Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

З 1986 року нічого не змінилось

Кілька днів тому Зеленський нагороджував пожежних, які працюють біля Чорнобиля.

Цікаво було почитати, що пожежники кажуть про організацію гасіння пожеж.

---
Розповідаючи про умови роботи в Чорнобилі, пожежники критикують стратегію керівництва ДСНС, нарікають на відсутність належної організації гасіння пожеж та координації роботи.

“Були такі випадки, коли певний час люди гасять пожежу водою та підручними засобами, а згодом це ж місце підпалюють для гасіння зустрічним вогнем. Багато доріг в лісі ми проклали самостійно”, - розповідає рятувальник Іван (ім'я змінено).

Через вузькі дороги машинам не було де розвернутися, що небезпечно для життя самих рятувальників, говорить Юрій. За словами іншого рятувальника, не пристосовані до лісових пожеж МАЗи загрузали і рятувальникам довелося витрачати час на те, щоб їх діставати.

Пересування і комунікація рятувальників ускладнювалися відсутністю мобільного зв'язку та радіостанцій.

“Ви думаєте, що немає радіостанцій? Є, але ніхто їх не видає. Спілкувалися криками. Один хлопець мусів бігти три кілометри. Інший узагалі загубився. Він заліз на сосну, відправив геолокацію, і так його відслідкували”, - пригадує рятувальник Микита (ім'я змінено).

У частині рятувальника Івана не було навіть карт.

“Зв'язок - 0, організація - 0. Ніхто нічого не знає, всі один на одного кивають. Навіть карт ніхто не дав, ми їздили лісом і самі не знали де. Були такі випадки, коли людей в лісі губили”, - зазначає пожежник.

Пожежники, які працювали у зоні до того, як там розгорнули намети, розповідають, що декому “пощастило” ночувати у місцевому спортзалі. Місць для всіх бракувало, тому ті, кому не “пощастило”, спали в пожежних автомобілях або під відкритим небом у той час, коли над Київщиною стояв небезпечний для здоров’я смог.“У спортзалі було 50 ліжок. 14 квітня працювало приблизно 400 людей. Кілька частин спали в своїх автомобілях. У Черкаської бригади були автономні генератори. А ті, хто спав у радянських ЗІЛах, можна сказати, що й не спали: автомобіль дуже маленький і пічка у ньому не працює”, - розповідає Микита.

Частину, з якою приїхав рятувальник Микита, на три дні відправили під кордон з Білоруссю. Там пожежники ночували в автомобілях та їли те, що прихопили з собою. За словами рятувальника, обід їм привезли лише раз за три дні - борщ, шматок хліба та холодний чай. Микита обурюється, що пожежники переважно харчувалися за власний рахунок, а за день у відрядженні отримують 76 гривень.

За словами Микити, самі пожежники не мали змоги перевірити рівень радіації у місцях, де працювали.

“Індивідуальні накопичувальні дозиметри нам дали, але на таких дозиметрах ти не можеш побачити рівень радіації. Групові дозиметри, які повинні бути у керівника гасіння пожежі або у начальника караулу чи відділення, не дали. Ми ходили на свій страх і ризик. Деякі з хлопців мали свої дозиметри. Вони казали, що біля Рудого лісу - підскакувало до 8-9 рентген (при допустимому фоні 0,05 мікрорентген/годину, - ред.)”, - розповідає Микита.“І з пожежогасінням, і з забезпеченням з самого початку був безлад. Хлопці розповідали, що спали і в лісі. Ніхто не думав про намети, про роботу за нормами радіоактивної безпеки: що усі люди у сірій зоні повинні перебувати у протиаерозольних й протипилових респіраторах, не можна їсти на відкритому повітрі у костюмі. Є така вірогідність, що через декілька місяців пожежники почнуть хворіти з ознаками радіаційного ураження”, - припускає Максим Писарський, голова громадської спілки “Бойкот пожежних України”.

Подивіться на маски, в яких пожежники були під час зустрічі із Зеленським.А тепер подивіться на масочку у верховного потерпілого. Бук 3, свіженька напевно. Раз у 2 годині змінює.І нарешті вишенька на торті.Список тих, хто отримав нагороду за рішучі дії:
- Начальник ГУ ДСНС м.Києва - генерал пан Андрій Ватолін (кум голови ДСНС Чечоткіна) (пост про модний дозиметр пана начальника)
- Заступник нач. по службі ГУ Київської області полковник Майстренко....
- Заступник нач. ГУ Київської обл. по зоні відчуження Підгурний полковник Підгурний...
- Заступник начальника ОКЦ ГУ Київської обл. підполковник Сергій Гребенюк...

Tags: Аваков, Зеленский, Пиздец
Subscribe

 • А тормоза только для членов профсоюза?

  Задние колёса в новом Mercedes-Benz EQS будут поворачивать по подписке. За 489 евро в год. Как сообщает немецкое издание Auto Motor und Sport,…

 • Фінські гірлянди настільки суворі...

  Смереки, розвішані над дорогою для маскування. Район Raate біля міста Suomussalmi, Фінляндія, 10 км від радянського кордону 27 червня 1941 року.…

 • НОВОСТИ ИТ

  видео на ютуб -Добрый день, мои дорогие! Сегодня в новостях: -Рынок IT специалистов сошел с ума. Стоило даже намекнуть на временный выход из…

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments