Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Трохи про харківський танковий шок Зеленського"Я в шоці .. нам сказав директор заводу, що з 2009 року ми з вами побудували один танк для ЗСУ. А статистика така, що з радянських часів було 900 танків на рік. Що відбувається з нашими підприємствами?", - запитав Зеленський.

Якщо в загальному плані там дійсно є над чим працювати, то саме цей вислів (про 1 новий танк за 10 років), особисто мене трохи здивував.

Можливо пан президент не в курсі, однак ми такі не єдині й це при тому, що ті країни мають набагато більші військові бюджети.

Наприклад:

З 2010 року Франція не закуповує свої AMX-56 Leclerc.
Британія з 2009 року не отримала ні одного Challenger 2 (і взагалі завод по їх виробництву частково розвалила).
Італія не закуповує свої C1 «Ариете» взагалі з 2002 року, як і Польща свої PT-91 Twardy.

Якщо ви думаєте, що Германський Бундесвер закупає нові танки Leopard 2 (які, до речи, є одними з найбільш популярних у світі) то теж ні. Більш того, по контракту від 2017 року на постачання 104 танків нової модернізації Leopard 2A7V для армії ФРН не було не те що зібрано ні одного танка, а Германія взагалі більшу частину б/у машин викупила у Швеції (68 Leopard 2A4) та у Голландії (16 Leopard 2A6). і лише 20 Leopard 2A7 з модернізованих танків належали власне Германії.

Навіть наші агресивні сусіди з РФ з 2011 року по поточний не закупали свої танки.

Тобто те, що для ЗСУ (з досить значними запасами старих машин) не закупалися нові танки останні 10 років не є чимось неймовірним чи поганим. Багато виробників танкової техніки (окрім Індії, Пакистану, Японії, обох Корей, Китаю та Ізраїлю) вже давно не роблять нових машин, а лише модернізують старі.

І ось те, що в нас так до 2017 року практично не робилося і є дійсно погано.

Саме ця задача (наприклад створення більш сучасної модернізації Т-64 та постачання сотень таких танків в ЗСУ) в мільйон разів більш потрібна українській армії, ніж 20 нових БМ "Оплот" які можна купити за такі ж кошти.

джерело

Tags: Зеленский, Фейл
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments