Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Як зробити ДемСокиру у своєму місті

Привіт. На зв‘язку Юрій Гудименко.

Так вже сталося, що зараз я відповідаю за організаційне будівництво у регіонах, а також за закордонні клуби прихильників. Тому я б хотів, користуючись карантином, відповісти на найчастіші запитання щодо регіональної розбудови і того, як відкрити осередок «Демократичної Сокири» у місті, де нас ще немає.

Сценарій відкриття будь-якого обласного осередку зазвичай однаковий. У ролі голови осередку нам потрібна ініціативна людина з лідерськими якостями, тому ми чекаємо перших кроків від активістів на місцях. Зазвичай це виглядає, як повідомлення: «Привіт, я побачив, що ДемСокири немає у моєму місті, хотів би зайнятися цим».

Після цього ми запрошуємо потенційного керівника до центрального офісу у Києві, де відбувається співбесіда. Після співбесіди, якщо у розмові не було виявлено критичних розбіжностей у світогляді, заявка із резюме переходить до людей, які перевіряють біографію кандидата, дізнаються думки про нього від знайомих, досліджують дані з відкритих та привідкритих джерел на предмет чорних плям та історій, які потенційно можуть зашкодити іміджу всієї «ДемСокири».

Якщо і тут все добре, то ми просимо вже де-факто погодженого кандидата призначити час та місце першої зустрічі з місцевими активістами – урочистого відкриття осередку. На цю подію обов‘язково завітають лідери «Демократичної Сокири», і неважко здогадатися, що з десятків людей, які прийдуть «просто послухати», значна частина залишиться працювати і розбудовувати осередок на благо свого міста і всієї країни. З моменту урочистого вручення голові осередку прапора організації розпочинається системна робота: включення до сітки регіональних організацій, проведення акцій, робота з активістами, агітація, участь в обговореннях та загальних нарадах, підготовка до виборів тощо. І так, все це безкоштовно. Ми не платимо грошей керівникам осередків, бо (сюрприз!) їх немає. Проте, зараз у рамках політики організаційної децентралізації запущено процес утворення субрахунків, і кожен осередок може збирати донати на діяльність саме у своєму місті, що розв'язує руки керівникам і мотивує активістів.

Кожен осередок має велику автономність у діях та напрямках роботи. Хтось більше полюбляє робити креативні акції, хтось робить наголос на підтримці малого та середнього бізнесу, комусь більше подобається агітувати людей на вулицях – ми вітаємо всі активності, які збільшують впізнаваність та підтримку «Демократичної Сокири». Центр ставить окремі завдання, але переважна більшість дій осередків ініційована знизу, а не зверху. Так само і з призначенням керівника – першого голову будь-якого осередку призначає Центр, але усі заміни керівного складу відбуваються вже на місці, активістами осередку, які можуть обрати нового голову (якщо попередній через якісь обставини гальмував розвиток партії у регіоні). Те ж саме стосується і клубів прихильників «Демократичної Сокири» за кордоном.

До пандемії ми планували урочисто відкрити осередки у Рівному, Івано-Франківську, Білій Церкві та м. Ірпінь. Через карантин урочистості було відкладено, але ми проголошуємо, що осередки працюють у штатному режимі. Їхні керівники – Ігор КруглийВіталій ПасенюкПавло ЛаврусьСергій Люльченко. Також повернувся до повноцінної діяльності осередок у Житомирі, керівник — Паша Макрей. Ще одна новина — член Політради Антон Колумбет призначений Головою осередків Київської області. Наразі їх три — в Ірпені, Білій Церкві та Києві.Зараз у нас працюють 16 осередків:

Демократична Сокира. Харків.
Демократична Сокира. Дніпро
Демократична Сокира. Запоріжжя.
Демократична Сокира. Миколаїв
Демократична Сокира. Львів.
Демократична Сокира. Рівне
Демократична Сокира. Івано-Франківськ
Демократична Сокира. Чернігів
Демократична Сокира. Черкаси
Демократична Сокира. Чернівці
Демократична Сокира. Краматорськ
Демократична Сокира. Суми
Демократична Сокира. Одеса
Демократична Сокира. Житомир
Демократична Сокира. Біла Церква
Демократична Сокира. Ірпінь

Закордонні клуби прихильників не відносяться до осередків, підпорядковуються законодавству тих країн, де знаходяться, і є не політичними організаціями, а радше неформальними об‘єднаннями патріотичних українців за кордоном. Процес створення постійно працюючих клубів за кордоном також було призупинено через карантин, але за останній час ми встигли відкрити два клуби – у Берліні (Demokratischer Morgenstern Berlin - Демократичний Моргенштерн Берлін) та Варшаві (Демократична Чупага. Варшава), а також зустрітися із українцями у Кракові та Стокгольмі.

Якщо ви хочете взяти участь у роботі свого осередку, то напишіть у приватні повідомлення сторінці вашого міста. Якщо його у списку немає, доведеться зачекати… або ж очолити його і створити самостійно – для цього пишіть в особисті повідомлення ДемСокирі.

Для нас регіональні осередки є надважливими. Це фундамент нашої організації.

Саме такого фундаменту немає у більшості політичних проектів України (і саме тому вони саме проекти, а не партії).

І ми працюємо над тим, щоб у кожній області, потім у кожному місті, потім у кожній громаді був наш осередок.

Тільки у прямому контакті з людьми можна змінити країну на краще.

Ті ж, хто думає, що участі у ток-шоу достатньо для перемоги – помиляються. Так, вони можуть виграти, не вилазячи з телевізора. Але країна – програє.

Долучайтеся до нас. Працюйте разом з нами.

Працюйте для свого міста і для своєї країни. І тоді ви помітите, як світ навколо стає красивішим.

Welcome to the club.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments