
Я не маю права розповідати деталі, тому спробую утриматись «в рамках дозволеного». Без посад і прізвищ.
Мова піде про візит до Києва Радника Президента Сполучених Штатів з національної безпеки пана Джона Болтона.
Мені не відомий перелік всіх питань, які обговорював пан Болтон, але відомо одне - «Мотор Січ».
Коротко про історію питання.
Наше підприємство відоме виробництвом якісних авіаційних двигунів.
Одна китайська компанія виявила зацікавленість в придбанні контрольного пакету акцій цього підприємства. І придбала.
Для прикладу: зі 100 акцій китайські підприємці купили 51.
На цю покупку звернула увагу Служба Безпеки України. По-перше, «Мотор Січ» не пивоварня. По-друге...
Взаємовідносини між Сполученими Штатами і КНР значно загострились останнім часом. Здебільшого, у ЗМІ фігурують торгівельні війни між цими країнами. Але, активне протистояння триває і в воєнній сфері!
Кілька фактів в спрощеному вигляді:
- Одним з напрямків розвитку збройних сил Китайської Республіки є будівництво авіаносців. Звісно, на фоні протистояння, така ініциатива дуже непокоїть США.
- Китай вже має можливість будувати корпуси кораблів, оснащувати їх відповідним радіо-технічним обладнанням. Єдиною невирішеною проблемою залишається... виробництво двигунів для літальних апаратів!
- Китай багато років практикує дуже своєрідне ставлення до т.з. «авторського права». Виходячи з такої практики, існує обгрунтоване припущення, що головна мета купівлі Китаєм українського підприємства полягає не в його модернізації, не в його розвитку - в доступу до конструкторської документації!
- Власникам підприємства китайці роблять таку привабливу пропозицію, з такою кількістю «0» в ціні, що... рішення про продаж приймається достатньо швидко.
На фоні такої інформації Служба Безпеки накладає арешт на «51» акцію компанії «Мотор Січ».
Процес купівлі-продажу призупинено.
Але, було б дуже наївним думати, що, коли мова іде про ціни з багатьма «0», в нашій країні не знайдеться низка лобістів на різних рівнях.
Також було б наївним думати, що американські служби поінформовані гірше наших громадян про те, що відбувається всередині українського політикуму.
Певним днем в провідних топових ЗМІ Сполучених Штатів виходить на передовицях низка статей під одним спільним гаслом: «Президент Трамп! Навіщо ми підтримуємо Україну, якщо вона допомогає озброюватись нашому стратегічному супротивнику?!».
Чи треба мені привертати вашу увагу на той факт, що Сполучені Штати є найважливішим стратегічним партнером України в боротьбі з агресивною Росією? Думаю, і без мене це чудово всі розуміють. Як і те, ЩО для нас означає відмова від підтримки з боку США.
Думаю, навіть для нефахівців зрозуміло, що поява низки негативних статей в топових виданнях США має примусити задуматись авторів купівлі-продажу.
Вони задумались. І придумали! Вони вирішили зробити... додаткову емісію акцій компанії «Мотор Січ»! Таким чином, ті «51» акція зі «100», які арештовані СБУ, перетворюються на «51» з «500», що, відповідно, надає можливість обійти дії СБУ!
Шлях до завершення операції продажу відкритий. На позицію США - начхати. Негативний вплив на відносини між Україною і США - начхати. Кремль затамував подих. Кількість «0» захмарює все!..
І от, на цьому фоні, в Київ прилітає Джон Болтон.
Для чого я це розповідаю?
З двох причин:
— аби ви розуміли: якщо продаж компанії «Мотор Січ» китайцям буде завершено, це буде становити ЗАГРОЗУ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАІНИ! - моя спроба донести детально цю (і не тільки) інформацію людині з «зеленої команди», з якою я знайомий особисто з 2014-гороку (Давід Арахамія) залишились без уваги
— «ціна питання» ($) є такою привабливою, що я не переконаний в стійкості і нової команди: - для того, щоб якомога більше громадян знали і розуміли той рівень загрози, який становить така «комерційна» операція.
Георгій Тука
Journal information