Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Сталася цікава штука

Вперше в історії нашої електронної нерівномірної демократії Д7. Власне, сьогодні сталася та сама штука, заради якої ми цю демократію робили нерівномірною.

У ідеологічному голосуванні сьогодні виявилося, що меншість переголосувала більшість. Тому що вага голосу меншості виявилася важчою.

Досьогодні активісти з великою вагою голосу, хардкорні, заморочені віддані активісти, які працюють на вагу голосу, голосували приблизно так само, як голосували казуальні активісти, які не дуже заморочуються вкладати життя в вагу голосу. Це теж було нормально, тому що ми достатньо застьогнута ідеологічна партія і ідеологічного розриву між хардкорними активістами і казуальними немає.

Але ось він знайшовся. По ідеологічному питанню співпраці з іноземними організаціями пройшов дуже помітний розрив. 293 активісти дали 57%, 425 активістів дали вдвічі менше, 26%.

Цілеспрямована хардкорна меншість вважає, що ідеологія первинна, а ставлення до країни можна змінити. Численна, але більш розслаблена більшість вважає, що головне - ставлення до країни, а ідеологію можна посунути.

Обидві тези вірні, до речі, просто залежать від конкретного кейсу, але якщо мати справу з ситуацією у вакуумі, то я теж вважаю, що ставлення до України іноземна організація може змінити набагато легше, ніж свою ідеологію (але я не голосував, у мене великий пакет голосів, у цьому голосуванні він не грав).

Наразі я вважаю, що це дуже добра новина. Про демократію всі кажуть, що вона застаріла і дає велику тріщину, а ми тут на вістрі научних експериментів про те, яким чином ця тріщина може бути подолана.

Власне, поки що відомі дві концепції. Наша українська Д7 (нерівномірне голосування) та австралійська Flux (пряма демократія з можливістю делегування голосу по профільним напрямкам обраним тобою профільним експертам).

Я вважаю обидві ідеї надзвичайно перспективними, і вважаю, що на фініші переможе ф'южн з обох.

Ніхто цього не помітить, але це великий день для соціально-політичної науки.

Alex Noinets

Tags: ДемСокира, Интересное, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments