?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Мобільний додаток “Джура”Всі українські військові активно використовують смартфони в службових і особистих цілях. Це об’єктивна реальність сучасного світу, при цьому, регламентувати їх діяльність в Мережі практично неможливо.

Українські строковики масово використовують російські додатки, які спеціально націлені на цю групу військових. До прикладу - "ДМБ таймер", "Счетчик ДМБ", "ДМБ дневник", "Дембель неизбежен", "Таймер дембеля" та інші.

На перший погляд, дані програми цілком безпечні. Як правило, це - невелика програма-асистент з простими функціями. Наприклад, вона допомагає слідкувати за часом, проведеним у війську і показує, скільки ще залишилося до дембеля. А тим часом виконує збір інформації для російських спеціальних служб. До такої інформації відноситься - геолокація, переміщення військовослужбовця, особисті дані, фото та відеоматеріали. Такого роду інформація має високу цінність для противника. Кремль активно використовує мобільні аплікації як для збору інформації так і з пропагандистською метою.На нашу думку, те, що не можливо заборонити, треба скерувати в правильне русло. Тому ми розробили додаток "Джура", яка має такі ж корисні функції для наших солдат, але без передачі даних російським спецслужбам і поширення російської пропаганди.Ось основні функції додатку:

  • Рекрут може слідкувати за часом, який провів у війську. А також визначати, скільки ще залишилося до демобілізації. Дані відображаються в числах і візуалізовані на часовій шкалі, де позначено «екватор» та інші дати.

  • Розділ нотаток дозволить занотувати важливі події та факти. Додати фото на згадку.

  • Синхронізація акаунту з сервером збереже дані в нотатках. Увійшовши з нового пристрою, користувач матимете все на місці.

  • Календар пам’ятних дат допоможе дізнатися нові факти з історії України та не забути привітати побратимів з професійними військовими святами.

  • Програма має тематичні оформлення, які найкраще підійдуть до роду військ, національної гвардій чи прикордонної служби.

  • Чат для військових додасть живого спілкування солдатам та дозволить поділитися досвідом.

  • Нічний режим дозволить зменшити яскравість світіння екрану та не привертати увагу.
Переконані, функціонал програми може бути цікавим не лише строковикам а і професійним військовим. Адже спеціально складений календар пам'ятних дат має фокус на військовій справі, історії і патріотичному дусі. Це може стати у пригоді офіцерам, що відповідають за морально-психологічний стан солдатів. Зручно мати стислу інформацію під рукою.

Це перший офіційний реліз додатку, ми плануємо періодично випускати оновлення та паралельно ведемо розробку для IOS.

Джура на Google.Play

Автор ідеї і дизайну Лук’ян Турецький. Графічний дизайнер зі Львова, солдат ЗСУ п’ятої хвилі мобілізації у 2015 - 2016 роках. Партнер проекту і ІТ-спеціаліст з 8 річним стажем комерційної розробки Володимир Пасіка, який з 2014 по 2019 на волонтерських основах активно допомагав підрозділам ЗСУ, СБУ та МВС в боротьбі проти російського агресора.

Будемо вдячні ЗМІ та блогерам за поширення інформації стосовно додатку, для швидкого заміщення російського шпигунського програмного забезпечення на телефонах українських військових.

Метки:

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
chosen_undead 9 августа, 17:59
Сколько дней до дембеля... ну да, тут без программы никак. Говорят еще помогает булавкой дырочки в календарике прокалывать на датах.

acs12 9 августа, 18:16
при савке еще можно было организовать духов чьтобы они вечером отчитывались сколько дней осталось и как хорошо будет на дембеле

anton_soin 9 августа, 18:17
Якщо ти не служив, то тобі це не зрозуміти!

vasindrug50 9 августа, 19:34
Пробачте, а що саме йому треба зпрзуміти?

euthanasepam 9 августа, 19:18
Найкращий спосіб запобігти використанню особовим складом ворожих програм у смартфонах — вилучення смартфонів. Дуже добре допомагає цей захід. Але, на жаль, йовбаки часто мають запасні смартфони або їм з дому надсилають йовбакородичі. «Всьо для паєбди!»

Rain Sender 9 августа, 22:03
Ну ХЗ, тут скоріше інструктаж і політінформація буде більш дієвою.

Rain Sender 10 августа, 9:05
Чому? Свідомість вийшла з моди?

Edited at 2019-08-10 09:05 (UTC)

euthanasepam 10 августа, 9:14
Бо 95 % людей — ідіоти.

Словами переконати можливо лише тих людей, що й без слів спроможні зрозуміти і самотужки додуматися до того, що ти їм кажеш. А решта — наче ті акваріумні риби.


Правила техніки безпеки обов’язково вивчають у всіх професіях, де це необхідно. Проте якийсь відсоток рагулів щороку гине через порушення ТБ. «Я думав, що пронесе».

Всі військові статути написано кров’ю. Проте порушення статутних вимог не зникає. Рагулям у військовій формі можна щодня пояснювати, що смартфон — це «дірка» в безпеці підрозділу, що в нарядах треба нести службу, а не тупити в однокласники чи фільми, що зуби потрібно чистити для збереження здоров’я, а не тому, що командир мудак і хоче тебе заїбати.

Більшість людей, на жаль, ідіоти.

Edited at 2019-08-10 09:20 (UTC)

Rain Sender 10 августа, 21:36
Саме тому і потрібен інструктаж і політінформація, бо самі не митикують

euthanasepam 11 августа, 7:03
Ви серйозно думаєте, що до вас ніхто про це не думав? То я вас інформую: до сраки ті політінформації та інструктажі. В реальному життя працює лише конфіскація смартфонів.

Rain Sender 11 августа, 8:31
Я думки читати не вмію, але те, що мінстець нічого в цьому напрямку не робив, бачу чітко.
А конфіскація не працює. Навіть на зоні. А армія - не зона

euthanasepam 11 августа, 8:34
До чого тут мінстець?

Працює лише конфіскація та покарання, втретє повторюю. Нема інших способів.

Rain Sender 11 августа, 9:22
Нагадуєш мені зефанів, які талдичать "При чом тут зелєнскій?!"
Інформація, це його робота - Стеця. Була.
Повторюю - конфіскація не працює і ніколи не працювала. Працює тільки поширення інформації та інструктаж

Edited at 2019-08-11 09:24 (UTC)

euthanasepam 11 августа, 9:28
По-перше, не тикайте мені.

По-друге, цивільний мінстець не має жодного стосунку до армії. Внутрішнім життям армії відають армійські служби. Про які ви, вочевидь, ніколи навіть і не чули.

По-третє, цілком очевидно, що ви нічого не розумієте в тому, про що взялися сперечатися. Спитайте в будь-якого офіцера про внутрішню службу. Бодай нагугліть собі, що це таке.

По-четверте, повторюю ще раз, проблема смартфонів має лише одне вирішення, яке я вже тричі назвав.

Rain Sender 13 августа, 10:58
Мин стець був відповідальний за інформаційну політику, за контент, форму подачі, за розробку методик і заходів. В тому числі, він МАВ подати пропозиції щодо впровадження армійських структур для виконання своїх функцій.
Так що так: Нинішній пиздець - пройоб стеця
Уєбанське совкове рішення - "запрєтіть і нє пущать"
Я вже вкотре повторюю, що тільки правильна мотивація громадян допоможе вирішенню питання. За кожним солдатом наглядача не поставиш

Edited at 2019-08-13 11:01 (UTC)

euthanasepam 10 августа, 7:03
1. Забанити ольгинську свинособаку ragul_ukr

На сторінці адміністративної консолі (https://www.livejournal.com/admin/console/) надрукувати у формі це правило і натиснути пімпу «Execute»:

ban_set ragul_ukr


2. Зробити невидимими для себе всі коментарі ольгинської свинособаки ragul_ukr

Додати це правило у перелік правил блокування для Adblock Plus, uBlock Origin та інших блокувальників:

livejournal.com##div[data-username="ragul_ukr"]


3. Допомогти ЖЖ забанити ольгинську свинособаку ragul_ukr

https://www.livejournal.com/abuse/bots.bml?user=ragul_ukr


Смерть свинособакам!

lg_hater 10 августа, 14:25
Так точно. А найкращий спосіб домогтися, аби вояк не розбовкував військові таємниці - відтяти йому язика.

