Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

«Змішались в купу коні, люди...» або коли міністр втручається не у свої справи

Міністр енергетики раптом почав займатися “реалізацію соціально важливих заходів”.

Є вже така “добра” традиція в українських урядовців, в якийсь момент починати турбуватися “тяжкою долею” незахищених споживачів і придумувати цікаві схеми. І ось 26 листопада міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель вирішив її продовжити. "Якщо ми будемо мати знижену ціну, - потенційно можливо, що у нас будуть прямі поставки зі знижкою зі сходу, - ми будемо намагатися забирати цю знижку, видавати в ринок ринкову ціну, а саму знижку використовувати через бюджет або через будь-які інші інструменти для покриття субсидій або інші соціально важливі заходи", - заявив міністр.

В нас є кілька питань до пана міністра:

Питання перше. Де в положенні Про Міністерство енергетики та захисту довкілля України (а це документ, який визначає сферу діяльності міністерства та його завдання) він прочитав, що має турбуватися про “реалізацію соціально важливих заходів”? В усьому документі слово “соціальний” зустрічається рівно 1 раз підпункті 150 пункту 5:

5. Мінекоенерго відповідно до покладених на нього завдань:
...
150) забезпечує проведення соціального діалогу на галузевому рівні;

Це явно трішки не те і явно не головне.

Враження, що міністр трішки переплутав своє Міністерство і Міністерство соціальної політики. Нагадуємо, що завдання Міністерва, яке він очолює - формування та реалізація політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному, нафтогазовому та нафтогазопереробному комплексах (далі - паливно-енергетичний комплекс). Тобто наша з вами енергетична безпека, особливо вгадайте від кого… так, від Росії.

А зараз профільний міністр в момент тяжких перемовин з “Газпромом” про довгострокову угоду заявляє, що наша соціальна політика буде прив’язана до знижок на газ, які нам дає Росія?? Це як взагалі?? Тобто Росія матиме знову як нас шантажувати цінами на газ, як це було з усіма нашими Кабмінами до 2014 року? Ми не даємо вам знижку, в вас не буде грошей на субсидії, прекрасно ⇨ передаємо корзинку з яйцями прем’єра і двох міністрів Мінекоенерго і Мінсоцполітики прямо в руки Газпрому/Кремля. Чим це закінчилося з попередніми Кабмінами ми знаємо.

Питання друге. Чудова механіка реалізації не менш чудової і головне свіжої ідеї. Україні дають знижку на газ, але кінцевим споживачам продають газ за ринковою ціною, а різниця між нею і ціною зі знижкою, запропонованою "Газпромом", буде направлятися на реалізацію соціально важливих заходів - субсидування незахищених споживачів. Тобто ми з вами платитимемо більше, щоб як завжди уряд міг потім роздавати за непрозорою схемою субсидії. Так наче наших податків їм мало.

Нагадуємо нашим шановним читачам, а може і самому міністру, що субсидії повинні монетизуватися. Про це неодноразово заявляв Нафтогаз і наші західні партнери, це знову ж таки зафіксовано стратегічними документами уряду. Тільки так можна уникнути маніпуляцій та зробити ринок електроенергії ефективним. А реєстр отримувачів субсидій повинен переглянутися, оскільки він переповнений недобросовісними отримувачами субсидій, які приховують свій реальний дохід. Ось це питання вже мало би цікавити міністра Мінекоенерго.

Нагадуємо міністру, що є документ НОВА ЕНЕРГЕТИЧНА СТРАТЕГІЯ УКРАЇНИ ДО 2035 РОКУ: «БЕЗПЕКА, ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ, КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ» і першим в ньому стоїть безпека. Радимо продовжувати і примножувати результати досягнуті в цьому напрямку з 2014 року спільно з НАК Нафтогаз.

Останній Капіталіст

Tags: Политика, Экономика
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment