Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Зрада з ОВДП

Досі мені, як єдинщику, в принципі було насрати. Доки децентралізація працює, мої податки йдуть в бюджет міста Івано-Франківськ (або в область, неважливо). А що там центрбюджет кому віддає, уже не так важливо.

В бюджеті 2020 закладено виплати 250 лярдів гривень на ОВДП+відсотки. Це, взагалі-то, добре, цю піраміду треба прикривати.

Чому піраміда?

Ось і перша зрада: відсотки по ОВДП повинні бути співрозмірні з зростанням ВВП. Тобто, якщо ВВП (читай, бюджет) зріс на 5%, то і відсоток по ОВДП повинен бути <5%. В такому випадку ми можемо хоч весь бюджет залучити інвестиціями і виплачувати відсотки. Але ж у нас не 5% по ОВДП, а 15-18%. Коротше, у виплату відсотків піде більше, ніж був приріст бюджету. Комусь не лишиться коштів з бюджету.

Раніше ОВДП в основному фінансувались новими ОВДП, тому бюджет не страждав. Але добре, що цю піраміду закривають.

Друга зрада: відсотки виплачені по ОВДП будуть легальними. Виявляється, в 2018 році були прийняті поправки, які дали можливість більш-менш конфідеційно купувати ОВДП. Анонімно.

А в 2019 році запрацював механізм "швидкої" купівлі ОВДП.

Тобто, якщо якийсь олігарх (український або іноземний) хоче відмити гроші, він це може зробити через українські ОВДП.

Але тут додали ще третю зраду.

Зеленський прямо в передвиборчій кампанії сказав про нульову декларацію. Що якщо хтось отримав гроші в чорну, зможе їх легалізувати, виплативши всього 2.5%.

Так виходить що, наш олігарх, в 2020 році декларує частину своїх чорних грошей, демонстративно сплачує 2.5% в бюджет, але держава ще 3-5 років виплачує йому проценти по ставці 15-18% річних(!). А в кінці терміну вертає всю суму займу абсолютно білих грошей. Котра буде витрачена, ясне діло, на казино в Монако.

З цієї точки зору стає зрозуміло, чому стався такий наплив бажаючих купити ОВДП після обрання Зеленського. Всім хто встигне на корабель, держава верне їх 2.5% і ще зверху накине.

Геніально. Жаль, мені немає чого відмивати, так би сам зараз пішов би і купив ОВДП.

Але четверта зрада ось в чому. Щоб віддати ці борги скоріш за все почнуть доїти місцеві бюджети. А отже, частина податків котрі я плачу, піде на покриття цих відсотків ОВДП.

І це погано.

Найлогічніший вихід, щоб не стати "донором" для цих геніїв, буде самому піти в тінь, перестати платити податки, купити ОВДП і легалізувати їх нульовою декларацією.

Але я вже не встиг на цей корабель. Встигли розумніші за мене, у яких було більше інсайдів.

І п'ята зрада, якогось біса цей ажіотаж на ОВДП призвів до падіння долара. 15% з минулої зими. Моя ЗП, відповідно, також просіла на 15%. Виходить, що тепер я - лузер в цій схемі. Хоч тут я не скаржусь, це розплата за стрибок 2014-2015.

Данило Глинський

Tags: Зеленский, Политика, Экономика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments