Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Вмощуйтесь зручно та заварюйте люки із правами людини

Далі буде не надто приємна інформація. Ті, хто чекали лібералізації політики держави щодо наркотиків, можете закривати стрічку прямо вже.Сьогодні ми поговоримо про свіжий законопроект від партії влади. Його номер 2784, зареєстрований у ВР 17 січня під назвою «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними». Наразі законопроект перебуває на стадії «надано для ознайомлення профільному комітету».

«А що не так із законопроектом? Можливо там все-таки є щось хороше?»

Ні, друзі, законопроект спрямований на встановлення вкрай репресивної політики в Україні щодо наркотиків та наркозалежних. Нещодавно, голова фракції «Слуга народу» заявив, що Україні не варто «гармонізовувати» законодавство з ЄС, тож депутати правлячої партії вирішили, що варто, мабуть, рухатись в бік Росії, тобто протилежний. Першим дзвіночком був законопроект імені Бородянського про цензуру, зараз же нам підсунули 2784. Тож давайте розбиратись.

Почнімо з того, що проект закону 2784 суперечить стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року ВКЛЮЧНО. А в стратегії чорним по білому зазначено, на чому має базуватись політика держави. Приміром, законність та права людини, доступність наркотиків для медичних та наукових цілей, боротьба з наркобізнесом та контрабандою та науковий підхід до профілактики та лікування наркоманії. Це не всі принципи, ми перелічили основні.

Однак автори законопроекту дружно вдали, ніби таких принципів в природі не існує. У нас же кінець епохи законності, як-не-як.

Що ж пропонує нам партія «Слуга народу» у цьому законопроекті?

- Розкриття лікарської таємниці без згоди громадянина в інтересах Міністерства внутрішніх справа Арсена Авакова, що є прямим порушенням прав людини (синхронно з Росією, до слова);

- Підняття строку до 15 років з конфіскацією за статтею 307. Розповсюдження, яке зазвичай перекваліфіковується у зберігання без мети збуту з допомогою перетікання ресурсів. Як результат, ми отримаємо ще більше хабарів, ще більше їх вимагань, але аж ніяк не підвищення ефективності роботи МВС. Чим більше років загрожуватиме людині, тим більшу суму має право попросити слідчий. Арифметика проста;

- З'являється стаття 315.1 «Пропаганда або реклама наркотичних засобів, психотропних речовин або їх прекурсорів», де зазначається, що опис будь-яких переваг використання наркотичних засобів, карається штрафом від трьох до п’яти тисяч неоподаткованих мінімумів. Штраф буде від 51 тис. грн до 85 тис. грн Згадайте цю суму, коли розповідатимете комусь в інтернеті про медичний або звичайний канабіс чи просто про нарковмісні знеболювальні. Або не згадуйте, тому що як варіант можна відсидіти від двох до п’яти. У Росії, до речі, ВЖЕ за статті про успішний досвід легалізації канабісу штрафують;

- Примусове лікування в реабілітаційних центрах. А де ж, як не в МАА (Міжнародна антинаркотична асоціація), яку так охоче підтримує Зеленський. До речі, нинішній заступник Арсена Авакова Олександр Гогілашвілі є співзасновником та колишнім керівником відділу зв’язків з громадськістю МАА, а дружина Гогілашвілі, в свою чергу, є помічницею Зеленського.

Сам Гогілашвілі категорично проти медканабісу й несе повну дурню про заробляння на цьому грошей та бізнесменів, що прикидаються онкохворими. Каже, що спочатку «треба мінімізувати проблему наркозлочинності», ха-ха.

В Україні декілька тисяч реабілітаційних центрів, велика частина з яких – приватні в’язниці. Люди часто за гроші віддають туди своїх родичів, навіть не підозрюючи про умови перебування та методи лікування від наркозалежності. Молитва, примусова праця, суворий режим – атрибути чималої кількості т.зв. реабілітаційних центрів. Але ні, давайте ми напишемо в законі, що там будуть примусово лікувати наркозалежних, еге ж, це так людяно!

- Рішення суду про скерування на примусове лікування від наркоманії виконується !увага! органами Національної поліції України;

- «Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо направлення дитини на медичне обстеження або медичний огляд на встановлення факту вживання наркотичних чи психотропних засобів чи створення штучних умов, що перешкоджають проведенню огляду дитини - тягне за собою попередження або накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Ну тут ви все зрозуміли. Не хочете віддавати рідну дитину на обстеження, будь ласка, платіть штраф – від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів;

- Законопроектом вводиться нове поняття «аналоги», яке додали практично у всі статті, пов’язані з наркополітикою. Поняття «аналоги» слід розуміти так: «аналоги наркотичних засобів і психотропних речовин - заборонені до обігу на території України речовини синтетичні чи природні, не включені до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, хімічна структура та властивості яких подібні до хімічної структури та властивостей наркотичних засобів і психотропних речовин, психоактивну дію яких вони відтворюють».

Під цей опис підпадає і кава, і «Редбул», і тютюн, і взагалі все, що захочеш.

Висновки дуже невтішні. Пропонований проект закону – це наближення до російського законодавства у сфері протидії наркотикам. Це «гармонізація», як каже наш любий Давід Арахамія.

«Демократична Сокира» послідовно виступає за лібералізацію державної політики щодо наркотиків. Ми вважаємо законопроект № 2784 репресивним та таким, який порушує право людини на медичну допомогу. Його мета обмеження та примус, які ми ідеологічно ненавидимо. Ми проти примусового лікування в сумнівних реабілітаційних центрах, ми проти обмежень свободи слова у сфері інформування про користь медканабісу, ми проти будь-яких обмежень на право людини лікувати чи не лікуватись.

Нам потрібно вбити цей законопроект ще на стадії обговорення в комітеті. Тому що або ми його, або він нас та наші права. Почнемо вбивство лагідно – для початку МАКСИМАЛЬНИЙ РЕПОСТ, а далі – подивимось.

Ось автори законопроекту. Дуже мало знайомих імен, треба це виправити.

Одарченко Андрій Миколайович (IX скликання)
Бакумов Олександр Сергійович (IX скликання)
Кінзбурська Вікторія Олександрівна (IX скликання)
Любота Дмитро Валерійович (IX скликання)
Здебський Юрій Вікторович (IX скликання)
Кириченко Микола Олександрович (IX скликання)
Михайлюк Галина Олегівна (IX скликання)
Сушко Павло Миколайович (IX скликання)
Мезенцева Марія Сергіївна (IX скликання)

ДемСокира

Tags: Аваков, ДемСокира, Зеленский, Пиздец, Политика
Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments