Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Міністерство Льоні Космосу

Давайте чесно. В Україні немає космосу. І немає передумов для розвитку ракетобудування.

Все що у нас є – спадок німецьких інженерів Третього рейху, опрацьований совєцькими вченими для того, щоб модернізовані ракети ФАУ долетіли до Америки.

Будь яка індустрія має сенс, коли має свого споживача, який платить за продукт. Споживачем Южмашу був СССР. Раз в кілька років в космос запускали якусь Бєлку, Стрєлку чи Лєонова, щоб пропіарити Совєцьку владу і мирний космос. І кожен день клепали ракети Р-36М "Сатана", щоб стерти Америку в радіоактивний попіл.

У України немає споживача. Україна – не СРСР і платити за світову гегемонію банально нічим. Після успішних стартів Фальконів Ілона Маска, втрата тих небагатьох клієнтів, що користуються послугами українських ракетобудівників – лише питання часу. Для того, щоб конкурувати з американською SpaceX українській ракеті треба бути не просто дешевшою, а дешевшою в рази. Бо там Штати та їхня стабільна якість і надійність, а тут дика Україна із безладом і непередбачуваністю. Така вартість вбиває розробку і розвиток. Так, якийсь час ще можна клепати нащадків ФАУ-2 розробки 40 років минулого століття, але це стагнація і повільна смерть. Інших варіантів немає.

Ідея створити міністерство космосу, призначити туди Найема, Лєщенка і якогось, невідомого ще нам, менеджера Ахметова – ще тупіша, ніж створити Міністерство Моркви. Бо морква в нас хоч є і буде завжди. А космос – амбітна, але не підкріплена ресурсами, хотілка ласої на аплодисменти влади. Не треба себе дурити. Аплодисментів не буде. Будуть лише вгачені в друзів президента мільярди і нульовий результат.

Сергей Марченко


Tags: Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments