Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Ми не хочемо і не будемо жити в Росії

Позиція партії Демократична Сокира щодо законопроекту міністра культури Володимира Бородянського “Про протидію дезінформації”.

Ми згодні з тим, що Україна потребує закону, який урегулює наявні проблеми інформаційного простору. Чинні закони створені в часи, коли ще не було Інтернету, блогів, соцмереж, месенджерів, стільникового зв’язку й відеокамер у кишенях більшості громадян країни. З тих пір докорінно змінилися і обмін інформацією, і джерела інформації, і журналістика як явище та процес. І бажання побудувати компромісну модель відносин нових акторів у вигляді закону - цілком зрозуміле.

Але.

Свобода слова - це наше право, що гарантоване нам Статтею 34 Конституції України та Статтею 19 Декларації прав людини. Як ліберальна партія, ми не можемо поступитися своїми правами, навпаки - ми маємо вимагати від влади їх розширення, в той час як законопроект Бородянського - це радикальне звуження обсягу існуючих прав і свобод.

Інформація у ньому ділиться на “достовірну”, “недостовірну” і “дезінформацію”, і вільне поширення інформації, що гарантоване Конституцією, стає вибірковим. У законопроекті не визначені критерії, за якими “уповноважений з питань інформації” визначає достовірність інформації. Неможливо бути експертом в усіх галузях і точно знати істину про все на світі, а це означає, що визнання інформації “недостовірною” буде суб’єктивним, і може використовуватися владою для тиску на політичних опонентів.

Також у законопроекті відсутні критерії розмежування дезінформації, критики та образи. Це дозволяє змішувати дані поняття до купи та маніпулювати ними, що може призвести до свавілля влади.

В законопроекті Бородянського повністю забороняється анонімність в мережі Інтернет, що суперечить Закону про захист персональних даних та посягає на право автора тексту не зазначати свого імені.

Все це стосується кожного користувача мережі інтернет, оскільки, згідно цього законопроекту, будь-який допис або навіть комент у соцмережі, у паблік-групах месенджера, репост або ретвіт чужого посту, саморобний плакат на мітингу і навіть напис на паркані потрапляє під визначення масової інформації та, при бажанні, може регулюватися безпрецедентно жорсткими заходами, яким позаздрить навіть “Роскомнадзор”. Від автора допису можуть вимагати видалити пост, опублікувати спростування, а у випадку “рецидиву” (більше ніж тричі протягом одного року) - накладати штраф у розмірі від 4,7 до 9 мільйонів гривень за кожен випадок порушення. Для більш систематичних порушників, або таких, що діють у складі групи (наприклад редакція ЗМІ) передбачені виправні роботи і ув’язнення до семи років.

Окрім наведених аргументів, в нас є етична оцінка законопроекту в контексті подій минулого року. Ми не віримо в те, що ініціативи Бородянського мають на меті боротьбу з фейками та дезінформацією. Зеленський і його команда прийшли до влади лише завдяки їхній тотальній брехні, брехні телеканалів бородатих олігархів та брехні російських ЗМІ, об’єднаних лозунгом “Лишь бы не Порошенко”. І втриматись при владі “слуги” можуть тільки завдяки продовженню брехні, отже цей закон не буде застосовуватись проти них самих, а лише проти тих, хто викриватиме брехню влади.

Також ми не віримо в те, що цей закон буде використовуватись для боротьби з російською пропагандою. По-перше, в контексті пропаганди Росія взагалі не згадується в законопроекті, по-друге, майже всі примусові заходи від штрафів до ув’язнення стосуються лише громадян України, росіянам нічого не загрожує. І по-третє, Президент, що згоден на будь-які поступки Кремлю заради “закінчення війни”, має діючий бізнес в Росії і власними розпорядженнями пускає в Україну пропагандистів “русского мира”, що порушили закони України - на наше глибоке переконання такий Президент явно не планує веcти інформаційну війну з Росією. Ми вважаємо, що команда Зеленського веде війну не з агресором, а з опозицією, і цим законом намагається ліквідувати критику діяльності влади.

На підставі вищесказаного, партія Демократична Сокира вважає законопроект Бородянського в цілому порушенням Конституції і спробою узурпації влади. А точніше навіть не спробою, а продовженням узурпації, що почалась з обранням Володимира Зеленського президентом і подальшим захопленням усіх гілок влади “монобільшістю”. Сучасні ЗМІ і соцмережі - єдине, що вони поки що не контролюють. І це останнє, що поки що контролюємо ми.

Законопроект внесуть на розгляд Кабміну до 28 лютого, а на розгляд Верховної Ради – в березні. Після його ухвалення і підписання Зеленським, ми за один день перетворимось на Росію - з “посадками за репости”, необхідністю постійно шифруватись і користуватись “мовою Езопа”. І це не просто принизливо для вільних людей - це узурпація влади і прямий шлях до тиранії, повалення якої нам дуже дорого обійдеться. Зупинити узурпацію на початку - набагато простіше.

Ми сподіваємось з допомогою всіх свідомих громадян і проукраїнських політичних сил створити достатній тиск на владу, щоб законопроект Бородянського був похований ще на шляху до Парламенту. Але, якщо влада все-таки порушить Конституцію і спробує відібрати наші права, в цей самий момент ми отримаємо законне право на повстання - тому що не буде більше законів і правосуддя. І тому що наша свобода - це достатній аргумент для нового Майдану.Ігор Бігдан
Радник партії з питань інформаційної політики.

Tags: ДемСокира
Subscribe

 • Українська кухня, яку ми втратили – і хрін з нею

  5 огидних прикмет нашої кулінарії минулого. Поки сопливі журналісти пишуть статті про унікальну кухню минувшини, а пальцьопхані кулінарки…

 • Дотиснули

  Новина про звільнення з посади Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака стала топовою для всіх, хто пов’язаний з російсько-українською війною,…

 • Ваше право на самозахист

  Коли нам кажуть, що в Україні все окей із правом на самозахист, а поліція працює як треба, ми згадуємо випадок з Дніпра. Жінка 2 роки жила з…

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments