
Поки ви тут радієте, що відкрились ресторани і салони краси...
Василь Сердюченко, фермер із села Шевченкове Кілійського району, що на півдні Одещини, здійснив суїцид. Міський голова Кілії Boychenko Pavel повідомив, що причина трагедії – повністю знищені засухою посіви на полях Василя Миколайовича.
Фермеру було 66 років, він мав 150 гектарів орендованої у односельчан землі. Через страшну засуху посіви загинули повністю. 900 тисяч гривень – скільки він мав виплатити людям. Василь Сердюченко залишив посмертну записку.
Мер Бойченко розповідає, що місяць тому Кілійська міська рада звернулась до президента України, Кабміну і парламенту з проханням виділити кошти невеликим фермерським господарствам на компенсацію втрат. Жодна державна інституція не відповіла на це звернення. 4 мільярди гривень в резервному фонді закладені якраз на такі випадки – як компенсація фермерським господарствам через надзвичайну ситуацію. Але компенсації отримують доларові мільярдери-латифундисти. А черга до селян все ніяк не може дійти.
Одещина дуже потерпає від засухи. Вже більше року немає дощів, зима була безсніжною. Гинуть посіви, земля перетворилась на порох. У південних районах Одеської області планують оголосити надзвичайну ситуацію через втрату врожаю у цьому році.
Zoya Kazanzhy
По этой новости мнения разделились на "ужас, что делается" и "наголосовали - ешьте".
У меня другой вопрос, о засухе, которая внезапно пришла и теперь всю Украину ждёт неурожай. Причём в южных областях второй год подряд неурожай. Но вот что интересно: в Израиле всегда засуха, уже много веков подряд. И никакой помощи сельскому хозяйству. И при этом Израиль кормит всю богоспасаемую россиюшку и плюс немного Европу и другие страны. Я вчера в Фоззи рукколу Израильскую покупал, рядом стояла наша, но почему-то дороже и выглядела сильно хуже, наверное потому что у нас засуха, а в Израиле засухи нет.
У меня вопрос к нашим фермерам. Я вам правда сочувствую, не дай бог такое кому-то - вбухать кучу кредитных денег и прогореть. Но когда вы от экстенсивных методов хозяйствования перейдёте наконец к интенсивным? Когда вы перестанете полагаться на чернозём и погоду, и начнёте вкладываться в технологии, благо всё есть в открытом доступе? Скажете "это невыгодно"? Почему в Израиле выгодно, а у нас нет? Вам не надоело нести убытки и просить помощи у государства?
Я вполне допускаю, что я не прав, или чего-то не понимаю - я не аграрий. Поэтому выше - вопросы, а не утверждения. Если кто-то знает ответы - расскажите в комментах.
Journal information