?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Чому наступним кроком скасують єдиний податок?

Обсяг роздрібного ринку в України за 2018 рік склав 929 мільярдів гривень. Багато? Напевне.

Однак, як на мій особистий погляд це сума - лише половина від його реального обсягу. Друга половина при цьому знаходиться у тіні.

Здавалось би ну й що такого?
Але справа в тому, що в тіні знаходиться не просто реалізація товару кінцевому споживачу, в тіні знаходиться весь ланцюг руху цього товару. Тобто він або завезений контрабандою, якщо це імпортний товар, або вироблений в Україні, але в чорну.

Таким чином, при реалізації цього товару, податки взагалі НЕ сплачуються - ніякі.

А тепер переходимо до РРО, точніше до того, чому введення РРО (касових апаратів / терміналів) у ФОП не є і не може бути самоцілю.

На сьогодні склалась ситуація коли у багатьох ФОпів реальні обсяги реалізації значно перевищують ліміт в 1,5 млн.грн встановлений ПКУ.

Що буде якщо всі будуть використовувати РРО і побоюючись штрафів будуть всім видавати чеки? У нас просто зросте кількість ФОПів. Там де був один ФОП їх стане 2-3-4-5-...12.

Чи призведе це до збільшення надходжень до бюджету? НІ!

Надходження від єдиного податку у загальному бюджеті становлять 1-2 відсотки. І якщо вони збільшаться навіть у 2 рази і складуть 4 відсотки це не кардинально для бюджету. Тим паче що ці гроші надходять не до Державного бюджету, а до Місцевого.

При цьому, за умови коли ми виведено із тіні лише саму реалізацію кінцевому споживачу, весь ланцюг, який іде до неї, буде як і раніше залишатись в тіні. Адже ФОП - платник єдиного податку, не зобов'язаний зберігати документи, які б підтверджували де він взяв товар, який реалізує.

Чому держава зацікавлена у виведені із тіні всього ланцюга? Тому що, перш за все, тільки це може призвести більш менш до значних надходжень. Якщо я дійсно правий, коли кажу що 929 мільярдів роздрібної торгівлі це лише половина ринку, тоді його подвоєння може призвести до збільшення надходжень тільки з ПДВ на 150 мільярдів, а це трохи меньше 1/3 від надходжень з ПДВ у 2018 році.

Таким чином, як на мій особистий погляд, після поголовної фіскалізації наступним має стати крок по внесенню до ПКУ норми, відповідно до якої платник єдиного податку зобов'язаний зберігати документи, які б підтверджували походження товарів. Та великі штрафи за їх відсутність.

Однак, такий обов'язок стане початком кінця єдиного податку. Адже чому зараз багато хто з ФОПів маючи значні обсяги відкриває 2-3 ФОПа щоб розділити свої обсяги? Тому що у них немає документів на товар. Постачальники їх просто не дають.

Але при наявності таких документів (коли постачальники будуть змушені їх давати - без них ФОПи не куплять, бо штраф), при значних обсягах, зникає потреба в ФОПах - платниках єдиного податку. Простіше буде здійснювати торгівлю через ТОВ на загальній системі, ну або через ФОП на загальній системі (що на сьогодні не бажано).

Ну а після введення обов'язку зберігати документи, наступним кроком має стати ліквідація 2 групи єдиного податку. Тому що за таких умов надходження від загальної системи будуть значно більші ніж від ФОП, який сплачує фіксовану ставку ЄП.

Перший етап - РРО - це дозволить зафіксувати реальні обсяги ринку.
Другий - ліквідація ЄП. Бо лише вона здатна призвести до значних надходжень, а не подвоєння чи потроєння кількості ФОП 2 групи.

Чи буде ліквідований ЄП повністю? Я вважаю що ні.

Скоріш за все залишиться 1 група для мілкоти, яка торгує на ринку (на полицях, а не в магазинах), та надає побутові послуги.

Також скоріш за все залишиться 3 група, для послуг (з низьким рівнем затрат), але ставку ЄП збільшать до 10%. Як це вже пропонують зробити для ІТ-шників.

Ось така моя особиста думка щодо долі єдиного податку.

Олександр Зарайський


promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
still_wind 11 сентября, 17:10
Ну и хорошо.
Вывод из тени стране все равно нужен.А эти долбоебы сделают его максимально топорно, но эффективно.

А надежда на то, что крупный капитал будет что-то платить меня с момента выбора Зелибобика и не посещала.

Ярослав Ничипорчук 11 сентября, 17:34
ставлю долар, що ефект буде прямо протилежним

dbmann 11 сентября, 18:10
вывод из тени нужен, чтобы Коломойский смог больше спиздить из бюджета?

Uladzimir Darozhka 11 сентября, 17:25
Больше ада, хорошего и разного!

ugryumy 11 сентября, 17:48
вполне возможный вариант.
НО
часть тогда вообще полностью уйдет в тень, предпочитая "договариваться" с проверяющими, но не платить ничего

lg_hater 11 сентября, 19:51
Е, то пан Олександр погано про наш нарід думає. Вигадають й на цю хитру дупу прутня з лівою різьбою. Я от з тими документами, тільки-но прочитав, одразу вихід побачив. Жоден закон не вимагає, й не може вимагати в принципі, аби кожна ФОП перевіряла надані їй документи на предмет їхньої справжності. Отже, постачальники можуть писати в них що завгодно, ставлячи реквізити контори "рога й копита", що була ліквідована років за 20 до того. Й нехай фіскали собі шукають ту воскреслу контору з підробленими накладними, а ФОП твердитиме, що ті самі приїздять, товар привозять, готівку беруть, документи лишають, а більше він про цих людців нічого не знає. Не зобов'язувати ж ФОПів робити експертизу кожної накладної за власний рахунок? А більше ніяк, крім хіба терморектального криптоаналізу, такій схемі не завадити.

Й це так, перше, що прийшло в голову людині, яка вже давно бізнесом не займається. Що ж казати про тих, хто постійно в струї, та ще й має час добре обмізкувати проблему?

vasylb 11 сентября, 20:09
//Жоден закон не вимагає

тепер такі дрібні непорозуміння вирішуються в декілька днів

//й не може вимагати в принципі

ще й як може, може навіть вимагати документальне підтвердження оплати

lg_hater 12 сентября, 0:23
1. Хотів був заперечити, що аж таке збочення Конституційний Суд неодмінно заріже, але тільки-но почав писати, як почув по ТБ чергову сумну новину. Блять, пиздець – це найпристойніше, що я можу сказати.

2. Такий же підроблений чек не проблема в умовах діючого законодавства. Але що бобіки баби бєні ще встругнуть, бозна. Вони здатні на все, навіть законодавчо заборонити Землі обертатися навколо Сонця.

П.С. Відповідають на коменти забаненених ними або склеротики, або мудаки.

tank_ua 12 сентября, 6:09
Если бы я не прочитал, что автор - Зарайский, реально подумал бы о каком-то очередном новом "мыслителе о глобальном".

С какой радости и на каком этапе возьмется НДС? С какой радости вместо 1 ФОПа второй группы не появится с десяток первой и один с третьей для безнала "за услуги"? С какой радости в принципе лишать местные бюджеты их налогов?

kartavyj 12 сентября, 6:12
Без автоматичного відшкодування ПДВ ніякого зиску не буде.
От тоді, самі ФОПи будуть вимагати документи постачальників.
Бо, коли діло доходить до свого гаманця - тоді всі все рахують.

nickn1973 12 сентября, 8:17
У внутренней торговли, вообще, и у ФОПов, ею занимающихся, в частности, возмещения НДС не может быть в принципе.

nickn1973 12 сентября, 8:23
ФОПы, которые не закроются или не перейдут в глухую тень, будут вынуждены увеличить расходы на учет своей деятельности и, как следствие, повысить цены. Самое интересное, что и бюджет не получит ни копья.

В плюсе останутся только банки да продавцы РРО.

  • 1