Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Аналіз та прогнози щодо карантину

Щоб краще оцінювати динаміку поширення в умовах тривалої пандемії, ВООЗ почав публікувати кількість нових випадків за останні 7 днів та приріст загальної кількості випадків за останніх 7 днів (у порівнянні з попередніми 7 днями).

Вимірюючи у такий спосіб можна бачити, чи спалах “розгорається”, просто “горить” або ж “тліє” і скоро закінчиться.

У таблицях - сьогоднішній стан справ у Європі за цими показниками (а повний дашборд тут):- Як і очікувалося, пандемія у Європі пересунулася на схід.
- Центром спалаху є Росія, наздоганяє Білорусь.
- Україна - у п’ятірці лідерів у Європі за приростом нових випадків. (ib: привіт, пасочки!)
- Забудьте про Італію, Іспанію, Німеччину. Вони уже виходять з пандемії.
- Дві країни Західної Європи, де спалахи ще відносно активні - Великобританія та Швеція. Перша ввела карантин пізніше за інші країни Західної Європи, друга - взагалі не вводила.

Щодо п'ятірки лідерів на сьогодні: Росія, Білорусь, Казахстан, Україна, Вірменія. Я не дуже добре знаю ситуацію у Казахстані та Вірменії. Ситуацію в Росії (яка ввела карантин запізно і у дивній формі) та Білорусі (взагалі не вводить карантин) можна було передбачити.

А от як пояснити ситуацію в Україні?

Україна впровадила карантин синхронно з країнами Західної Європи, причому наш карантин був один з найбільш жорстких. Проте не лише країни “старої” Європи, але й центральноєвропейські, а також Польща, Литва уже виходять з пандемії.

Як нещодавно сказав головний санітарний лікар, “карантин працює”. Але, як бачимо, він працює якось поганенько.

Проблема в тому, що не працює система тестування-виявлення-ізоляції. Карантин у Європі вводили в першу чергу для розгортання цієї системи.

Литва, наприклад, стала одною з найкращих у світі за цими параметрами. Польща робить у кілька разів більше тестів ніж Україна та розміщує на ізоляцію у кільканадцять разів більше людей. Країни Західної Європи роблять у десятки разів більше тестів та мають потужні системи виявлення та ізоляції.

Україні потрібно зрозуміти, що карантин сам по собі - не працює. Час припинити покладатися лише на нього і нарешті іти за рекомендаціями ВООЗ та досвідом сусідів із західного, а не східного боку.

Україна опинилася у непростій ситуації. Спалах в країні ще триває, він один з найактивніших у Європі. При цьому ми не знаємо його реального масштабу через низький рівень тестування. Карантин, який дотепер був єдиною надією уряду, більше не працює. З ним потрібно щось робити. Але і виходити з нього без налагодженого тестування та ізоляції - дуже ризиковано.

Павло Ковтонюк

Дослідники Світового центру даних «Геоінформатика і сталий розвиток» при КПІ ім. Ігоря Сікорського на основі методології Форсайту здійснили друге прогнозне моделювання ймовірних фаз подальшого розвитку коронавірусної інфекції в Україні.

До третьої декади травня 2020 року найбільш ймовірним буде наростання пандемії із змінним характером (лінійне зростання може тимчасово переходити в експоненціальне і навпаки). Це пояснюється:
 • порушенням режиму карантину певною кількістю громадян України під час святкування Вербної неділі (5 квітня) і Великодня (19 квітня), необережним відправленням релігійних обрядів;
 • найгіршим в Європі дотриманням режиму карантину (мобільність автомобільного та пішого пересування в Україні 1.5-3 рази вища ніж в країнах Європи);
 • найнижчим в Європі відсотком проведених тестів на коронавірус (в 3,5-8 разів нижчим ніж в Європі);
 • одним з найвищих в Європі відсотком інфікованих лікарів (19,1% від загальної кількості хворих);
 • та деякими іншими несприятливими факторами.
Протягом третьої декади травня найбільш ймовірним може бути пік пандемії.

Повільне згасання пандемії коронавірусу може відбуватися протягом найтеплішої пори року в Україні, з кінця травня до кінця серпня 2020 року, по мірі поступового набуття населенням колективного імунітету, покращенням роботи системи охорони здоров’я, підвищенням соціальної відповідальності і свідомості населення (ib: ахахахахаха).

Протягом осінньо-зимового періоду 2020-2021 років не виключена поява другої хвилі пандемії.Це була чиста математика, яка створювалась без врахування особливостей менталітету 73% народу, та справедливих правителів, яких цей народ обрав. Замість того, щоб обрати якусь одну з моделей - місяць пересидіти карантин "по-дорослому", як в Італії, або забити на все і пожертвувати частиною населення, як у Швеції, влада і народ обрали імітацію карантину: "робимо вигляд, що сидимо вдома і розтягуємо агонію на невизначений час". Зеленський робить вигляд, що бореться з епідемією і піариться на комерційних вантажах, депутати роблять вигляд, що їх бізнес притримується карантину, народ робить вигляд, що нічого не помічає і робить те саме. При тому згідно опитувань, більшість українців досі готові сидіти на карантині скільки потрібно.Але ж ми розуміємо, як саме українці "готові сидіти" - з дулею в кишені, так само, як вони виконують інші правила й закони. Тому які б опитування не проводили б, і як би Зеленський не надував щоки, і куди б Аваков не вводив нацгвардію - карантин буде поступово слабшати, не зважаючи на графіки захворювань від науковців. Зеленській і ЗекоМанда будуть вимушені лише "благословляти" ці послабшення, фіксуючи де-факто у де-юре. Не знаю, як у ваших містах, а травневі свята у Кременчуці загалом не відрізнялись від попередніх років - на вулицях і в парках повно народу, більшість уже без масок, в крамницях не проштовхнутись, за містом - шашлики на повну. От таке народ згоден терпіти, "скільки потрібно". А що працювати приходиться в тіні - так багатьом це навіть вигідно, після того як ЗекоМанда зобов'язала всіх касові чеки видавати.

Може "культ карго" - це й справді такий національний путь. У нас для нього навіть унікальна приказка є: ЯКОСЬ ВОНО ТА БУДЕ.

Бо ще ніколи так не було, щоб ніяк не було.

Tags: Зеленский, Фейл
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 58 comments

Recent Posts from This Journal