Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Купатися, чи не купатися?

Вчора Уряд України, він же Кабінет Міністрів, він же “я_не_встигаю_запам’ятовувати_прізвища” посилив карантинні заходи у нашій любій державі. Мотивували своє рішення в Уряді 10-відсотковим ростом хворих на COVID-19, а також “досвідом міжнародної практики”. Ага, щось ніде у світі не забороняли посилати дітей за хлібчиком. Хоча світ великий, можливо, Уряд дивився в ту його частину, яку всі нормальні стараються оминати?!

Але не будемо відволікатися, до дітей та хлібу ми ще повернемось. Давайте поговоримо про те, що саме змінилось у зв’язку з посиленням карантинних заходів.

До 24 квітня (а враховуючи паганецький характер нового вірусу, може бути й довше) ЗАБОРОНЕНО:

⚫️ перебування у громадських місцях без маски чи респіратора на обличчі.

До першої ж заборони Уряду є безліч зауважень. По-перше, про боротьбу звичайного українця за бідну масочку можна складати епос. Масок немає, і навіть найгірша маска, яка вас не захистить, може бути в аптеці десь на околицях Галактики. І навіть, якщо ви знайшли Сокіл Тисячоліття і купили цю нещасну масочку, то купіть одразу кілька, а краще багато, щоб регулярно міняти. Але ми знаємо себе, і знаємо, що Сокола Тисячоліття не існує, тому більшість українців просто буде носити одну й ту саму маску, єдину на всю сім’ю, у кращому випадку випрану та випрасувану, аби не заробити штраф на 17 тис. гривень. Це обмеження хороший доказ того, що ніхто з урядовців жодною частиною свого тіла не подумав про виконання цього обмеження. Тут би було доречне фото дверей аптеки з написами “масок немає” та “без маски не заходити”, але в нас буде інша ілюстрація. Їдем далі.

⚫️переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

та одразу заборона на:

– проведення усіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

Тобто якщо у вас забіг з 8 людей, то покарають вас штрафом чи ні? З одного боку, це переміщення, де 2+ осіб, а з іншого спортивний захід, в якому беруть участь менше 10 осіб. Владо, що сі коїть?! І, звісно, вирішувати – було порушення, чи ні – буде доблесна поліція імені Арсена Авакова прямо на місці.

– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх.

Це взагалі дуже весело. За версією державних мужів, ситуація на вулицях України під контролем. Знову наш Арсен Борисович проявив ефективність, спасибі, ми ж з дитинства за нього. Тоді чим обґрунтована ця заборона? І мова зараз не про зовсім маленьких, а про підлітків. Чому дитині 14-15 років можна лишитися самій вдома, коли батьки працюють, а в магазин вийти, хліба купити – не можна?

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності.
Тобто оті усі ваші прогулянки на свіжому повітрі подалі від людей тепер скасовуються. Гуляйте вулицями, під підїздами кружляйте, спробуйте помилуватись підземними переходами, каже нам влада. За вчора соцмережі вже достатньо нажартувались про собак в оренду, але схоже в нас буде нова валюта.

Частина з усіх цих заборон уже працює в українських містах. У Сумах днями чоловік зайшов у супермаркет без маски. Штраф – 17 тис. гривень. Подекуди обмеження поглибились та навіть дещо розширились.

У Львові до всього заборонили їсти та пити в паркових та зелених зонах. Читай – смажити шашлики, тому що весна, тепло, і як так без шашликів взагалі?! Те саме в Києві, але в МВС поквапились заспокоїти, що штрафувати не будуть, тільки проводитимуть профілактичні бесіди.

Фантастичні речі відбуваються з ломбардами. Сьогодні Уряд визначив їх та кредитні спілки як “ключові для країни”. Та додав їх до розширеного списку дозволених видів господарської діяльності під час карантину. Це значить, що ломбарди далі працюватимуть та з радістю прийматимуть техніку/золоті_зуби/передвиборчі обіцянки/коштовності в обмін на кілька тисяч гривень. Хороший план. Гроші у людей невдовзі закінчаться (згідно з опитуванням “Рейтинг” 63% респондентів протримаються місяць), і чемні та зневірені підуть в ломбард, а нечемні – грабувати. Крім того, нікуди не зникають установи мікрокредитування. Оці кілька квадратних метрів на зупинках з гаслами про найшвидші кредити у світі й далі заманюватимуть українців кількома тисячами до зарплати.

Не такі фантастичні, однак варті уваги речі відбуваються із ринками. 30 березня головний санітарний лікар Віктор Ляшко (ні, не родичі) дозволив працювати ринкам. Але є певні умови, такі як: обов’язкова реєстрація оператора ринку харчових продуктів, один відвідувач на 20 м.кв та 1,5 м відстані між покупцями, а також забезпечення масками, рукавицями, окулярами та іншими елементами із гардеробу 2020 року персоналу та покупців. Проте, в столиці вирішили закрити вкладку з постановою МОЗ та роботу ринків не відновлювати. Типу продуктові магазини та супермаркети працюють, їжі достатньо, обійдемось без риночку. Однак на день Дурня один ринок все-таки відкрився. В КМДА різко зреагували та попросили РДА все владнати. Владнали. У Львові, наприклад, послухали МОЗ та дозволили ринками працювати за умови дотримання всіх умов, а також із переходом на безготівкову оплату до 30 квітня.

Ми не проти заборон та обмежень, коли вони необхідні. І саме зараз, на жаль, вони необхідні. Однак заборони та обмеження мають бути дуже добре обґрунтовані та поясненні населенню. Так, щоб у більшості населення не виникало проблем ні з їх дотриманням, ні з розумінням необхідності цих обмежень. У нашому випадку цього не відбулось.

Ми закликаємо вас все ж сидіти вдома. Це збереже вам життя та здоров’я. І захистить як не від вірусу, то від некомпетентних рішень влади. Бережіть себе.

Ваша Партія.Лайк ❤️😘💋 Розкажи мамі, друзям, коханому і конс’єржці 🏡😷 Цей текст зцілює від 💩🤡☠️ просто треба 3 ложки 🌹🥦🥃Розішли текст 100 друзям і через 3 дні 💑

Ваша улюблена партія ❤️🐽🐰🐻
Ваша найкраща партія у світі 💋🕶
Здам собаку.
Куплю гараж.

Ой, вибачте! Щось поплавило. Йшов 23 день карантину.

Tags: Коронавирус, Фейспалм
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments