Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Вугілля до*уя (с)

Вибачте, що в часи закінчення епох бідності, корупції і торгівлі на крові приніс вам велику вугільну зраду. Просто це стосується кожного з нас. Тому прошу РЕПОСТ.

Як ви знаєте, в нас залишилась всього одна державна теплова генеруюча компанія – Центренерго (Вуглегірська ТЕС, Трипільська ТЕС, Зміївська ТЕС). В 2018 р. вона працювала на українському вугіллі (марки Д,Г - 3,6 млн. тонн) і трохи імпортувала американського вугілля (марки А,П - 0,3 млн. т) для Трипільської ТЕС, яка технологічно не може працювати на марках ДГ. Слід нагадати, що наші ТЕС були спроектовані переважно на антрацит, що добувався на Донбасі. Зараз антрацитові шахти знаходяться на окупованій території, тому нам прийшлося в 2015-2018 рр. терміново змінювати технології на ТЕС під Д/Г та паралельно імпортувати дефіцитні марки вугілля А/П. В січні-червні 2018 році для Центренерго прибули 4 судна з американським вугіллям (на діаграмі імпорт виділено червоним кольором зліва), а потім цілий рік компанія працювала виключно на українському вугіллі. Аж поки мудрий нарід не «скинув владу ненависних бариг» і не зажадав радикальних змін.

Якщо прийняти за точку відліку кінець травня (інавгурація), зміни справді відбувались в турборежимі. В червні «нові обличчя» господарським оком оглянули свої володіння, а вже в липні на Центренерго зайшли ефективні менеджери Коломойського і Ко (КоКо). Гешефт вигідний з усіх боків – доїти державну компанію. З однієї сторони, можна продавати сюди вугілля втридорого (куди там Роттердаму+), з іншої сторони – купувати задешево електроенергію для феросплавних заводів КоКо (Запорізького і Никопольського). І почала державна компанія Центренерго грузнути в щомісячних збитках (так буває, коли купуєш дорого і продаєш дешево). І потекли на Центренерго вугільні потоки з РФ та ОРДЛО через торгові прокладки КоКо. (на діаграмі ось те все червоне по праву руку).Загалом баланс вугілля Центренерго в 4 кварталі 2019 р., коли вже КоКо налагодили гешефт:

- 350 тис. т на місяць - антрацит з ОРДЛО і російське вугілля (А, П, ДГ)
- 350 тис. т на місяць - 300 тис. т українського вугілля ДГ та 50 тис т дефіцитних марок з США (по 1 судну в жовтні, листопаді, грудні на Трипільську ТЕС).

50:50, все «по-чесному», агресору і молодим республікам теж треба жити (насправді, ні)

Але не все так погано. Відомий енергетичний експерт Герус вже рве на собі сорочку і терміново скликає позачергові засідання ВР (насправді, ні)! Патріоти під проводом Семенченка і Парасюка оголосили безстрокову блокаду прикордонних з/д станцій (насправді, ні)! Шустер готує резонансну програму «Кто они, торговцы на крови?» (насправді, ні)! Пані Мосійчук несамовито волає з кожного телевізора про зраду національних інтересів, з ностальгією згадуючи часи Ротердаму+ (насправді, ні)! Бігусу стало соромно від фантазій про свинарчуківські висотоміри на $300 тисяч і він готує серію викривальних випусків про справжню вугільну зраду на $300 мільйонів (ні, ні і ні)!

А що реформаторська влада? Залишимо в спокої президента, він і в більш значущих справах не має часу і здібностей розібратися. Але ж СБУ, ГПУ і ДБР вже взяли слід зрадників-корупціонерів і готують пастку торгівлі на крові (насправді, ні). Прем’єр-міністр Гончарук і міністр МВС Аваков взяли цю справу під особистий контроль і доручили прийняти невідкладні заходи і відкласти відкладні (насправді, ні)! Міністр енергетики Оржель відсторонений (насправді, ні), зважаючи на те, що в нього під носом готують до банкрутства єдину державну генеруючу компанію і підривають енергетичну незалежність країни! Міністр фінансів Маркарова несподівано виявила діру у доходах бюджету і поставила руба питання про Центренерго (насправді, ні), бо це дивіденди завтра і виконанання плану приватизаціі післязавтра! Голова митниці Нєфьодов нарешті розібрався з останнім контрабандним бусиком брендових речей на Раві-Руській і вже вирушив наводити лад на східному кордоні (насправді, ні)!

350 тис. тонн вугілля з РФ і ОРДЛО на місяць – це 100 вантажних потягів. Щодня 3-4 потяга мінімум по 50 вагонів. Туди 3-4 повних потяга, назад 3-4 порожніх. Щодня. Важко не помітити.

Все буде добре (насправді, ні).

Vasyl Skorobohach

Tags: Жесть!, Коломойский, Политика
Subscribe

 • Дотиснули

  Новина про звільнення з посади Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака стала топовою для всіх, хто пов’язаний з російсько-українською війною,…

 • Ваше право на самозахист

  Коли нам кажуть, що в Україні все окей із правом на самозахист, а поліція працює як треба, ми згадуємо випадок з Дніпра. Жінка 2 роки жила з…

 • Такой ценный кадр в РНБО нужен

  Alex Noinets: Господи, як тупо, як позорно. Навіть не скриває ніхто, що це була посада не як для службовця, а як для генеральської жінки, і що…

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment