Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

А как будет "НацДружини" на английском?

Національну гвардію, підпорядковану Міністерству внутрішніх справ, хочуть наділити надзвичайними повноваженнями – а саме статусом суб’єкта системи воєнної розвідки з таємним бюджетом і агентами за межами України.

Джерело: Центр протидії корупції з посиланням на рішення Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, який 15 січня підтримав до першого читання відповідний законопроєкт № 2412 "Про розвідку"

Пряма мова члена правління ЦПК Олени Щербан: "Це означає надзвичайні повноваження із розвідки для органу в системі МВС. Норми дозволяють залучати Нацгвардію для виконання розвідувальних завдань у військовій сфері.

Формулювання проекту настільки широкі та загальні, що на практиці це може вийти далеко за межі розвідки під час виконання військових завдань та перетворитися у зловживання. Наприклад, на виконання завдань розвідки у Нацгвардії зможуть мати таємний бюджет для закупівель та впроваджувати агентів до різних установ за кордоном".

Якщо законопроєкт приймуть, то у МВС буде створена повноцінна паралельна система військових і правоохоронних формувань тепер уже із можливостями розвідки.

Зокрема, підрозділи Нацгвардії отримають вплив далеко за межі України. Вони зможуть:

— на виконання завдань розвідки впроваджувати агентуру за кордоном, організовувати спецоперації закордоном (наприклад, мати агентів у посольствах як українських, так і іноземних в Україні, урядах, оборонних структурах інших держав, міжнародних організаціях та просувати там необхідні питання, отримувати інформацію);
— отримати таємний бюджет на забезпечення розвідки, в тому числі на купівлю техніки, інших засобів необхідних для виконання розвідувальних завдань.

Оскільки більшість розвідувальної інформації та діяльності буде поза прокурорським контролем, ця паралельна система отримає надпотужний та неконтрольований інструмент впливу.

До всього проєкт закону вносить зміни і до Кримінального процесуального кодексу. Зокрема, вводить гарантії для осіб, яким відомі дані про розвідувальну таємницю, тож таких людей не зможуть допитувати щодо цих питань.

У ЦПК відзначають, що за таких умов можливі зловживання – як у сумнозвісній справі із закупівлі "рюкзаків Авакова" для Нацгвардії, коли рюкзаки закуповували в декілька разів дорожче за кураторства сина чинного міністра Авакова та його заступника.

Для довідки: Наразі виключна компетенція з військової розвідки є у розвідувального органу Міноборони. Президент пропонував додати до суб’єктів воєнної розвідки ще окремі військові частини та органи управління військової розвідки Збройних Сил.

Проте, Комітет вирішив доповнити цей перелік іще підрозділами Нацгвардії.

Джерело


Tags: Аваков, Пиздец, Политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan 12月 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments