?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Всі три «російських» богатиря, виявилися українцями

Ну і де ж ваша слава, расєяні?Добриня Нікітич (Низкинич) народився у селі Низкиничі, сучасний Іваничівський район Волинської області. Добриня Низкинич - син князя Мала Низкини, князя міста Іскоростеня, ( в наш час м. Коростень), У Добрині є сестра Малуша , яка була ключницею у Княгині Ольги і народила Володимира, якого всі ми знаємо як Володимира Великого.

Ілля Муровець (Муравленін, Муромець) народився у містечку Моровськ, сучасне село Морівськ Козелецького району Чернігівської області. Ілля Муромець служив у дружині князя Володимира, захищав місто Київ.

Сучасні вчені встановили, що Ілля Муромець - реальна особа й жив він не в Муромі, а в містечку Моровінськ, поруч з яким і знаходилося село Карачево (в билинах Карачарово) Чернігівського князівства.

Це підтверджується і рядками легенд, де описується найвідоміший подвиг Іллі - бій із Солов'єм Розбійником в чернігівських лісах. Прототипом легендарного персонажа вважають історичного силача Чобітка, що прийняв чернечий постриг у Києво-Печерській лаврі. Останні роки свого життя він провів там, замолюючи свої гріхи (а вбивав Ілля Муромець багато). Мощі богатиря і сьогодні зберігаються в Києво-Печерській лаврі.

Альоша Попович народився у місті Пирятин, сучасний райцентр Полтавської області.

В одній із билин розповідається, як мати проводжала Альошу на базарній площі чудового міста Пирятина у похід на ворога. Тоді Пирятин стояв на кордоні давньоруської держави й був одним із її опорних пунктів у боротьбі проти кочівників. Отже, Альоша Попович – наш земляк, родом із Пирятина.

У науковій літературі також зазначається, що батьківщиною Альоші Поповича є місто Пирятин, дослідники билин і літописів впевнені – він дійсно історичний герой, про подвиги якого згадується в літописах. Історичні дані свідчать, що він часто бував на пирятинських ярмарках.

Никонівський літопис повідомляє - Альоша Попович відзначився в боротьбі з половцями, убивши половецького хана та його брата. Близько 1201 року Альоша Попович згадується в літописі як учасник боротьби з печенігами.

У Тверському літописі записано, що він брав участь у відомій битві на Калці (1223 р.) і загинув разом з іншими сімнадцятьма витязями.

Літописний богатир Альоша Попович боронив землі на лівому березі Дніпра, де були розташовані Київське, Чернігівське та Переяславське князівства. Це слугує ще одним підтвердженням того, що саме місто Пирятин було батьківщиною богатиря. Цікаво й те, що саме на Пирятинщині прізвище Попович збереглося до наших днів.

В один зі своїх приїздів до Пирятина Т. Шевченко написав "Думу про пирятинського поповича Олексу".

У 992 р. Олексій Попович разом із Яном Усмошвецем уславилися також при обороні Переяслава від печенігів. Як свідчить Никонівський літопис, за свій подвиг вони були взяті в княжу дружину. У 1001 р. Олекса Попович і Ян Усмошвець розбили печенізького хана Радмана і взяли в полон трьох його синів.

Зважаючи на це, можна впевнено стверджувати, що богатирі не являються пращурами сучасних росіян, адже вони народились та вершили свої подвиги на території сучасної України.

Скарби України


promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
Джон Ланкастер 14 августа, 15:00
Майже вся москальська історія Русі, вкрадена в нас.
Без України вони перетворюються на татаро-монгол.
Інші народності (та історії) на росії знищені.

Слов'яни це Україна-Польща-Білорусь-Словакія-Чехія.

Edited at 2019-08-14 15:02 (UTC)

ajento 14 августа, 15:44
Що цікаво у агітпроповському "трієдінствє славянскіх народав" взагалі немає поляків. Тобто українці, білоруси і ... негри росіяни.

Edited at 2019-08-14 15:48 (UTC)

park_guel 14 августа, 15:04
...
Бо то наш дух, наш дух вкраїнський!
Наш руський дух, бо Русь — це ми,
А не ерзя чувашо-фінська,
Комуно-хохло-москалі!
...
Орест Лютий, цитата з "Стоїть верба"

izhnets 14 августа, 15:05
Олекса Попович з 992 по 1221 нормально так прожив )))

kingeugen 14 августа, 15:17
И богатырей себе спиздили?

igorsova 14 августа, 16:06
Маскальня.... Що з неї взяти?
Пиздить все що бачить і пездить кожного разу як відкриває свого смердячого рота...

Uladzimir Darożka 14 августа, 15:49
200 годков жил Алеша Попович? 0_о

"Проблема цитат в интернете". ..ну дальше вы поняли.

yellowblueflag 14 августа, 21:08
московит, т.е тьі в принципе согласньій ? :) У тя токмо к датировкам претензии ? :)

lg_hater 15 августа, 19:41
Не ображайте сябра. Вони теж слов'яни, а ніякі не московити.

lg_hater 15 августа, 19:40
В давніх літописах та ж сама проблема. Тому за замовчуванням історики вважають всі згадувані в них події й усіх осіб вигаданими. Історичними ж вони стають лише якщо згадки про них трапляються в декількох незалежних джерелах. А датування то взагалі ще той ребус. Не на рівному місці з'являються всілякі "нові хронології".
Edited at 2019-08-15 19:43 (UTC)

Олег Беляков 14 августа, 18:04
Илья Муромец, как известно, победил Соловья-разбойника, который сидел на шляхе возле речки Смородинки.

Речка Смородинка протекала там где сейчас Смородиновский узвоз, что ведет с Татарки на Куреневку (Кирилловскую улицу). когда-то это уже было за городом. Пока лет 50 назад не прорыли Подольский узвоз, вдоль Смородинки был единственный проезд на Куреневку.

Кому интересно - прогуляйтесь, недалеко от Променада-центра, от церкви на Нагорной, вниз, оставляя слева ухоженный недавно парчок (пасибо "плохому мэру" Кличко). Заодно по парку возле "дачи Хрущева" погуляйте. Красота...

tank_ua 15 августа, 10:49
все так, только ЕМНИП на смородинке он горыныча освежевал. ну и дачка хрущева - это рубежовка, если про парк ПАГа - это дом хрущева.

dzhekachan 14 августа, 19:49
так і пейзаж на єбєня не схожий
зправа курган скіфський

Edited at 2019-08-14 19:50 (UTC)

fyvaproldzhe 14 августа, 21:29
Поповичей явно больше одного было. Или он два века активничал?

taras_ermashov 15 августа, 10:47
Издержки фольклора. Личность выдающаяся, народ наделил долгим веком.
Из той же оперы, например (хоть и масштаб другой): сколько в народных легендах активничал какой-нибудь Мишка Япончик (до 60-х - 70-х?) или чудом спасшийся от расстрела малолетний царевич? ))

ban_derivets 15 августа, 5:10
Ничего, блять, своего. Все пижженое.

  • 1