Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Сталася цікава штука

Вперше в історії нашої електронної нерівномірної демократії Д7. Власне, сьогодні сталася та сама штука, заради якої ми цю демократію робили нерівномірною.

У ідеологічному голосуванні сьогодні виявилося, що меншість переголосувала більшість. Тому що вага голосу меншості виявилася важчою.

Досьогодні активісти з великою вагою голосу, хардкорні, заморочені віддані активісти, які працюють на вагу голосу, голосували приблизно так само, як голосували казуальні активісти, які не дуже заморочуються вкладати життя в вагу голосу. Це теж було нормально, тому що ми достатньо застьогнута ідеологічна партія і ідеологічного розриву між хардкорними активістами і казуальними немає.

Але ось він знайшовся. По ідеологічному питанню співпраці з іноземними організаціями пройшов дуже помітний розрив. 293 активісти дали 57%, 425 активістів дали вдвічі менше, 26%.

Цілеспрямована хардкорна меншість вважає, що ідеологія первинна, а ставлення до країни можна змінити. Численна, але більш розслаблена більшість вважає, що головне - ставлення до країни, а ідеологію можна посунути.

Обидві тези вірні, до речі, просто залежать від конкретного кейсу, але якщо мати справу з ситуацією у вакуумі, то я теж вважаю, що ставлення до України іноземна організація може змінити набагато легше, ніж свою ідеологію (але я не голосував, у мене великий пакет голосів, у цьому голосуванні він не грав).

Наразі я вважаю, що це дуже добра новина. Про демократію всі кажуть, що вона застаріла і дає велику тріщину, а ми тут на вістрі научних експериментів про те, яким чином ця тріщина може бути подолана.

Власне, поки що відомі дві концепції. Наша українська Д7 (нерівномірне голосування) та австралійська Flux (пряма демократія з можливістю делегування голосу по профільним напрямкам обраним тобою профільним експертам).

Я вважаю обидві ідеї надзвичайно перспективними, і вважаю, що на фініші переможе ф'южн з обох.

Ніхто цього не помітить, але це великий день для соціально-політичної науки.

Alex Noinets

Tags: ДемСокира, Интересное, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments