електроенергетики (тобто Ахметову віддадуть). Але мова не про Ахметова. Мова про ситуацію.

Дивіться, що далі буде.

Гроші, які просто надруковані і роздані людям, не закривають бюджетний дефіцит. А бюджетний дефіцит цього року прогнозується в 500 мільйярдів і прогнози погіршуються щомісяця. Що це за 500 мільйярдів? Це виплати бюджетникам. Це пенсії і зарплати вчителів, поліції, лікарів, чиновників. Цих грошей немає. Взятися їм нема звідки.

В цих умовах слуги народу виходять зі словами - давайте надрукуємо гроші, але навіть не для закривання бюджетної діри, ні, ви що, ніколи. Ми хочемо запустити станок для вас, любі українці, ми хочемо дати гроші особисто вам, без умов, просто так, тому що ми вас любимо.

Коли вони це зроблять, кожен з нас стане багатшим на 3 тисячі гривень і біднішим на 10 відсотків, тому що емісія в 10 відсотків від ВВП призведе до інфляції ЩОНАЙМЕНШЕ в 10 відсотків. Розумне рішення для всіх, чиї сукупні статки в грошах, нерухомості і інших активах складають менше 30 тисяч гривень. Нерозумне для всіх інших.

Але хто ж рахує? Ніхто не рахує. Це ж вам гроші, просто так, беріть. Це для вас. Уряд з народом, депутати про вас піклуються, вороги заважають нам ввімкнути станок і зробити вас багатими.

А коли інфляція лише від цього ізольованого кейсу стукнеться в стелю, станок-то уже запущений, давайте інші проблеми також вирішувати, наша-то попередня стратегія спрацювала. На два тижні спрацювала, але ж спрацювала. Давайте далі друкувати, давайте вирішувати нагальні проблеми.

Тобто вони стали розумні. Їх єдина мета - включити станок. Інших варіантів вони не бачать, тому повзуть до цього єдиного варіанту. МВФ і НБУ не дали їм включити станок для себе, тому вони зараз хочуть підключити до цього питання українського люмпена і пролетарія. Це розумний крок. Страшний, злочинний, потенціально смертельний, але розумний.

Tags: Зеленский, Пиздец, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 23 comments

Recent Posts from This Journal