Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Як держава обкрадає бізнес (частина перша)Коли ми казали, що будемо боротися за права бізнесу - ми не жартували.
Але як?

Давайте подивимося, як його атакують. Розповімо на практичному прикладі, як силові структури стрижуть наших бізнесменів на товари та гроші, формально залишаючись у межах чинного, курча, законодавства.

Припустимо, купив ти товар, оформив та повіз за кордон для отримання прибутку. Але на кордоні вже очікує цілий комітет дядьків у формі, що каже: “Товар, ну, е, тойво, поганий! Забираємо та арештовуємо!”
Ти кажеш: “Так ні, всі документи в порядку, все є, от і от!”.

Все показуєш, все огонь. А вони кажуть: “Ні, ловіть лист, що ваш товар поганий і його потрібно під арешт, бо держава в небезпеці». Ти біжиш до суду, знімаєте арешт, і думаєш, що все буде добре. Але і тут тебе чекає зрада. Бо кажуть, що запізно, товар ми знищили. Бо держава була в небезпеці, а нам не було куди його подіти, і взагалі суддя дозволив. Ніхто не винний. Дякуємо за співпрацю та порозуміння, заходьте ще!

Саме так. Ви все вірно зрозуміли.
Є в нас, наприклад, суб’єкт господарювання, в якого на час ведення слідства, правоохоронці вилучають товар (в перекладі на юридичну – «товаро-матеріальні цінності»). Цей товар успішно визначається речовими доказом і стає not available для власника. І сіль цієї оповідки в тому, що дуже часто в ході слідства товар (речовий доказ) за рішенням слідчого судді знищується. І знищується з порушеннями, за які суддів мають карати. Але цього посту б не існувало, якби все було в порядку. На ділі нікого не карають, а зберегти свій товар і тим більше відшкодувати збитки за фейли під час слідства – практично неможливо. Схема цього розводу виглядає приблизно так:

-орган досудового слідства подає клопотання. За клопотанням слідчий суддя приймає рішення про знищення товару.

-клопотання включає в себе:
а) висновок судової товарознавчої експертизи, про те, що вироби не відповідають нормам і стандартам
б) лист Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, про те що продукція неякісна та небезпечна.

Ці два документи визначають непридатність до реалізації, та необхідність вилучення з обігу, тобто – фізичне знищення вашого товару. Практично у всіх випадках рішення приймається без присутності власників. Органом досудового слідства лише повідомляється, що власник товару письмову згоду не давав. Тобто власників не питали взагалі. ВЗА-ГА-ЛІ.

Перед тим, як переходити далі, вияснимо ще кілька речей.
Речові докази знищуються в кількох випадках:
1) їх зберігання нерентабельне,
2) швидко псуються
3) можуть зашкодити людині та довкіллю, якщо довго зберігати.

Юридично знищення речових доказів не називається «вилучення продукції з обігу». Цей прекрасний процес згідно законів Україні лягає на плечі спеціально уповноважених органів виконавчої влади, які відповідають за санітарію, екологію, епідеміологічний стан і т.д. на місцях.
Також згідно законів України рішення про знищення продукції або інше рішення щодо подальшого поводження з нею приймає Держпродспоживслужба — ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ цей орган, ми до нього ще повернемось.

Центр зради – звичка наших правоохоронців тупо класти на закон. Ситуація: слідчий суддя приймає рішення про знищення речових доказів. Тобто своїм рішенням він уповноважує якийсь держорган знищити товар. АЛЕ таке рішення повинна приймати Держпродспоживслужба.

Проте під час слідства «якби» цього не помічають. І подають лише лист від Держпродспоживслужби про те, що товар небезпечний, несе загрозу і якусь подібну єресь. І все. Ваш товар законно (насправді) відправляється на утилізацію.

Ці листи від Держпродспоживслужби (УВАГА!) можуть бути лише РОЗ’ЯСНЕННЯМ. Тобто це коли ви замість результатів ЗНО при вступі, подаєте характеристику від першої вчительки. Знищити чи ні ваш товар - має вирішувати саме Служба, а не слідчий суддя на основі листа Служби. По закону Держпродспоживслужба зобов’язана прийняти рішення та звернутись з ним до органів досудового слідства.

І НАЙГОЛОВНІШЕ, у випадку, коли Держпродспоживслужба, на вашу думку, прийняла упороте рішення щодо товару, ви будете мати право оскаржити це в суді. І вибити собі можливість призначення відповідної альтернативної експертизи.

А в стандартній та незаконній схемі, коли правоохоронці надають в суді лист Держпродспоживслужби, а не навпаки - Держпродспоживслужба подає своє рішення до суду, права на апеляційне оскарження у вас, як у власника, нема. Not available in your country.

Так, у вас тупо немає альтернативи, вас ставлять перед фактом і крапка – прощайся, пане, з товаром. ДОСВІДОС.

Людину позбавляють змагального судового розгляду і це суперечить положенням статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Ще раз дуже просто.
У комерса забрали товар. Коли він довів, що забрали незаконно і все йому потрібно повернути, силовики кажуть, що товар все. Типу законним рішення українського суду - все. Типу в рамках чинного законодавства, у відповідності до норм вітчизняного правосуддя товар вже знищено. АХАХАХХА, А ЩО ТИ НАМ ЗРОБИШ?
Такі схеми передбачають на 100%:
- зловживання під час знищення речових доказів правоохоронними органами (тому що ніхто нічого, звісно, не знищував, просто реалізували на чорному, вони ж там не ідіоти повні);
- імовірну корупційну складову. Тому що утилізація та знищення товарів має відбуватись з дотриманням вимог закону «Про публічні закупівлі». Але суд примусово доручає це зробити одному конкретному суб’єкту господарювання;
- недотримання норм КПК суддями.
Та головне, що органи, які повинні діяти згідно законів та процедур встановлених державою, порушують це навмисно, нівелюючи всі можливі реформи, міжнародні відносини та віру людей у справедливість при ведені бізнесу.

Це тотальне та безпросвітне пекло для будь-якої комерційної діяльності. Такі схеми однозначно кришуються на самому верху держорганів та служби і в подальшому я ще не раз про це напишу і, можливо, з конкретними прикладами.
Далі буде...

Радник партії ДемСокира з питань комунікації Максим Дижечко

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments