Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Де взяти імунітет для боротьби із коронавірусом

Поки світ в пошуках ефективних ліків та вакцин для боротьбі з коронавірусом, ми нагадуємо, що ключову роль у боротьбі із будь-якими інфекціями відіграє наш імунітет.

Нижче наводимо лише невеликий перелік тих фактів, які достеменно повинен засвоїти кожен з нас.

1️⃣ Фактори, які допомагають зміцнити імунітет

Повноцінний сон (7-8 годин на добу).
▶️ сприяє виробленню мелатоніну, який підтримує нашу імунну систему здоровою, допомагаючи стимулювати функцію імунних клітин і захищатися від інфекційних захворювань
▶️ імунна система "запам'ятовує" своє зіткнення вірусами, допомагаючи організму розпізнавати інфекцію в подальшому і швидко на неї реагувати. Здоровий сон сприяє формуванню довгострокової пам'яті, яка покращує імунологічні реакції.
▶️ недосип провокує стрибок рівня гормону стресу (кортизолу), який послаблюючи захисні функції організму призводить до змін у функціонуванні імунної системи і виникнення запальних захворювань, підвищення ризику розвитку інфекційних захворювань. Навіть одна ніч без сну викликає зниження природних імунних реакцій.

Харчування
▶️ овочі, фрукти та олії в раціоні забезпечують наш організм необхідною кількістю вітамінів, антиоксидантів та рослинних волокон. Вони запобігають виникненню запальних процесів, підсилюють імунну систему потрібними компонентами, і сприяють здоров'ю мікрофлори кишківника

Спорт
▶️ фізичні навантаження ефективно борються із шкідливими запальними процесами в організмі, повертаючи роботу імунної системи в здорове русло. Так, навантаження стимулюють вироблення гормонів радості, прискорюють обмін речовин і розвивають органи дихання, що, у свою чергу, зміцнює захисні сили організму.

2️⃣ Фактори, які не впливають на зміцнення імунітету або є шкідливими:

🚫 Стрес (паніка!)
▶️ робить організм більш вразливими до хвороб, зокрема, до інфекційних. Він піддає організм впливу високого рівня гормонів стресу (адреналіну і кортизолу), які пригнічують роботу імунної системи.
🚫 Алкоголь
▶️ навіть одноразове зловживання призводить до уповільнення вироблення білків цитокінів, що відповідають за запальні процеси в організмі для боротьби з інфекціями. На найближчі 24 години здатність організму протистояти інфекціям значно знижується.
🚫 Споживання цукру
▶️ всього 100 грамів цукру пригнічує здатність лейкоцитів (білих кров'яних тілець) знищувати шкідливі мікроорганізми. Через півгодини після вживання цукру функції імунітету починають знижуватися, через 2 години - імунітет знижується вдвічі, і ще через 3 - функції імунітету пригнічені. В цей час організм ослаблений, і лейкоцити не можуть повноцінно виконувати свої завдання.
🚫 Імуномодулятори
▶️ згідно із міжнародними протоколами, імуномодулятори можна застосовувати лише при певних важких станах: аутоімунні захворювання, СНІД, онкологія, трансплантація органів
▶️ імунну систему не варто стимулювати штучно. Її надмірна активність проявляється не в стійкості до інфекцій, а в появі алергій та аутоімунних хвороб
❗️ Вітаміни
▶️ вітамін С немає доказової бази про його роль в покращенні імунної відповіді та боротьбі з інфекціями
▶️ користь мультивітамінів для імунної системи та інших показників здоров'я теж не доведена
▶️ надлишок вітамінів А, D і Е - є токсичним
▶️ дефіцитні стани навпаки роблять організм сприятливим до виникнення різних хвороб. В Україні поширеними для різних регіонів є дефіцити вітаміну D, йоду, фтору та заліза. Рішення про додатковий прийом необхідно приймати разом з вашим сімейним лікарем.

Більше необхідної інформації про коронавірус та роль імунітету в боротьбі з ним дивіться у відео.

Необхідну інформацію про миття рук дивіться тут.

Також поширюйте цей допис та діліться з друзями достовірними фактами. Не панікуйте і будьте здоровими!

Лікар Валіхновський

Tags: Коронавирус, Полезное
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 15 comments

Recent Posts from This Journal