Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Де взяти імунітет для боротьби із коронавірусом

Поки світ в пошуках ефективних ліків та вакцин для боротьбі з коронавірусом, ми нагадуємо, що ключову роль у боротьбі із будь-якими інфекціями відіграє наш імунітет.

Нижче наводимо лише невеликий перелік тих фактів, які достеменно повинен засвоїти кожен з нас.

1️⃣ Фактори, які допомагають зміцнити імунітет

Повноцінний сон (7-8 годин на добу).
▶️ сприяє виробленню мелатоніну, який підтримує нашу імунну систему здоровою, допомагаючи стимулювати функцію імунних клітин і захищатися від інфекційних захворювань
▶️ імунна система "запам'ятовує" своє зіткнення вірусами, допомагаючи організму розпізнавати інфекцію в подальшому і швидко на неї реагувати. Здоровий сон сприяє формуванню довгострокової пам'яті, яка покращує імунологічні реакції.
▶️ недосип провокує стрибок рівня гормону стресу (кортизолу), який послаблюючи захисні функції організму призводить до змін у функціонуванні імунної системи і виникнення запальних захворювань, підвищення ризику розвитку інфекційних захворювань. Навіть одна ніч без сну викликає зниження природних імунних реакцій.

Харчування
▶️ овочі, фрукти та олії в раціоні забезпечують наш організм необхідною кількістю вітамінів, антиоксидантів та рослинних волокон. Вони запобігають виникненню запальних процесів, підсилюють імунну систему потрібними компонентами, і сприяють здоров'ю мікрофлори кишківника

Спорт
▶️ фізичні навантаження ефективно борються із шкідливими запальними процесами в організмі, повертаючи роботу імунної системи в здорове русло. Так, навантаження стимулюють вироблення гормонів радості, прискорюють обмін речовин і розвивають органи дихання, що, у свою чергу, зміцнює захисні сили організму.

2️⃣ Фактори, які не впливають на зміцнення імунітету або є шкідливими:

🚫 Стрес (паніка!)
▶️ робить організм більш вразливими до хвороб, зокрема, до інфекційних. Він піддає організм впливу високого рівня гормонів стресу (адреналіну і кортизолу), які пригнічують роботу імунної системи.
🚫 Алкоголь
▶️ навіть одноразове зловживання призводить до уповільнення вироблення білків цитокінів, що відповідають за запальні процеси в організмі для боротьби з інфекціями. На найближчі 24 години здатність організму протистояти інфекціям значно знижується.
🚫 Споживання цукру
▶️ всього 100 грамів цукру пригнічує здатність лейкоцитів (білих кров'яних тілець) знищувати шкідливі мікроорганізми. Через півгодини після вживання цукру функції імунітету починають знижуватися, через 2 години - імунітет знижується вдвічі, і ще через 3 - функції імунітету пригнічені. В цей час організм ослаблений, і лейкоцити не можуть повноцінно виконувати свої завдання.
🚫 Імуномодулятори
▶️ згідно із міжнародними протоколами, імуномодулятори можна застосовувати лише при певних важких станах: аутоімунні захворювання, СНІД, онкологія, трансплантація органів
▶️ імунну систему не варто стимулювати штучно. Її надмірна активність проявляється не в стійкості до інфекцій, а в появі алергій та аутоімунних хвороб
❗️ Вітаміни
▶️ вітамін С немає доказової бази про його роль в покращенні імунної відповіді та боротьбі з інфекціями
▶️ користь мультивітамінів для імунної системи та інших показників здоров'я теж не доведена
▶️ надлишок вітамінів А, D і Е - є токсичним
▶️ дефіцитні стани навпаки роблять організм сприятливим до виникнення різних хвороб. В Україні поширеними для різних регіонів є дефіцити вітаміну D, йоду, фтору та заліза. Рішення про додатковий прийом необхідно приймати разом з вашим сімейним лікарем.

Більше необхідної інформації про коронавірус та роль імунітету в боротьбі з ним дивіться у відео.

Необхідну інформацію про миття рук дивіться тут.

Також поширюйте цей допис та діліться з друзями достовірними фактами. Не панікуйте і будьте здоровими!

Лікар Валіхновський

Tags: Коронавирус, Полезное
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 15 comments

Recent Posts from This Journal