Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Аналіз та прогнози щодо карантину

Щоб краще оцінювати динаміку поширення в умовах тривалої пандемії, ВООЗ почав публікувати кількість нових випадків за останні 7 днів та приріст загальної кількості випадків за останніх 7 днів (у порівнянні з попередніми 7 днями).

Вимірюючи у такий спосіб можна бачити, чи спалах “розгорається”, просто “горить” або ж “тліє” і скоро закінчиться.

У таблицях - сьогоднішній стан справ у Європі за цими показниками (а повний дашборд тут):- Як і очікувалося, пандемія у Європі пересунулася на схід.
- Центром спалаху є Росія, наздоганяє Білорусь.
- Україна - у п’ятірці лідерів у Європі за приростом нових випадків. (ib: привіт, пасочки!)
- Забудьте про Італію, Іспанію, Німеччину. Вони уже виходять з пандемії.
- Дві країни Західної Європи, де спалахи ще відносно активні - Великобританія та Швеція. Перша ввела карантин пізніше за інші країни Західної Європи, друга - взагалі не вводила.

Щодо п'ятірки лідерів на сьогодні: Росія, Білорусь, Казахстан, Україна, Вірменія. Я не дуже добре знаю ситуацію у Казахстані та Вірменії. Ситуацію в Росії (яка ввела карантин запізно і у дивній формі) та Білорусі (взагалі не вводить карантин) можна було передбачити.

А от як пояснити ситуацію в Україні?

Україна впровадила карантин синхронно з країнами Західної Європи, причому наш карантин був один з найбільш жорстких. Проте не лише країни “старої” Європи, але й центральноєвропейські, а також Польща, Литва уже виходять з пандемії.

Як нещодавно сказав головний санітарний лікар, “карантин працює”. Але, як бачимо, він працює якось поганенько.

Проблема в тому, що не працює система тестування-виявлення-ізоляції. Карантин у Європі вводили в першу чергу для розгортання цієї системи.

Литва, наприклад, стала одною з найкращих у світі за цими параметрами. Польща робить у кілька разів більше тестів ніж Україна та розміщує на ізоляцію у кільканадцять разів більше людей. Країни Західної Європи роблять у десятки разів більше тестів та мають потужні системи виявлення та ізоляції.

Україні потрібно зрозуміти, що карантин сам по собі - не працює. Час припинити покладатися лише на нього і нарешті іти за рекомендаціями ВООЗ та досвідом сусідів із західного, а не східного боку.

Україна опинилася у непростій ситуації. Спалах в країні ще триває, він один з найактивніших у Європі. При цьому ми не знаємо його реального масштабу через низький рівень тестування. Карантин, який дотепер був єдиною надією уряду, більше не працює. З ним потрібно щось робити. Але і виходити з нього без налагодженого тестування та ізоляції - дуже ризиковано.

Павло Ковтонюк

Дослідники Світового центру даних «Геоінформатика і сталий розвиток» при КПІ ім. Ігоря Сікорського на основі методології Форсайту здійснили друге прогнозне моделювання ймовірних фаз подальшого розвитку коронавірусної інфекції в Україні.

До третьої декади травня 2020 року найбільш ймовірним буде наростання пандемії із змінним характером (лінійне зростання може тимчасово переходити в експоненціальне і навпаки). Це пояснюється:
 • порушенням режиму карантину певною кількістю громадян України під час святкування Вербної неділі (5 квітня) і Великодня (19 квітня), необережним відправленням релігійних обрядів;
 • найгіршим в Європі дотриманням режиму карантину (мобільність автомобільного та пішого пересування в Україні 1.5-3 рази вища ніж в країнах Європи);
 • найнижчим в Європі відсотком проведених тестів на коронавірус (в 3,5-8 разів нижчим ніж в Європі);
 • одним з найвищих в Європі відсотком інфікованих лікарів (19,1% від загальної кількості хворих);
 • та деякими іншими несприятливими факторами.
Протягом третьої декади травня найбільш ймовірним може бути пік пандемії.

Повільне згасання пандемії коронавірусу може відбуватися протягом найтеплішої пори року в Україні, з кінця травня до кінця серпня 2020 року, по мірі поступового набуття населенням колективного імунітету, покращенням роботи системи охорони здоров’я, підвищенням соціальної відповідальності і свідомості населення (ib: ахахахахаха).

Протягом осінньо-зимового періоду 2020-2021 років не виключена поява другої хвилі пандемії.Це була чиста математика, яка створювалась без врахування особливостей менталітету 73% народу, та справедливих правителів, яких цей народ обрав. Замість того, щоб обрати якусь одну з моделей - місяць пересидіти карантин "по-дорослому", як в Італії, або забити на все і пожертвувати частиною населення, як у Швеції, влада і народ обрали імітацію карантину: "робимо вигляд, що сидимо вдома і розтягуємо агонію на невизначений час". Зеленський робить вигляд, що бореться з епідемією і піариться на комерційних вантажах, депутати роблять вигляд, що їх бізнес притримується карантину, народ робить вигляд, що нічого не помічає і робить те саме. При тому згідно опитувань, більшість українців досі готові сидіти на карантині скільки потрібно.Але ж ми розуміємо, як саме українці "готові сидіти" - з дулею в кишені, так само, як вони виконують інші правила й закони. Тому які б опитування не проводили б, і як би Зеленський не надував щоки, і куди б Аваков не вводив нацгвардію - карантин буде поступово слабшати, не зважаючи на графіки захворювань від науковців. Зеленській і ЗекоМанда будуть вимушені лише "благословляти" ці послабшення, фіксуючи де-факто у де-юре. Не знаю, як у ваших містах, а травневі свята у Кременчуці загалом не відрізнялись від попередніх років - на вулицях і в парках повно народу, більшість уже без масок, в крамницях не проштовхнутись, за містом - шашлики на повну. От таке народ згоден терпіти, "скільки потрібно". А що працювати приходиться в тіні - так багатьом це навіть вигідно, після того як ЗекоМанда зобов'язала всіх касові чеки видавати.

Може "культ карго" - це й справді такий національний путь. У нас для нього навіть унікальна приказка є: ЯКОСЬ ВОНО ТА БУДЕ.

Бо ще ніколи так не було, щоб ніяк не було.

Tags: Зеленский, Фейл
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 58 comments