?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Як держава обкрадає бізнес (частина друга)

У минулому пості на цю тему ми розповідали про схемку, де правоохоронці по-чорному бриють бізнес. Ви просили приклади – і ось вам історія однієї реальної справи.

Перед тим швиденько пригадаємо фабулу — як взагалі робиться капость.

Стежте за руками. Поки – теорія.

Перший крок фокусу:
По щойно порушеній справі вилучається підакцизний товар. Як правило, це відбувається на складі, або взагалі на митниці, де товар запакований і його можна легко порахувати та вилучити.

Другий етап:
Вилучений товар набуває статусу речового доказу. Навіть у тих справах, по яких фабула зовсім не пов’язана з обігом підакцизних товарів. Немає перешкод, коли в справу вступає магія!

Третій етап:
За висновками «експертів» продукція визнається такою, що не відповідає нормам і стандартам встановленим в Україні. Держспоживслужба, отримавши висновок, повідомляє, що за законом така продукція має бути знищена зі зловісним реготом. А потім товар нібито знищується.

Що відбувається в рукаві фокусника:
Тільки ідіоти будуть знищувати дорогий товар. Особливо якщо він дістався практично на халяву. Його продають.
PROFIT (ділиться поміж учасниками схеми)

А інколи буває ще смішніше. Уявимо, що вилучається товар підготовлений… на експорт, по зовнішньоекономічних контрактах з нерезидентом. Звісно такий товар і не буде відповідати нормам і стандартам встановленим в Україні, оскільки він має відповідати нормам і стандартам іншої країни. Тільки ані в протоколах обшуку, ані в постанові про визнання речовими доказами, ані тим більше в клопотанні про знищення товару, орган досудового слідства не зазначає, що продукція підготовлена на експорт і навіть не передбачена для продажу в Україні. Це з’ясується потім.

Коли суд все ж таки знімає арешт з вилученої продукції.

Яка вже декілька місяців як «знищена».

Але-оп!
А тепер наведемо конкретний приклад. Справа № 42016000000001842. Розслідує СБУ з 2016 року, нагляд здійснює ГПУ.

Фабула: невстановлені особи з-поміж працівників митної служби, за попередньою змовою з невстановленими особами з-поміж невстановлених осіб у невстановленим слідством місці вчинили зловживання владою або службовим становищем. Усі ці містери Х організували канал незаконного переміщення через митний кордон підакцизних товарів.

Ну нехай. Начебто все добре, СБУ ділом зайнята.

Але. В ході такої «розробки», яка тривала понад два роки, встановлено діюче підприємство ТОВ «Глобал Тобако Інтернешнл», яке далі, рапортом у 2018 році, включається в злочинне угрупування невстановлених осіб, що є підставою для… обшуку і вилучення вироблених сигарет на 10 млн гривень, підготовлених на експорт.
На експертизу надаються 20 пачок сигарет з питанням: чи відповідає нормам для реалізації в Україні? Звісно, експерт пише що ні. Бо маркування на них, як мінімум, не українською мовою. Не розбереться український споживач, що ж це за білі палички такі.

А йому ніхто і не каже, що український споживач і не мав розбиратися, бо це було на експорт. Ну от не знайшлось поряд такої людини. Ніхто ж не винен, чи не так?

Далі народжується виділене провадження 22018101110000280 за окремим фактом, але знову таки без підозрюваних.

І от вже в ньому вилучені сигарети «знищуються» на підставі ухвали суду. Суддя ухвалює, що продукцію треба знищити за клопотанням слідчого силами підприємства ТОВ «ПРОФЕКОСЕРВІС», оминувши закон «Про публічні закупівлі».

Захист (логічно ж!) намагається знову врятувати товар, але результати клопотання кажуть, що пізно. Частина тютюнових виробів вже були знищені, ось вам копії актів, будь ласка, не рюмсайте. У ході справи звісно виявляється, що власник ТОВ «Глобал Тобако Інтернешнл» письмової згоди на знищення не давав. Все порішали без нього. Було б наївно думати, що фірму ТОВ «ПРОФЕКОСЕРВІС», якій суд доручив знищити сигарети, РЕАЛЬНО візьме їх і знищить. Та ні, сигарети швидше за все викурив ваш сусід (все ж таки розібравшись, для чого вони є). Ну або їх переправили контрабандою кудись в Чехію. Це вже не так важливо, як існування самої схеми.

Фінал.
Арешт по справі на товар все ж таки один суддя Печерського суду зняв.

При тому, що інший суддя цього суду своєю ухвалою до цього знищив.

До речі, один суддя вже за такі рішення, на підставі «художньої творчості» слідства, отримав дисциплінарне стягнення. НАБУ та ДБР тепер збираються з’ясувати, на якій стадії слідству було відомо, що продукція була підготовлена на експорт. Може саме тоді, коли ставили питання експерту направляючи сигарети на експертизу? А в такому випадку 191, 364, 365 ККУ можуть бути вже не за фактом невстановлених осіб… а у відношенні конкретних дійових осіб, які діяли із заздалегідь розробленим планом та розподіленням ролей.

Ось такий кримінально-процесуальний старт, курча, ап.

У пізніших матеріалах розкажемо як те, як розвивалась конкретна справа, так і те, що слід робити із державними органами взагалі і Держспоживслужбою зокрема, щоб таке фентезі зрештою перестало відбуватися в нашій чарівній країні.

Радник партії D7 з питань комунікації Максим Дижечко


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
ciprino 30 августа, 17:42
2-3 тиждня тому на дорозі зі Львова до Чопу затримали десяток фур з безакційною продукцією львівської тютюнової фабрики - і що? А нічого не змінилося.

tank_ua 30 августа, 18:53
може безакцизною?

Ну і нахер українська акцизна марка на ЕКСПОРТНОМУ товарі?

tank_ua 30 августа, 17:47
с госпотребами работать нужно, а не быть терпилами. Сразу катать заяву, что товар на экспорт и получить отметочку с входящим. Вот тогда было бы очень интересно, как лапа бы выкручивался.

ну это если нужно решить дело, а не на почасовке бабло косить. "папа, я выиграл дело, которое ты 20 тянул! - Идиот, оно тебя выучило и купило нам дом..." (с)

а схема стара как мир, вообще-то. И резко запустил ее стоматолог для сильно требующих возмещения НДС, нажива - дело было даже не второе - третье. Второе - предложить переписать бизнес на сашеньку, байкал ему стекловатой.

mvg1018 30 августа, 17:59
Просто эти сигареты изначально предназначались для контрабандной поставки на территорию ЕС, потому проходили по документам, как для внутренней реализации, а неустановленная группа, неустановленных лиц, кинула другую группу неустановленных лиц, отжала сигареты и сама их впихнула в Европу.

tank_ua 30 августа, 18:32
не, не верю.
такие дела и мытна варта в свое время и дфсники сейчас тянут до границы - контрабанда это та же конфискация да и без суда - просто по ППМП, но еще и срок, чтобы клиент присел и ничего не требовал.

uasemperfidelis 31 августа, 6:07
Представил себе. Да что там представлять - видел такое много раз со знакомыми.
Берешь кредит в банке. Закладываешь все, что у тебя есть, чтобы заработать.
И тут какие-то служивые гниды у тебя по беспределу все конфискуют.

Или еще случаются ситуации. Чем то торгуешь. Все правильно. С НДСом, с налоговыми накладными, отчетность сдаешь, платишь - а тут бах! тебе говорят, что ты продал на 200 грн. фирме с прикзнаками фиктивности и арестовывают все, что у тебя есть (кредитные обязательства никто не отменял).

Какое то толсторылое чмо росчерком пера на протоколе не просто лишает тебя всего - оно тебя убивает. И детей твоих убивает. Потому что дальше - только бомжом на вокзале.

Как поступит и что сделает настоящий индеец?
Правильно. Дальше объяснять ведь не нужно, верно?
========
А как моего друга кинули? На 3 миллиона долларов. Чужих долларов. А потом Генпрокуратура и СБУ в больших чинах с визитами.
Мол, будешь кипешевать - сядешь или умрешь.
Мы с ним разные. Он такой глубоко верующий (хотя когда-то был бандитом). Проглотил.
Из квартиры не выселили потому что дети несовершеннолетние, но как-то все совсем теперь плохо.
У меня бы все эти пидарасы до вечера не дожили.
Раз о тебя пытаются вытереть ноги - что делать? Только режим "война".

  • 1