?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ДемСокира

Що до покращення в ІТ

Уряд пропонує ввести спеціальний збір на розвиток людського капіталу для ФОП в IT-галузі — про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив на зустрічі уряду з експортною ІТ-індустрією. Тобто, крім 5% єдиного збору, 1,5% військового збору та ЄСВ з двох мінімальних зарплат, передбачається введення збору, який адмініструватиметься податковою службою, а його ставка буде поступово піднята з 1% в 2020 році до 5% в 2024 році. Поки що перехід на нову систему обіцяють зробити добровільним (хоча в чому тоді сенс — неясно).За словами глави уряду, кошти «Фонду розвитку людського капіталу для IT-галузі» підуть на стипендії для талановитих студентів, гранти для молодих вчених і створення освітньої інфраструктури.

«Проблема — брак кадрів… Ми сподіваємося створити умови, щоб галузь росла швидше», — сказав Гончарук у кулуарах зустрічі уряду з експортною ІТ-індустрією.

Як зауважив Гончарук, в уряді розраховують, що це дасть змогу через 10 років збільшити експорт галузі з $3 млрд до $10 млрд, кількість працівників у галузі зросте зі 165 тис. до 650 тис. осіб.

---

Шановний пане Гончарук. Всі ці роки українська галузь ІТ бурхливо росла без вашої опіки, і якщо ви не маєте на меті зупинити цей ріст, краще залишити ІТ-галузь без опіки і надалі.

Якщо ІТ-індустрія вирішить заснувати стипендії для талановитих студентів, то вона може це зробити і без податкової служби. Для цього у всьому світі існують галузеві асоціації, які 1) розв'язують проблеми галузі 2) захищають галузь від надмірних апетитів держави (а не навпаки). В Україні такі асоціації також є.

Так, освітньої інфраструктури в Україні дійсно бракує - цього літа на ІТ-кафедрах був конкурс до 30 чоловік на місце. Але ВУЗи не можуть взяти вчитись всіх не тому, що на це немає грошей, а тому що досі немає реформи вищої освіти — вкрай зарегульованої. Українські «виші» не можуть швидко створити нові кафедри ІТ, тому що процес відкриття нової кафедри або внесення змін в освітню програму — це такий корупційний квест, який може витримати хіба що бюрократ зі стажем, якому власне чхати на ІТ-галузь. Процес навчання настільки зарегульований, що робота викладача складається більше з напису звітів та методичок, ніж з навчання. І нарешті зарплатня викладача в інституті регулюється десятками постанов КМУ і досі є мізерною — підвищення зарплат було в школах, а не в ВУЗах. В результаті молодий, освічений викладач тікає з бюрократичного болота і йде... працювати програмістом, бо там платять більше, умови краще і ніхто не задовбує бумажками.

Хочете допомогти ІТ-галузі? Займіться реформою освіти. Без реформи вкладати в наші ВУЗи гроші — все одно що топити ними пічку, а ваш новий податок лише збільшить зарегульованість і корупцію.

З повагою, партія Демократична Сокира.


promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
svatoslav77 4 сентября, 11:45
І скільки ще подібних нових зборів буде запроваджено новим урядом на реформування економіки України?. Замість того, що перестати кошмарити перевірками силовиків та податкових органів ІТ-галузь, замість того, що знизити податки для ІТ-галузу, вони планують запровадити новий податковий збір для всіх громадян. Одне слово – ефективні менеджери!

papa_karlovich 4 сентября, 12:17
Большинство ФОПов проголосовало за Зеленского, ибо он пообещал списать ЕСВ с ФОПов 1 и 2 групп.
Так что теперь 4% на "розвиток людського капіталу" мало, нужно процентов 15, нехай зроблять цей розвиток разом.

tank_ua 4 сентября, 13:28
1 и 2 обычно в ИТ не тусуются - нельзя продавать услуги по безналу.

tank_ua 4 сентября, 12:19
скажите, а им тяжело нанять любого мало-мальский знающего юриста или бухгалтера, что сопля не ляпал про 6% единого налога, ну или чтоб кабмин не позорился подобными табличками... Ну или просто погуглить немножко.

фоп за себя не платит военный сбор. фоп платит ЕСВ в размере 22% от минзарплаты, а не от 2 минзарплат. если есть наемный сотрудник - возникает военный сбор и ПДФО, но отпадает единый налог.

хотя может они кукарекая о "добровольном налоге" втихаря хотят это все пропихнуть, воткнуть военный сбор и поднять в 2 раза ЕСВ?

kondybas 6 сентября, 11:05
Я вот тоже на военный сбор обратил внимание.

Показательно, что по всей цепочке лиц, составлявших и визировавших эту хуйню, никто дупля не режет в теме.

tank_ua 6 сентября, 18:42
долбоебы при власти....

d_nielli 4 сентября, 12:33
добровольный налог - это как?

zz_z_z 4 сентября, 14:39
Это называется информационный шум. Спам. Пиздеть как можно больше во всем диапазоне с заскоками в откровенно ебанутые провокационные области. Даже доводя некоторые инициативы до рассмотрения на комитетах в виде проектов законов. И при этом под этой кучей мусора (спама) пытаться реально проталкивать нужное этим утыркам.

d_nielli 4 сентября, 12:35
походу, мужики решили, что ИТ - это новая нефть.

maxxim61 4 сентября, 15:31
Най піднімає податки - згоріла хата, гори й стодола!


"Чим гірше - тим краще" (Мао Цзе Дун).

  • 1