Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

12 корисних порад: як стати мільйонером в Верховній раді

До нового скликання парламенту потрапила сила-силенна цілком нових облич. Ми вітаємо таке радикальне оновлення законодавчої влади та хотіли б допомогти усім весільним фотографам, хендмейдеркам та урбаністам.

Отже, до вашої уваги – стислий гайд, зрозумілий будь-кому, як не зубожити під час нардепства, а навіть трішечки навпаки!

Зауважимо, що наші поради розраховані переважно на роботу депутата-одинака. Праця в колективі потребує кращої організації, але віддача від неї збільшується мультиплікативно! Зараз ми структуруємо посібник і тренінгову програму, як заробляти організованому депутатському угрупованню – але то вже буде за гроші.

А цей наш гайд - цілком безкоштовний! За своєю корисністю він дорівнює вісімнадцяти з половиною годинам тренінгу в Трускавці. Радимо усім тим новим нардепам, хто вміє читати, вивчити напам’ять та цитувати неписьменним колегам (хоп, ще один спосіб заробити винайшли, хоча б на каву) . Головне – будьте чесними і не паліться перед керівництвом.

Отже, почали

1. Зробіть своєю громадською приймальнею офіс, мешканцям якого конче треба захист від обшуків.

Поки депутатську недоторканість не скасували – захистом від слідчих дій користуєтесь не тільки ви особисто, а ще й ваші службові приміщення. Громадська приймальня – це також службове приміщення, куди НАБУ-ДБР-СБУ-усі інші можуть вдертись або почепити прослушку лише за дозволом Верховної ради. А є купа бізнесів, яким такі гості геть не потрібні – отже, їм за узгоджену віддяку цілком можна «здати в оренду» табличку й статус своєї громадської приймальні.
Орієнтовний дохід – 6-8 тисяч доларів на місяць

2. Депутатські запити та звернення.

Майже законний бізнес – отримати трішки грошей за те, що ви своїм запитом чи зверненням трішки постимулюєте різних посадовців . Єдиний нюанс – різниця між запитом і зверненням. На запит органи влади мають реагувати більш чітко – вживати заходів, з’ясовувати щось, ще якось напружуватись. Тому запити підлягають реєстрації в апараті ВР, оприлюдненню на сайті парламенту, усі ці кляті журналісти в них сують носа. Відтак, майте почуття міри та не пишіть в своїх запитах якусь цілковиту фігню – що за скаргами громади сільський голова ґвалтує гусей і кнурів, вимагаю від поліції вжити відповідного реагування. Для таких речей є депутатські звернення, які не підлягають обліку, та в яких можна писати і про гусей, і про кнурів! Коли в 2015-му році оприлюднили прослушку з Ігорем Мосійчуком, то цей добродій називав ціни у 10-15 тисяч доларів за запит та 3-5 тисяч доларів за звернення. Навіть якщо поділити на два, та обмежуватись одним запитом та двома зверненнями на місяць, на нову квартирку за підсумками нардепства має вистачити.

Орієнтовний дохід – до 15 тисяч доларів на місяць

3. Піти в публічні лобісти в якомусь господарському конфлікті – між різними фірмами, між бізнесом та державними органами.

Ви захищаєте інвесторів (або державу) від злих опонентів, роздаєте коментарі журналістам, що коїться беспрєдєл та люди бідкаються, пишете про це в свій фейсбук. Згідно попереднього пункту – штампуєте запити-звернення. Тому що нардеп має право «порушувати питання про перевірку діяльності підприємств, установ, організацій, розташованих на території України і щодо яких є дані про порушення ними законодавства України, про створення з цією метою тимчасових слідчих комісій». Можете навіть широкими депутатськими грудями поблокувати опонентів та трішки побуцати їх, користуючись недоторканістю – якщо бракує часу на спортзал, а організм потребує дофаміну й адреналіну.
Орієнтовний дохід – складно вирахувати, але краще призначати собі ціну в розмірі 5% від місячних доходів контрагентів.

4. Підняти потрібну тему з парламентської трибуни – розповісти на замовлення умовного Віті щось погане про умовного Колю.

90 секунд шокуючої правди з самого статусного публічного місця країни, кожна секунда – 300 доларів. Щоб потім купа сайтів написала, що нардеп Х затаврував пройдисвіта Колю на сесії та вимагає притягнути його до відповідальності. За окремий прайс – ходіть по етерах центральних каналів, і матюкайте клятих ворогів вже в телевізорі, але обережно й акуратно, щоб не отримати позов та щоб звати не перестали.

Орієнтовний дохід – аналогічно складно вирахувати, але краще призначати собі ціну в розмірі 5% від місячних доходів контрагентів.

5. Голосування за потрібні законопроекти.

«Зелене цунамі» знесло нафіг все, та провідні українські олігархи залишились без своїх фракцій в парламенті, або з дуже невеличким представництвом. Втім, вони б не стали олігархами, якби в попередні роки не отримували підтримку від влади у вигляді квот та різних законів. Отже, періодично будуть виникати такі законопроекти, за які хтось з наших мільярдерів не пошкодує по 20-30 тисяч доларів за голос, воно йому згодом відіб’ється. Ви маєте стежити за подібними трендами – читайте «Дзеркало тижня», «Бізнес.Цензор», тусуйте в курилці. Якщо гроші йдуть централізовано, через керівництво фракції - обов’язково запитайте в знайомих з інших фракцій, скільки дають за підтримку цього законопроекту. Не дозволяйте своїм старшим привласнювати собі забагато грошей від клятих олігархів!

Орієнтовний дохід – 25 тисяч доларів с законопроекту.

6. Субвенції з державного бюджету на місцеві.

Є два види субвенцій, до яких може долучитись народний депутат-мажоритарник. Це субвенція Кабміну на соціально-економічний розвиток територій та субвенція з Державного фонду регіонального розвитку. Є певні неписані правила, що запит з регіонів на надання їм грошей за такими субвенціями має підтримати народний депутат, з округу якого прохають. Або навіть депутат має запустити цей процес з отримання грошей, і побігати по київських кабінетах, бо в нього на окрузі люди бідкаються без водопроводу чи нового будинку культури. А які фірми мають виграти тендер на місці, чи які фірми вже працюють за цим об’єктом, і як місцева влада, що з ними законтрактувалась, має вам віддячити – то вже самі розберетесь.

Орієнтовний дохід – не погоджуйтесь менше ніж на 5% від обсягу субвенції.

7. У вас просто по експоненті зростає рівень доступу до різних серйозних кабінетів.

І тому, що народний депутат – поважна людина, в прийомі не відмовиш. І тому що, згідно законодавства, нардеп «користується правом невідкладного прийому з питань депутатської діяльності керівниками та іншими посадовими особами розташованих на території України органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, громадських організацій і політичних партій». Можете майже з ноги заходити будь-коли, крім режимних будівель, та ще з собою кого треба приводити, щоб поговорити з мешканцями кабінетів.

8. У вас може бути аж тридцять один помічник-консультант!

Два-три помічники – на ставку, працювати по оргчастині. Ще штук десять – старим друзям. І все одно лишається приблизно 15 «корочок», які можна комусь роздати не просто так. Або людям, яким хочеться ще якогось додаткового статусу, або тим, кому воно треба для бізнесу. Головне – щоб бізнес був не конче кримінальним, буде некрасиво й ататат по фракції, якщо ваших помічників спіймають на контрабанді бурштину.
Орієнтовний дохід – 1 тисяча доларів з кожного посвідчення на місяць.

9. Можна задовбати до інсульту майже всі державні чи місцеві установи.

Депутат, як представник народу, може причепитись до будь-якої невеличкої зради в будь-якому департаменті ОДА, управлінні мерії, державному підприємстві, ПТУ в райцентрі, та підіймати питання, коли ж ця зрада скінчиться. Якщо депутату здалось, що порушення прав громадян відбувається зараз, прям отуточки – то він може вимагати від керівництва на місці припинити порушення. Себто, влаштувати статусний скандал, до якого залучити необхідну кількість громади з зацікавленої сторони – за нєфіг. Можна сесію місцевої ради зірвати чи заблокувати без жодних труднощів та наслідків для себе.

10. Блокувати законопроекти в комітетах.

Іноді черговий законопроект «закриває дірку», через яку щодня течуть мільйон-два доларів, сірих чи чорних. І коли таки законопроект заходить до парламенту, треба очікувати й «ходоків-рєшал», які будуть ловити потрібних нардепів та вмовляти їх якось затягнути процес. Бо кожен день приносить мільйони. Для таких речей вже треба трішки злагодженої роботи в парламентському комітеті. Але якщо на нього ходить не дуже багато людей – то можна навіть невеличкою купкою заблокувати законопроект, для якого ваш комітет визнано профільним. Просто при узгодженні порядку денного знімати його з розгляду, і тягнути, тягнути,. Або навпаки, якщо ви знаєте, що новий законопроект відкриває «дірку» на мільйон-два, то тягніть, поки до вас не прийдуть домовлятись ті ж самі «ходокі».

Орієнтовний дохід – менше ніж за 30 тисяч доларів за таке не беріться.

11. Якщо затягування часу при прийнятті законопроекту має сенс та зиск – то внесіть купу альтернативних законопроектів, хай їх теж розглядають, хоч і за скороченою процедурою, але це все одно забирає чимало часу. Або можете внести свої правки, та потім обговорювати їх на пленарному засіданні.

Орієнтовний дохід – менше ніж за 20 тисяч доларів за таке не беріться.

12. Не розтринькуйте свою «фракційну» ставку – усі ці доплати, які нардепи негласно отримують від своєї фракції просто за те, що вони в ній є. Нардеп може жити безкоштовно в готелі, харчуватись за середні гроші в парламентській столовій та обмежуватись кавою чи чаєм, вирішуючи питання в модних закладах.

Орієнтовний дохід – 5-6 тисяч доларів на місяць.

При створенні цього гайду використовувались ЗУ «Про статус народного депутата України», ЗУ «Про регламент Верховної ради», і новини останніх років.

Авжеж, усі ці поради дадуть більше зиску, якщо ви будете їх творчо комбінувати та кооперуватись з колегами. Єдине, що можна додати наостанок – не втрачайте почуття міри!

Дуже вдячні, що ви прочитали до кінця! Якщо ви вважаєте, що наші поради корисні й стануть вам у вашій подальшій роботі – будемо раді донату від вас! (https://donate.sokyra.party)

Ваша Партія

Tags: ДемСокира, Политика, Трололо
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments