Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Д7 знову виступає за легалайз. Але на цей раз не маріхуани.

Що робить кавозалежна людина, яка звикла купувати готовий напій у місті, але не може через карантин?

Можливо, хтось вважає, що вона сидить та терпить, але ні. Це так не працює. Людина шукає каву. І знаходить її у найближчому МакДрайві, на заправці чи в KFC, де і каву, і чай продають у відкритому доступі. Або замовляє через Glovo чи Uber Eats. Виходить дорожче і досить ризиковано з епідеміологічної точки зору, бо ж сервіси доставки ти жодним чином не відстежиш і не проконтролюєш. Механізмів на то нема.

Що можна проконтролювати – це роботу місцевих кав’ярень. Бо ти не можеш знати, як часто тримав себе за обличчя, руль велосипеду чи інші місця кур’єр служби доставки. А у випадку баристи ти просто бачиш – є на ньому рукавички чи немає, верхній на ньому одяг чи змінний фартук, передає він тобі каву у віконце чи якимось іншим чином. Все на виду.

Але їх ніхто не почав контролювати. Їх просто заборонили. На всяк випадок, військовим методом – “простіше просто не дати працювати, щоб не трапилось чогось”. Головний санітарний лікар вже зізнався нам: низку заборон вводили просто в якості “психологічного засобу”, без епідеміологічних міркувань. Просто щоб люди не розслаблялися, коли біда довкола.

Кава розслабляє, так.

Що ж зараз?

Деякі кав’ярні працюють на свій страх і ризик. Деякі налагодили складні та сумнівні схеми виносу через треті руки (при тому, що кожні додаткові руки не зменшують, а збільшують ризик якось спіймати хворобу). Але більшість закрилася.

Проблема в тому, що це – тисячі (без перебільшення) торгових точок та людей. Вони опинилися перед загрозою вже не відкритися – просто тому, що за кілька місяців карантину їхня бухгалтерія не витримає. В них не буде грошей, а в нас не буде кави.

Це викликає великий жаль, що з практичної, що з культурної точки зору. Бо в останні роки Київ став кавовою столицею Східної Європи. Мало де в світі ви можете так швидко та недорого отримати якісну каву на будь-який смак. Це не перебільшення – хто подорожував Європою, і, тим більше, США чи країнами третього світу, той знає, про що ми.

Ми жодним чином не хотіли б ставити під загрозу людське здоров'я і чудово розуміємо усю важливість протидії поширенню хвороби. Ми повсякчас закликаємо берегти здоров'я своє і своїх близьких.

Але ми знаємо, що проблему можна вирішити інакше, ніж просто забороною. До нас звернулися представники малого бізнесу, які готові дотримуватися будь-яких суворих мір санітарної безпеки – їм самим аж ніяк не хочеться хворіти та водночас вони не готові розоритися й закритися.

Ми віримо, що можна знайти умови, які дозволять їм працювати відповідально та безпечно.

Тому ми, Демократична Сокира, підтримуємо звернення власників кав’ярень до київського міського голови. Ми обіцяли захищати чесний малий бізнес – і ми робимо це, навіть усвідомлюючи ризики. Бо хтось мусить.

Якщо ви не погоджуєтесь – ми поважаємо вашу позицію. А якщо погоджуєтеся – будь ласка, підтримайте та поширте це звернення до київського міського голови Віталія Кличка.

Кава, на відміну від московських попів, нікого ще не вбила під час епідемії.

Tags: ДемСокира, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 13 comments

Recent Posts from This Journal