?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ДемСокира

Давайте трішечки відкриємо карти щодо сьогоднішньої акції по Коломойському

Для початку невеличка довідка.

У законі "Про громадянство України" прописаний механізм втрати громадянином України українського громадянства. Механізм прописаний не дуже чітко, але достатньо зрозуміло. Отже, стаття 19 надає пояснення, якіми саме є підстави для втрати (саме "втрати", а не "позбавлення", аби не протирічити Конституції) громадянства України.

Перелік цих підстав дуже короткий, але нас цікавить пункт 1 цієї статті: "добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави". Далі ідуть пояснення, що саме вважати саме добровільним набуттям, а що — не добровільним. Якщо коротко: якщо людина у повнолітньому (18+) віці добровільно звернулась до представництва іншої країни із проханням надати їй громадянство і отримала паспорт цієї країни, то це є підставою для того, аби вона була позбавлена українського паспорту. Тут все максимально чітко.

Далі. Власне, рішення про втрату громадянства приймає Президент України (ст. 22), а у якості органу, який рекомендує йому прийняти те чи інше рішення, виступає спеціальна Комісія при Президентові України з питань громадянства (яку Зеленський, до речі, вже перезапустив, тепер там його люди). Комісія, в свою чергу, не проводить розслідувань, а лише розглядає документи, які їй передає ДМСУ — Державна міграційна служба України — і голосує з цього приводу, після чого документи йдуть на підпис президентові. При цьому рядовий громадянин не може звернутися до комісії самостійно: це може зробити або ДМСУ, або "органи місцевого самоврядування".

Отже, ще раз. Механізм такий:

— Державна міграційна служба звертається до Комісії при Президенті, надає їм документи щодо, наприклад, подвійного громадянства якоїсь особи Х;
— Комісія всі ці папери розглядає, голосує "за" або "проти" втрати громадянства цієї особи Х, і передає це на ім'я Президента;
— Президент підписує і видає відповідний Указ про втрату особою Х громадянства України;
— ???
— PROFIT!

Тепер до конкретики.

В нас є громадянин України Коломойський І.В. З відкритих джерел (наприклад, його власних інтерв'ю та виступів у Лондонському суді) нам відомо, що окрім громадянства України він має ще й громадянства Кіпру та Ізраїлю. Ми впевнені, що обидва ці громадянства він отримав за власним бажанням, добровільно і у зрілому віці. Ми знаємо, що у випадку втрати українського громадянства у нього залишаться ще два, тож він не стане особою без громадянства (це б призупиняло дію ст. 19 і було б порушенням міжнародних договорів). Тож ми знаємо, і всі знають, бо Коломойський нахабно і відкрито про це говорить, що у держави є всі підстави вломити товариша Коломойського по ст.19 п.1 закону "Про громадянство" і забрати у нього український паспорт.

І так вже сталося, що за дивним збігом обставин хтось підозріло схожий на члена партії "Демократична Сокира" передав до Державної міграційної службу України заяву про вчинення громадянином Коломойським І.В. правопорушення, яке згідно ст.19 п.1 ЗУ "Про громадянство України" може призвести до втрати ним громадянства. У заяві вимагається верифікувати інформацію через представництва Ізраїлю та Кіпру та передати відповідні документи на втрату громадянства до Комісії при Президентові України з питань громадянства.

Парам-парам-пам. Піу.

Тож фактично наша акція є лише медійним стартером для документальної війни. А війна буде, бо ДМСУ контролюється Аваковим Арсеном Борисовичем, який зараз намагається втриматись у кріслі і цілком може скористатися заявою для політичного тиску на Зеленського. А Зеленський із нашими активностями сідає на розтяжку, бо з одного боку у нього 1+1, Коломойський і попільничка на столі, а з іншого — ще одна публічна демонстрація всій країні, що саме Коломойський і є президентом України.

Більше розтяжок богові розтяжок.

І тому сьогоднішня акція дуже важлива, бо ми хочемо, щоб увагу всієї країні було прикуто до Коломойського і Зеленського. До людини, яка керує країною, яка призначає міністрів, яка визначає зовнішню політику держави. Ну, і до Зеленського.

І це не остання наша активність із цього приводу. Будуть суди. Будуть звернення. Будуть петиції. Мене відверто бісить Коломойський, якого ніхто не обирав Президентом, але він ним став. Мені відверто не хочеться, щоб наявність у об'єкта розслідування ФБР громадянства моєї країни висіла над стосунками України та США. Мені відверто огидно бачити, як людина, яка публічно розповідає, як саме вона порушила українські закони, сидить та курить у президентському кабінеті.

Сьогодні. 18:00. Офіс Президента на Банковій.

Імпічмент Коломойському.

Юрій Гудименко


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
ladydi9449 20 сентября, 13:52
Комиссия не обязана лишить его гражданства, так что профита не будет. Двойное гражданство не запрещено ни законами, ни конституцией.

ibigdan 20 сентября, 14:04
там написано:

> Комісія всі ці папери розглядає, голосує "за" або "проти" втрати громадянства цієї особи Х

не вопрос, пусть голосуют против и становятся на ещё один шпагат.

drfinger 20 сентября, 16:11
І, відповідно, це ніяке не "правопорушення".

Yaroslav Demeshin 20 сентября, 17:12
а если США попросят выдать гражданина Израиля ИВК? вроде никаких колизий быть не должно.... вот вам израильтянин... и пашпорт при нем....

tank_ua 20 сентября, 17:37
запрещено. И конституцией и ЗУ о гражданстве. Единственная лазейка - если ты гражданин другой страны и принял гражданство Украины и отказ от того гражданства тебе будет стоить дохуища - второе гражданство может быть оставлено.

И не путай "двойное" и "второе"... Это разные вообще понятия.

boehse_onkelz 20 сентября, 19:29
а какое із ніх второе? і какое двойное? і где это напісанно?)

tank_ua 21 сентября, 10:17
в том то и соль - НИГДЕ не прописано. А физ.лицо - имеет право делать ВСЕ, что не запрещено законом (конституция + решение конст. суда по сабжу). Вот и придумали ушлые юристы формулировку "второе гражданство".

двойное гражданство запрещено - ок, принято. Только у меня не двойное, а просто второе - такого ж нигде не запрещено? Значит разрешено. досвидос.

касательно бени - я не знаю, какое гражданство у него было изначальным на 91 год и сколько у него уже было гражданств на момент принятия ЗУ о гражданстве.

boehse_onkelz 21 сентября, 14:45
соответственно- прі налічіі желанія - нічто не мешает выпхнуть его в США)

tank_ua 21 сентября, 21:38
мешает. он в т.ч. гражданин Украины, которая своих не выдает. А вот большое юр. лицо под названием "Украина" может делать только то, что законом прямо разрешено...

boehse_onkelz 22 сентября, 2:01
імхо
раз в законе чётко не пропісанно, какое гражданство второе , а какое двойное
то прі желаніі -государство Украіна выдаёт гражданіна Ізралья-ілі Кіпра
а потом уже разбірается-еслі желаніе осталось-могло выдать ілі такі не могло)
тут хорошій юріст -на основаніі такіх корявых законов-что хочешь докажет)))

Edited at 2019-09-22 02:01 (UTC)

tank_ua 22 сентября, 9:09
пока он гражданин - не может. пусть это будет хоть двадцатый паспорт - но он обладает всем правами гражданина Украины.

boehse_onkelz 22 сентября, 11:57
я не говорю-что было бы совершенно законно
но с такімі законамі хорошій юріст всё бы чОтка обосновал (кстаті- і гражданство Украіны у него можно оспоріть: поціент знал, что нізя іметь двойное гражданство, но такі заімел.)

Было бы желаніе)))

tank_ua 22 сентября, 13:29
это да. предыдущие 5 лет оно из израиля и носу не высовывало.

  • 1