?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Як ветерани до Зеленського ходилиVictor Tregubov: Привіт, рідні.

Я трішечки поспілкувався з паном Володимиром Зеленським. Забігаючи наперед скажу, що спілкування було не зовсім теплим, в чому, здебільшого, моя провина - не дотримався етикету привітання. Але, принаймні, певний конструктив був - я маю, що вам розповісти.

Сьогодні на пів на п’яту до Офісу президента запросили групу ветеранів - майже повністю з тих, хто так чи інакше виходив на акції протесту проти нього, або навіть організовував їх. На жаль, я не знаю багатьох в обличчя - були азовці, зокрема Матрос, був Жора Турчак, був Карась, був Саша Погребиський - загалом близько дюжини осіб. Ну і я, ваш покірний. З “того боку”, окрім власне Зеленського, були Андрій Єрмак, Микола Тищенко, генерал Хомчак. Була й така собі “проміжна сторона” - по-перше, керівництво Мінвету, по-друге - Фацевич, голова Нацполіції, по-третє - Єгор Чернєв, ветеран, що пройшов до парламенту по списку Слуги народа. Може, когось забув. Я зараз спробую переказати півтори години жвавої бесіди по пам’яті, тож вибачте, якщо щось впущу. Також, очевидно, що свої питання та репліки я пам’ятаю краще, ніж репліки колег - це не тому, що я так себе люблю, просто пам’ять людська так влаштована.

Бесіда почалася майже без вступного слова, але якось швидко перескочила на тему звільнення заручників. Це взагалі в команді Зеленського вважають великою перемогою і яскравим свідченням, що їм і далі все вдаватиметься, тож треба вірити. Особисто Зеленський вважає, що вдало склеїв простачка, і що дуже вигідно здійснив обмін. Обурювався на критику щодо Цемаха - за його словами, той був абсолютним нулем та пустишкою в якості свідка.

Тут я трішки не витримав і запитався, як же так сталося, що відразу після цього голандський парламент одноголосно проголосував за початок розслідування ролі України в загибелі Боїнга.

Зеленський попросив вимкнути камеру (так я дізнався, що була ввімкнута якась камера) та досить емоційно пояснив, що до цього мав переговори на усіх рівнях з голандцями, які взяли з Цемаха усе, що можна взяти, і повністю схвалили його передачу.

- То що, виходить, вас голандці кинули? - перепитав я.

Мені пояснили, що голандці взагалі виявилися не дуже лояльними партнерами - он як голосували за повернення РФ у ПАСЕ.

(в принципі, вірю. Тільки вбачаю певну проблему в том, що нашого очільника можуть кинути голандці - йому ще з росіянами говорити…)

Взагалі з західною підтримкою, за словами Зеленського, в України проблеми: викручують руки по Мінських угодах, прямо дають зрозуміти, що не хочуть бачити Україну в НАТО, хочуть позбутися санкцій.

(ні, я не став згадувати попередника, який якось з цим впорався - припустимо, обрання Зеленського частина західних лідерів справді могла сприйняти як можливість позбутися попередніх домовленостей)

- Я б сам відмовився від Мінських, в перший же день хотів! - казав він, - але мені дали зрозуміти, що автоматично знімуть санкції.

Далі мова пішла про розведення. За словами наших візаві, мова поки що йде лише про окремі пункти, і про невеликі дистанції.

- Ну, ви ж воювали, знаєте, що відійти на 500 метрів - можна швидко й повернутися - переконував Хомчак.

Присутні мали певні сумніви. Як на мене - то залежно від ділянки. ДУЖЕ залежно від ділянки.

За версією влади, сірої зони не буде взагалі. В населених пунктах буде українська влада, українські поліцейські сили та військові Спільного центру по контролю та координації (росіян там немає - я спершу трішки офонарів, бо коли я служив, їх там була половина, але Хомчак нагадав мені, що вони звідти вийшли). А якщо що - ВСУ підтягнеться.

Мені не дуже віриться в ефективність такого захисту, особливо якщо ворог піде всерйоз. Але, принаймні, цього разу конкретно пояснили, як вони взагалі уявляють ситуацію.

Зеленський сподівається вирішити справи з Донбасом за рік. Якщо за рік не вдасться - схильний, цитую “вибудувати вал” - я це зрозумів, як повернення до діючого статус-кво з ізоляцією окупованих територій. Взагалі, він впевнений, що у будь-який момент може зіскочити і повернутись до цього стану (а от я - ні). Але цей варіант він розглядає, як негативний, тому прагне до реінтеграції.

Власне, це й було найважливіший для мене запитанням - як він розглядає реінтеграцію, на що готовий піти і що буде пропонувати Путіну. Але саме на це я відповіді й не отримав. Зеленський прямо стверджує, що форсував процес мирних перемовин для виходу на Нормандський формат і прямого діалогу з Путіним. Але що він йому запропонує? Тут він посилається на те, що такі речі не розголошуються, і просить просто дати йому шанс.

Власне, це і є головна проблема особисто для мене. Я вголос зауважив - нічого особистого, та я не вірю, що квнщик затащить кдбшника.

Це справді так. Зеленський може вірити в свою зорю. Навіть якщо вважати, що він повністю щирий, мене лякає думка, що така людина, як він, від імені моєї країни буде торгуватися з такою людиною, як Путін. Зеленський ж стверджує, що вони просто обміняються умовами, а він зможе з цих запропонованих варіантів обрати найкращий, та не нарватися на негативні.

І так, він каже, що розглядає можливість проведення виборів на окупованих територіях, якщо російські війська підуть, а українські збройні сили - не зайдуть (хоча, можливо, зайдуть інші українські державні органи). І це будуть вибори за українськими законами, хоча він впевнений, що, на жаль, на них все одно переможуть місцеві “авторитети”.

(тут я зауважив, що для того, щоб вибори пройшли за українськими законами, партії “місцевих авторитетів” мають бути зареєстровані в Мінюсті України. Він чомусь впевнений, що для них це проблемою не буде. Мені здалося, він просто не знає, як це робиться)

Зрештою, наприкінці бесіди Зеленський, як на мене, зробив велику помилку. Йому вже час було йти - здається, мала бути телефонна розмова з одним з європейських лідерів. Саша Погребиський попросив його передати привіт Богдану та вимагати від нього вибачень перед ветеранами. Адже Богдан звинуватив мітингуючих 6 жовтня у тому, що вони збиралися за гроші. А йому - та іншим присутнім там ветеранам - трішки образливо це чути.

- Хлопці, - каже Зеленський своїм характерним тоном, - 99% з вас нормальні люди. Але є ж 1%… Коротше, мені ж теж кладуть на стіл записи. Я ж знаю, хто з ким про що домовлявся і хто кому скільки платив. А привіт Богдану я передам.

Усю бесіду Зеленський намагався будувати діалог на емоційній ноті “мужики, я свій”. Якщо йому й вдалося з кимось встановити якийсь емоційний контакт, то цей фініш, судячи з витягнутих облич поряд, його лихо порвав. Просто так вийшло, що більшість з присутніх там людей точно знала, що ніхто на цьому мітингу за гроші не стояв. І одне з двох - або людина перед нами кидає слабенький понт, невдало вбиваючи між нами клин, або - що, може, й гірше - йому локшину на вуха вішають не тільки голандці, а й власні спецслужби. Ну б**дь. Нормально ж спілкувались.

(десь в цей момент я зрозумів, що “ну б**дь!” кажу вголос, а не про себе, і стулив пельку)

Далі Зеленський пішов, а хлопці ще певний час дискутували з іншими присутніми. Особливо палко сперечалися азовці з Фацевичем, виясняючи, хто більше не правий у сутичках на шляху до Золотого, їхні побратими чи поліція. Але я невдовзі пішов геть.

Якщо вам цікаве моє враження - для мене ця розмова дещо прояснила, але нічого не змінила. Навіть якби я змусив себе повірити в щирість Зеленського, я не потягну змусити себе повірити в його професійність як дипломата. Я не можу на це ставити долю моєї країни. А це означає, що я буду й надалі протестувати - можливо, тепер із більш чітким усвідомленням, що і як відбувається. І в якій ми ситуації.

Олександр Погребиський: Насправді Вітя вже багато чого описав я тільки додам, чого у Віті немає.

Відпочатку в залі поставили дві камери, але у один момент Зеленський сказав їх виключити, взагалом привід ніби був бо наче інсайдик злив, але насправді це вже чули з різних джерел.
Далі я напишу про те які, питання задавав я

- Якщо ви посилаєтесь на Мінськ, як документ, що забов‘язує нас відводити війська, чи збираєтесь ви піднімати питання на міжнародних зустрічах, зокрема у Франції вивід ворожих сил і засобів з Дебальцево, адже по Мінську Дебальцево має залишитись під нашим контролем?

- Це питання підніматись не буде.

- Вибори на окупованих територіях будуть проводитись після того як наші війська зайдуть?

- Ні без наших військ.

Ну і трете була вимога по Богдану, але Вітя вже це описав....
Богдан має вибачитись перед ветеранами за 06.10., та публікацію про нібито проплачених міьингуючих.
Але Зеленський пояснив, що йому приносять роздруківки..... і там пишуть про якісь суми....Чи на роздруківках були «Славнозвісні Скріни» залишилось невідомим, так як Зеленський поспішав.

Від мене:

Невідомим залишилась позиція стосовно цілей, невпевненою виглядала позиція, постійно діалог зводився до звільнення полонених....

Вийшли ні з чим.....

Можливо будуть зустрічі ще....невідомо чи нас покличуть знову.
promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

euthanasepam 10 октября, 7:16
> Усю бесіду Зеленський намагався будувати діалог на емоційній ноті “мужики, я свій”.


Після чотирьох «загублених» повісток «свій» він Путіну, а не нам.

for_l_j 10 октября, 7:26
У меня ощущение, что Зеленский уверен, что он ниибаццо умный и хитрый. Многие евреи в этом уверены. И он реально уверен, что может переиграть Путина. Не удивлюсь, если другой умный еврей Беня ему об это постоянно напоминает, что Пу, мол тупой КГБ-шник, а мы - умные евреи и мы щас его вокруг пальца.

Gitz Einik 10 октября, 20:25
Он такой уверенный, потому что представляет целую группу, у которой всё схвачено. И это вовсе не партия СН.
А цели такой нет - переиграть. Они идут договориться, то есть на торг о цене.

lighthole 10 октября, 7:44
Счетаю что зеленский политика и пиздец должен стать одним тегом ) что же до самого зеленского я с самого начала был уверен что он искренен. Он просто ебнутый долбоеб петрушка с завышенной самооценкой на чем и играют его кукловоды в частности коломойша . этот долбоеб живет в своем дивном мире и всерьез себя считает великим человеком выполняющим великую миссию

1n5ecto1d 10 октября, 9:27
Эффект Даннига-Крюгера.

dbmann 10 октября, 7:51
и никто не догадался спросить его про бородатую бабушку - каким боком она во всей этой политике.

alex_marochko 10 октября, 7:57
++

с учетом всего, что происходит, я вообще не понимаю, как можно обсуждать "политику" Зеленского и не упоминать Коломойского при этом.

antimordor 10 октября, 7:57
О, Зеленский тоже черпает представление о реальности из папочек, которые ему кто-то кладет на стол. Мне кажется, Путин для него кумир и образец для подражания.

rengsolo 10 октября, 9:32
эти папочки сначала путин цензурирует, а потом они к зеленскому попадают

Виталий Кручинин 10 октября, 8:13
"найвэлычниший лидэр сучасности!", "присоединяйтесь, барон!присоединяйтесь"
#сукабилятписдесна)(уй

serp_ukrop 10 октября, 8:23
слуги Урода, чесне слово, єслі приипииздент довбойоп, гавно і сволоч, то це не того шо вiн клоун чи iдiот, а того шо воно довбойоп, гавно і сволоч,

megaporohobot 10 октября, 8:49
был Авторитетный бизнесмен Микола Тищенко, интересно..

kat_koshechkina 10 октября, 8:55
А, ну то есть он не против переехать всей ОПой в Золотое.
Ведь если что, «можна швидко й повернутися», и вообще там ничего страшного не случится, ведь «буде українська влада, українські поліцейські сили та військові».

rengsolo 10 октября, 9:30
Странно, что не спросили, зачем было обмен проводить так наспех, перед вступлением в силу санкций морского трибунала?
И где корабли, коротые рф должна была безоговорочно вернуть?
Это ж выглядит не как проёб, а как диверсия против Украины...

saburov_s 10 октября, 9:32
і просить просто дати йому шанс
Многие считают Зелинского мошенником и марионеткой. Но, даже если это вдруг не так то всё равно вопрос независимости и безопасности страны это немного не тот вопрос в котором можно «просто давать шанс» и я не думаю что там наверху этого не понимают.

snork_l 10 октября, 9:57
Вот как, оказывается, можно свидетелей опрашивать где-то там, вовсе не обязательно охранять их до суда и приводить в суд для публичной дачи показаний... А американцы-то и прочие - не знали... Слава Самому Великому Правителю в Истории, теперь-то все наконец начнут предъявлять в судах показания ключевых свидетелей без самих этих свидетелей!

Gitz Einik 10 октября, 20:30
Целиком и полностью, как говорится, поддерживаю.
Зря они пошли. Не надо было. С самого начала хотел это написать.

tamplier9797 10 октября, 10:31
>> - Ну, ви ж воювали, знаєте, що відійти на 500 метрів - можна швидко й повернутися - переконував Хомчак.

Ох, как же легко все выглядит со стороны!
По его логике, если можно в любой момент "быстро вернуться" на 500 метров - то с такой же легкостью, без проблем, можно было бы каждый день "быстро продвигаться вперед", каждый день по 500 метров. Глядишь, так вот, играючись, и выполнили бы обещание Зели - к Новому году закончить войну.

Представляю, как ржут сепары, читая Хомчака. Да на следующий же день после отхода наших, все пути к оставленным позициям и укреплениям будут заминированы. И пусть тогда сам Хомчак пойдет впереди.

Джон Ланкастер 10 октября, 11:35
на мій погляд цим все сказано:


"- Якщо ви посилаєтесь на Мінськ, як документ, що забов‘язує нас відводити війська, чи збираєтесь ви піднімати питання на міжнародних зустрічах, зокрема у Франції вивід ворожих сил і засобів з Дебальцево, адже по Мінську Дебальцево має залишитись під нашим контролем?

- Це питання підніматись не буде.

- Вибори на окупованих територіях будуть проводитись після того як наші війська зайдуть?

- Ні без наших військ."


Чому ми повинні відходити згідно мінських, а вони ні?
Які можуть бути вибори без українських військових? (тобто що там виберуть під сєпарскім контролем?)

Edited at 2019-10-10 11:35 (UTC)