Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

На полонині Боржава хочуть встановити вітрові електростанції

Полонина Боржава - найдовший альпійський луг Закарпаття з неймовірними пейзажами і заростями чорниці. Довжина Боржави понад 50 км, ширина 34 км, висота найвищої гори Стой - до 1681 м. Це туристично привабливе місце і єдина локація в Україні для проведення змагань парапланеристів.І саме тут, на Боржавському хребті, де дме найсильніший вітер, планується побудувати вітропарк потужністю 120 МВт: 32 вітряки на території Свалявського та Воловецького районів, і 12 вітряків на території Міжгірського району. Для цього доведеться знищити частину рослин, пошкодити ґрунт і змінити рельєф території з червонокнижними видами, тому, на думку екологів, полонина Боржава назавжди втратить свій первозданний вигляд.

Забудовник стверджує про "незначний" або "відсутній" вплив такого обсягу земляних і будівельних робіт на природу полонини. У відповідь активісти приготували ілюстровані факти, які вказують, що здійснити обіцянки забудовника практично не реально.


І, нарешті, Закарпатська область відноситься до т.зв. острову Бурштинської ТЕС (БуТЕС, власник Ринат Ахметов), що відділений від загальної української мережі, і експортує електроенергію за кордон. Таким чином, генерація з боржавських вітряків буде потрапляти в мережу енергоострова БуТЕС, і Ахметов зможе продавати більше енергії за кордон за європейськими цінами. Висновок: аргументація забудовника про те, що Воловецька ВЕС якось дуже допоможе Україні з енергонезалежністю - не відповідає дійсності.

Тиждень тому суд відмовив громаді Закарпаття у забороні будівництва вітряків на Боржаві. Громадськість очікує на повний текст судового рішення з обґрунтування мотивів відмови та вже готує апеляцію. Наступне судове засідання у справі по скасуванню висновку ОВД - завтра, 29 січня. Закарпатські активісти просять вас про максимальний розголос, щоб ускладнити суддям прийняття неправомірних рішень.

В Україні вистачає техногенно забруднених місць, де шкода від вітряків буде менш значною.

Subscribe

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 39 comments