Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Подробиці від Нафтогазу

Наприкінці минулого року ми підписали новий контракт на транзит газу. Більше ніж рік тривали переговори в тристоронньому форматі за участі Європейської Комісії, української і російської сторін. В результаті маємо пакет угод. Пакет складається з угоди на транзит, угоди на врегулювання взаємних претензій і міжоператорської угоди.

Новий контракт на транзит відповідає європейським правилам – це визначна подія для розвитку українського рику газу. Тому що десятиріччями українська ГТС управлялась фактично як частина радянської газотранспортної системи, і ми не могли через це повноцінно інтегруватись в Європу.

Детальніше про переговори, транзитну угоду, постачання, а також про те, чи має українська сторона платити за постачання газу на неконтрольовані території розповів Юрій Вітренко.

Декілька цитат:

- Газпром, за визначенням секретаріату Енергетичного Співтовариства, був супероператором української ГТС, але з підписанням цих угод Україна тепер повністю контролює свою ГТС.

- Параметри транзитної угоди є вигідними для України. Вперше за історію незалежної України у нас є контракт з гарантіями, з чітко визначеними обсягами оплати з боку Газпрому за зарезервовані потужності, за які вони мають сплачувати незалежно від того, чи качають вони газ, чи ні.

- З перших днів роботи нового контракту ми бачимо його переваги, коли Газпром сплачує за резервовані потужності, незалежно від того, використовує він ці потужності чи ні.

- Нарешті, ми домоглися виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Ми отримали наприкінці минулого року майже $3 млрд – це теж важливо для України, не тільки для Нафтогазу. Важливо для України показати, що ми можемо перемагати в міжнародних судах, ми можемо доводити, що наша позиція є обґрунтованою. Що Україна дійсно переплачувала за газ всі роки минулого контракту, Україна не доотримувала за транзит. Ми змусили поважати нас, змусили зробити так щоб Газпром компенсував відповідні збитки, завдані через невиконання ним своїх контрактних зобов’язань

- Транзитний контракт дає можливість Україні гарантовано за 5 років отримати $7,2 млрд гарантованого доходу. Крім того, ми розраховуємо на додаткові доходи.

- Вже доступний віртуальний реверс з Польщі.

- Щодо прямих поставок жодних нових контрактів, жодних нових домовленостей або навіть якогось переговорного процесу немає. Наразі з боку Нафтогазу ніякої розмови про прямі поставки з Росії немає.

- Ми очікуємо, що будуть додаткові потужності заброньовані як Газпромом, так і іншими користувачами системи. Наше завдання на майбутнє – зробити так, щоб не тільки Газпром користувався українською ГТС. Зараз для цього є всі можливості.

- Угода про врегулювання взаємних претензій між Нафтогазом та Газпромом включає спори, які виникли щодо контрактів 2009 року. Тобто за період 2009-2019 року будь-які поставки на будь яку територію, зокрема, на територію, яка зараз не контролюється українською владою, охоплюються цими пакетними домовленостями. В домовленостях чітко написано, що Газпром не може нічого вимагати за будь-які поставки на будь-які території в межах цього контракту додатково і Нафтогаз не має нічого сплачувати. По кінець 2019 року жодні поставки на неконтрольовані території ніхто з українського боку не зобов’язаний оплачувати. З 1 січня немає жодних контрактних відносин між Нафтогазом та Газпромом, які б зобов’язували Нафтогаз оплачувати цей газ.

Naftogaz

Tags: Экономика
Subscribe

 • Похороните меня в пончике

  В Новой Зеландии стали популярны «веселые» гробы Похороны Фила Маклина из Веллингтона прошли неожиданно. Когда в часовню внесли гроб с усопшим, по…

 • Ось вам іще цікавий графік на роздуми

  Особливо для тих хто любить розказувати "А що мені дала ця ваша Україна". Можете чітко прослідкувати коли ВВП на душу населення в Ізраїлі почало…

 • Тем временем в параллельной реальности

  Дата первого полета марсианского вертолета Ingenuity снова ушла "вправо". Напомню, что расчековка и проворот лопастей вертолета прошел нормально,…

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment