Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

То не ми тиснемо, то ваші гріхи тяжкі

Кілька днів поспіль громадськість гуде, обговорюючи повідомлення суддів Великої Палати Верховного Суду про тиск з боку активістів «Демократичної Сокири», нашого співзасновника Антона Швеця та засобів масової інформації. Що ж, панове судді, настав час розібратись, хто на кого тисне насправді.

5 травня, стало відомо, що наступне засідання Великої Палати Верховного Суду в справі Суркісів відбудеться вже 18 травня. Перед тим, 4 травня, ми, нарешті, ознайомилися зі змістом уже згаданого повідомлення Великої Палати Верховного Суду, яке вони відправили у Вищу раду правосуддя, а та, у свою чергу, передала її до Офісу генерального прокурора. У документі йдеться, що «Демократична Сокира», її співзасновники в особі Антона Швеця, а також окремі ЗМІ чинили тиск на суддів Великої Палати Верховного Суду в справі Суркісів. Що ж, давайте поговоримо предметніше про те, хто на кого тисне.

По-перше. Під повідомленням про втручання в роботу (тобто, про тиск) підписались не всі судді Великої Палати Верховного Суду. Значить, якщо, на їхню думку, тиск був, то відчули його не всі, а лише особливо вразливі колеги? Це виглядає дивно, оскільки серед підписантів є також судді, яких ВЗАГАЛІ не згадували ні ЗМІ, ні партія, ні тим більше її лідери. Про них не писали НІЧОГО, і яким чином вони могли відчути тиск на собі, схоже, відомо лише екстрасенсам.

По-друге. Натомість деякі судді, про яких дійсно згадували ЗМІ, свого підпису під повідомленням про тиск не поставили. Виходить, що суддя фігурує в статтях, але тиском це не хоче назвати. А ті, про кого не було згадано і словом, навпаки, заявляють про тиск.

Є два варіанти. Перший — тиску не було взагалі. Другий — тиск не заважає суддям прийняти потрібне рішення, а повідомлення — це просто папірець, не більше.

Позиція «Демократичної Сокири» в цій історії доволі проста. Ми не здійснювали тиск на суддів Великої Палати Верховного Суду під час розгляду справи братів Суркісів. Навпаки, «Демократична Сокира» вважає суддівське повідомлення елементом тиску на активістів та журналістів, які стежать за тим, що відбувається в суді. Таким чином судді намагаються зробити себе жертвами. А нас — звинуватити в тому, чого ми ніколи не робили.

А тепер про ще один аспект. Повернімось до того, з чого починали. 18 травня — наступне засідання Великої Палати Верховного Суду по справі Суркісів. Повідомлення суддів Вища рада правосуддя невідомо коли розгляне, і скоріш за все не встигне до цієї дати. А тепер, питання: чому суд продовжує розгляд справи, якщо судді заявляють про тиск? Яким чином можна призначати дату засідання, якщо правової реакції на повідомлення немає? Тиск не заважає?

Це ще раз доводить уже озвучену нами позицію. Повідомлення про тиск на суддів Верховного Суду — це спосіб (дивний, але який є) натиснути та залякати громадськість, тобто всіх, хто стежить за перебігом справи Суркісів та інших важливих для України судових процесів.

То ж хто на кого тисне?

Не помічати нас уже не так легко. І вже давно не смішно, правда? Зараз ми знаходимося на етапі — «боротьба», а за нею, якщо вірити цитаті Ганді, перемога. От тоді й поговоримо ще раз. Якщо ви хотіли, щоб ми перестали приходити під суди, вітаємо — тепер нас буде ще більше. Тому що, де ми — там битви.

І, звісно, нам ніколи не завадить ваша підтримка.

Ваша Партія.

Tags: ДемСокира, Коломойский
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments