Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Як держава обкрадає бізнес (частина друга)

У минулому пості на цю тему ми розповідали про схемку, де правоохоронці по-чорному бриють бізнес. Ви просили приклади – і ось вам історія однієї реальної справи.

Перед тим швиденько пригадаємо фабулу — як взагалі робиться капость.

Стежте за руками. Поки – теорія.

Перший крок фокусу:
По щойно порушеній справі вилучається підакцизний товар. Як правило, це відбувається на складі, або взагалі на митниці, де товар запакований і його можна легко порахувати та вилучити.

Другий етап:
Вилучений товар набуває статусу речового доказу. Навіть у тих справах, по яких фабула зовсім не пов’язана з обігом підакцизних товарів. Немає перешкод, коли в справу вступає магія!

Третій етап:
За висновками «експертів» продукція визнається такою, що не відповідає нормам і стандартам встановленим в Україні. Держспоживслужба, отримавши висновок, повідомляє, що за законом така продукція має бути знищена зі зловісним реготом. А потім товар нібито знищується.

Що відбувається в рукаві фокусника:
Тільки ідіоти будуть знищувати дорогий товар. Особливо якщо він дістався практично на халяву. Його продають.
PROFIT (ділиться поміж учасниками схеми)

А інколи буває ще смішніше. Уявимо, що вилучається товар підготовлений… на експорт, по зовнішньоекономічних контрактах з нерезидентом. Звісно такий товар і не буде відповідати нормам і стандартам встановленим в Україні, оскільки він має відповідати нормам і стандартам іншої країни. Тільки ані в протоколах обшуку, ані в постанові про визнання речовими доказами, ані тим більше в клопотанні про знищення товару, орган досудового слідства не зазначає, що продукція підготовлена на експорт і навіть не передбачена для продажу в Україні. Це з’ясується потім.

Коли суд все ж таки знімає арешт з вилученої продукції.

Яка вже декілька місяців як «знищена».

Але-оп!
А тепер наведемо конкретний приклад. Справа № 42016000000001842. Розслідує СБУ з 2016 року, нагляд здійснює ГПУ.

Фабула: невстановлені особи з-поміж працівників митної служби, за попередньою змовою з невстановленими особами з-поміж невстановлених осіб у невстановленим слідством місці вчинили зловживання владою або службовим становищем. Усі ці містери Х організували канал незаконного переміщення через митний кордон підакцизних товарів.

Ну нехай. Начебто все добре, СБУ ділом зайнята.

Але. В ході такої «розробки», яка тривала понад два роки, встановлено діюче підприємство ТОВ «Глобал Тобако Інтернешнл», яке далі, рапортом у 2018 році, включається в злочинне угрупування невстановлених осіб, що є підставою для… обшуку і вилучення вироблених сигарет на 10 млн гривень, підготовлених на експорт.
На експертизу надаються 20 пачок сигарет з питанням: чи відповідає нормам для реалізації в Україні? Звісно, експерт пише що ні. Бо маркування на них, як мінімум, не українською мовою. Не розбереться український споживач, що ж це за білі палички такі.

А йому ніхто і не каже, що український споживач і не мав розбиратися, бо це було на експорт. Ну от не знайшлось поряд такої людини. Ніхто ж не винен, чи не так?

Далі народжується виділене провадження 22018101110000280 за окремим фактом, але знову таки без підозрюваних.

І от вже в ньому вилучені сигарети «знищуються» на підставі ухвали суду. Суддя ухвалює, що продукцію треба знищити за клопотанням слідчого силами підприємства ТОВ «ПРОФЕКОСЕРВІС», оминувши закон «Про публічні закупівлі».

Захист (логічно ж!) намагається знову врятувати товар, але результати клопотання кажуть, що пізно. Частина тютюнових виробів вже були знищені, ось вам копії актів, будь ласка, не рюмсайте. У ході справи звісно виявляється, що власник ТОВ «Глобал Тобако Інтернешнл» письмової згоди на знищення не давав. Все порішали без нього. Було б наївно думати, що фірму ТОВ «ПРОФЕКОСЕРВІС», якій суд доручив знищити сигарети, РЕАЛЬНО візьме їх і знищить. Та ні, сигарети швидше за все викурив ваш сусід (все ж таки розібравшись, для чого вони є). Ну або їх переправили контрабандою кудись в Чехію. Це вже не так важливо, як існування самої схеми.

Фінал.
Арешт по справі на товар все ж таки один суддя Печерського суду зняв.

При тому, що інший суддя цього суду своєю ухвалою до цього знищив.

До речі, один суддя вже за такі рішення, на підставі «художньої творчості» слідства, отримав дисциплінарне стягнення. НАБУ та ДБР тепер збираються з’ясувати, на якій стадії слідству було відомо, що продукція була підготовлена на експорт. Може саме тоді, коли ставили питання експерту направляючи сигарети на експертизу? А в такому випадку 191, 364, 365 ККУ можуть бути вже не за фактом невстановлених осіб… а у відношенні конкретних дійових осіб, які діяли із заздалегідь розробленим планом та розподіленням ролей.

Ось такий кримінально-процесуальний старт, курча, ап.

У пізніших матеріалах розкажемо як те, як розвивалась конкретна справа, так і те, що слід робити із державними органами взагалі і Держспоживслужбою зокрема, щоб таке фентезі зрештою перестало відбуватися в нашій чарівній країні.

Радник партії D7 з питань комунікації Максим Дижечко

Tags: ДемСокира, Политика, Экономика
Subscribe

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments