Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Вільні люди мають право

З 2014 по 2018 роки в Україні за вбивство при самозахисті було засуджено 205 осіб, а за заподіяння нападнику тілесних ушкоджень - 430 українців. Більшість цих засуджених могли б відстояти свою правоту якби в Україні діяв відповідний закон.

У нас і досі діє правозастосовна практика від СРСР: хто менше постраждав - той і винен, якщо є вбивство - той, хто його скоїв, відправляється за грати. І зброя, яка б мала захистити людину, просто стоїть у сейфі.

Лише при суспільному розголосі людина може сподіватися на неупереджене правосуддя, але ці випадки поодинокі. Більше того, якщо ти мав сміливість захиститися, то деякі ЗМІ тебе можуть охрестити вбивцею.

У СРСР, як і в будь якій імперії з диктатором на чолі, не було права на самозахист, власне як і права на життя, здоров’я та гідність. Держава сама вирішувала кому жити і як жити.

Після здобуття незалежності згідно зі статтею 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а стаття 27 гарантує, що кожна людина має невід'ємне право на життя та кожен має право захищати життя, здоров'я, майно, своє та інших людей від протиправних посягань.

Більш того, ми навіть маємо статтю 36 Кримінального кодексу України, за якою чітко визначаються критерії самозахисту, там не передбачається кримінальної відповідальності до людини, яка захищається у разі озброєного або групового нападу та вторгнення у житло.

Здавалося б, у нас має бути одна з найбезпечніших країн у світі. Проте стаття 124 Кримінального кодексу фактично нівелює це право, оскільки автоматично застосовується у кожному судовому провадженні про самозахист.

Держава вважає, що тільки вона може тебе захистити, а якщо її представників поруч немає — тобі краще загинути, а не скористатися правом на захист. Якщо в тебе забирають гаманець — віддай. Бити грабіжників не можна, не кажучи вже про вбивати, навіть якщо тобі погрожують зброєю. Гвалтують? Потерпи і напиши заяву. Вдарила потенційного ґвалтівника по голові цеглиною? Ласкаво просимо до тюрми. Адже не факт, що він з тебе одяг здер для насильства. Може, він просто хотів вкрасти білизну, а це взагалі адміністративне правопорушення — скільки там коштує той не новий бюстгальтер?

Відсутність права на самозахист - це натуральне рабство.

А рабів до раю не пускають.

Читайте нашу програму розвитку самозахисту громадян

Спікер "Демократичної Сокири" з питань самозахисту Єлісей Ходоловський.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 40 comments

Recent Posts from This Journal