Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Цьогоріч ми вкотре збираємось йти на штурм НАБУ

І логіка та порядність підказують нам, що прийшов час звітувати. Адже минув рік, як члени ГО «Демократична сокира орди», ГО «АСТАРТЕС», ГО «СОРОРІТАС» і ГО «КСЕНОС» отримали більшість у складі Ради громадського контролю НАБУ.

*довідка*

Рада Громадського Контролю НАБУ не розслідує, не саджає і не проводить страт (на жаль). РГК — це орган контролю, пильні очі громадськості, що стежать за роботою одного з головних правоохоронних органів України. Завдання РГК — покращувати роботу НАБУ, дивитись, аби орган ефективно працював, а не приймав дзвінки про директора ЖЕКу, що бере хабар. І усім цим ми сумлінно, служачи народу України, займались впродовж останніх 365 днів.

*кінець довідки*

ЗАЯВИ ТА ЗВЕРНЕННЯ

Великий шмат роботи РГК — це моніторинг інформаційного поля та реакція на ймовірні корупційні злочини. Відтак члени Ради неодноразово звертались до правоохоронних органів з вимогами провести перевірку або розпочати розслідування. Так було, коли з’явились «плівки Лероса», так було напередодні голосування за «антиколомойський» закон, коли депутатам пропонували по 60 000 $. У цих випадках ми закликали НАБУ та САП провести неупереджене розслідування.

Крім того, у січні цього року за заявою РГК НАБУ відкрито кримінальне провадження стосовно судді щодо недостовірного декларування. Суддя ненароком забула про дві закордонні квартири якраз тоді, коли колегія суддів (до якої вона входила) розглядала позов ймовірного родича Ігоря Коломойського до ПриватБанку. Magic! Загалом це скликання РГК НАБУ оприлюднило 9 заяв, найрезонансніша з яких та, де ми закликали Президента не поширювати дезінформацію про повноваження НАБУ. Усі ж пам’ятають, як Зеленський просив українців телефонувати на гарячу лінію НАБУ, забувши про підслідність органу?

Також за п'яту каденцію РГК:

 • закликала директора Бюро дати публічне пояснення щодо визнання його винним у вчиненні правопорушення пов’язаного з корупцією;
 • стежила за обшуками ТРК «Думська» та мітингами під НАБУ з вимогами звільнити директора Бюро;
 • закликала Генпрокурора забезпечити незалежні умови розслідування справи щодо запису можливої розмови директорів ДБР та НАБУ;
 • вітала законопроєкт про зняття недоторканності з нардепів та пропонує внести уточнення;
 • заявила про фейкові повідомлення від РГК.

⭕️ ВІДСТАВКА СИТНИКА

У лютому-березні окремі депутати «Слуги народу» почали активно просувати тему звільнення директора НАБУ Артема Ситника. На підтримку їхніх заяв та законодавчих ініціатив кілька тижнів під Верховною Радою стояв мітинг за відставку Ситника, який виглядав, звучав та пахнув, як звичайний проплачений мітинг. У зв’язку з цим члени РГК заявили, що згадані демонстрації є спробою порушити незалежність НАБУ.

Щодо звільнення Артема Ситника, то наша позиція полягала в тому, що людина, занесена до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення не має морального права обіймати цю посаду. Проте питання його відставки має розглядатися в законний спосіб. Тобто зі збереженням незалежності Бюро. Однак процедура звільнення Ситника, яку пропонували «слуги» не мала нічого спільного із законністю. Йдеться про проект постанови #3039. 3 березня наші члени РГК НАБУ прийшли на комітет з питань антикорупційної політики Верховної Ради, де якраз розглядали проект постанови. Ми наполягали на визнанні її такою, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Зрештою депутати не підтримали проект. Натомість ми пропонували Раді затвердити процедуру аудиту НАБУ. Адже саме результати аудиту можуть бути підставою для законного звільнення директора НАБУ.

⭕️ РГК НАБУ ТА ПРИВАТБАНК

Окремим абзацом ми хочемо розповісти про діяльність РГК НАБУ у справі Приватбанку. У серпні 2019 року НАБУ починає вилучати документи в Привату, що стосуються юридичного захисту банку в лондонському суді. Виїмка документів була спричинена заявою двох нардепів — Купрія та Дубініна, які, за інформацією ЗМІ, пов’язані з Коломойським. Заяви були абсурдні, тому що їхні автори вимагали вгріти банк через «безпідставну виплату судового збору». А ще заяви 2 роки припадали пилюкою десь на полицях НАБУ, аж раптом у серпні Бюро їх зауважило.

У зв’язку з цим члени РГК НАБУ ініціювали зустріч з Артемом Ситником, на якій добились утворення робочої групи, в яку увійшли детектив НАБУ, прокурор САП, двоє членів РГК та представник Привату, аби здійснювати контроль за виїмкою документів. Адже правоохоронці могли вилучити документі, які б нашкодили захисту державного Приватбанку в лондонському суді.

⭕️ Крім того, члени РГК НАБУ взяли участь у 63 засіданнях конкурсної комісії. Ми допомагали Бюро обирати детективів та оперативних працівників, юристів та керівників підрозділів. Також двоє членів РГК увійшли до дисциплінарної комісії, до 11 працівників НАБУ були застосовані дисциплінарні стягнення у вигляді зауважень, доган та попереджень про неповну службову відповідність.

Звіт завершено. Низький уклін тим, хто підтримав цей склад на попередніх виборах та низький уклін авансом тим, хто підтримає наших кандидатів на наступних.

Демократична Сокира

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment