Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

ЗЕ!лений тариф

@slevo4kin: В эти тяжелые времена, украинцы должны поддерживать друг друга. Поэтому каждый гражданин Украины должен помочь Ринату Леонидовичу подняться в списке Форбс.Андрій Лаврик: Дещо про «зелену» енергетику, чого ви не знаєте.

Напевне, ви хоч краєчком вуха чули, що від початку видобуток електроенергії з відновлюваних джерел у нас запроваджувався не як екологічно чиста генерація, а як викачування бабла із бюджету під благородним приводом. «Зелені» тарифи в Україні (досі) настільки високі, що це оцінили не тільки «риги», а й інші шлемазли, у яких знайшлося кілька зайвих мільйонів баксів, щоб пустити їх у прибуткову справу. Інвестиції не такі вже й великі, відбиваються за кілька років, рентабельність зашкалює. Це оцінили й іноземні інвестори (вони теж шару обожнюють, якщо ви не знали), і також заходилися ударними темпами запускати поля СЕС, тикати вітряки, тощо.

Сонячна електростанція в українських реаліях – як нафтова свердловина, але качає не нафту, а одразу гроші, і, здавалося б, на відміну від свердловини, ніколи не зупиниться, доки світить сонце. Але є одне «але»: світило наше, може, не згасне ще мільярд років, але бабки в бюджеті, з яких кормляться «зелені енергетики», закінчуються вже.

Те, що так рано чи пізно станеться, було зрозуміло, щойно «екологічне» божевілля почалося. А сталося от що. Оскільки «зелені» тарифи у нас непристойно високі, оті усі «альтернативні» енергетики скопом отримують з ринку електроенергії грошей ледь не більше, ніж «Енергоатом», генеруючи при цьому енергії трохи більше, ніж прутень у білки. Урешті решт навіть упороті видатні лідери сучасності допетрали, що із цією хернею треба щось робити, інакше навернеться до біса уся енергосистема країни. Стали навіть озвучуватись цілком слушні ідеї порізати «зелені» тарифи під корінь. Понад те - у «інвесторів», які уже насмоктались бабла із бюджету, націоналізувати потужності.

Натомість інвестори у «зелену» енергетику озвучили зустрічну пропозицію, як зробити так, щоб енергоринок не гепнувся, і вони й надалі могли набивати кишені. Все до геніальності просто: вони пропонують збільшити тарифи на електрику для населення.

Власне, це все, що вам слід знати про «зелену» енергетику в Україні.

Tags: Зелёная моча
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 19 comments