Якщо ж серйозно, то заборона смартфонів в армієї є таким же безглуздям, як заборона з проституції, чи сухий закон для цивільних. Існування попиту невідворотно призведе до виникнення пропозиції. А те явище, якому не можеш запобігти, як відомо, треба очолити. Тобто, армії потрібна служба, що опікуватиметься питаннями інформаційної безпеки. Сучасні смартфони мають засоби т.з. корпоративного адміністрування, тобто цілком можливо не лише стеження за наявними в них додатками, а централізоване встановлення-видалення, налаштування єдиного джерела додатків й т.і.

Додати до цього ще файєрвол, що забороняє конекти будь-куди, крім спеціального армійського ВПН-сервера, де заблоковані всі хуйлостанскі та підозрілі на афільованість з хуйлостаном ай-пі з субдоменами, і все. Солдат має смартфон, яким може користуватися, але не має вкантактіка, який за ним шпигує. Звісно ж, за ліві смарти, без корпоративного акаунта, або ж за спроби хакнути легальний, карати. Як за порушення військової таємниці. Про що регулярно нагадувати кожному.

Ну а отакі додатки, як у статті, мають бути лише доповненням до загальної системи безпеки. Бо самі по собі вони аж ніяк не вирішують проблеми. Хай як там безпечно воно не працює, в скомпрометованій операційній системі перехопити тапи, введення тексту, мережевий трафік й т.і., чи навіть робити дампи його пам'яти, та відсилати для аналізу ворожим спецам не легко, а дуже легко.

Edited at 2019-08-10 14:26 (UTC)

euthanasepam 11 августа, 7:10
Ви не ображайтесь, але ви абсолютно не розумієте, про що пишете, та ще й під цю нісенітницю «підкладаєте» хибні аналогії (себто намагаєтесь займатися маніпуляцією). В армії смартфони не потрібні. Ні для чого, ніякі, нікому. Для спецзв’язку існують засоби спецзв’язку.

Я вам пропоную ситуацію для уявного експерименту. Ви офіцер, що заступив на чергування по військовій частині. Провели необхідні інструктажі, особовий склад після розводу відбув на пости для несення служби. Під час перевірки ви виявляєте, що на деяких постах особовий склад наряду тупить у смартфони. Поки вони забили на службу, вороги проникли на територію в/ч і вчинили диверсію. Ваші дії?

lg_hater 11 августа, 10:12
Е, друже, теж не сприйміть за образу — то ви не лише не зрозуміли про що я кажу, а й не знаєте, як воно в армії зараз.

Почну з кінця. У запропонованій вами ситуації я б зробив те ж саме, що й будь-який реальний офіцер. А саме, наказав би посадити під арешт до прибуття слідчої групи з військової прокуратури не лише порушників Статуту караульної служби, а й людину, що відповідає за зберігання телефонів особового складу під час виконання останнім службових обов'язків. Нехай слідство з'ясує, чи то була халатність з її боку, чи змова з ворогом. Ну, може ще запропоную командирові частини позбавити права користуватися смартами весь особовий склад десь на місяць. Задля науки на майбутнє, бо я ж за умовами не психолог, а тупий служака, що його цьому вчили ще за совєтскої армії. Нехай понудьгують у вільний час досхочу.

Чи може ви гадаєте, що я пропоную змінити усталену систему й дозволити іграшки під час виконання службових обов'язків? Звісно ж, ні. Тількі у вільний від несення служби час, як було ще з довоєнних часів. Мій молодший служив в 2012..13-му, і навіть прості мобілки, а не лише смарти, вони, строковики, отримували в руки за дві години до відбою, та перед тим, як йти в звільнення. Звісно, бували і зловживання, але їх виявляли й карали.

Що ж до "в арміі смартфони не потрібні", це твердження потребує уточнення. Вони не потрібні армії в цілому. Як і інші особисті речі військовослужбовців, на кшалт готівкових грошей, фото коханих, і т.і. Але це не означає, що вони непотрібні самим власникам. Так, з метою особистого користування й у вільний від служби час. Тому вірніше було б сказати не "в армії", а саме "арміії". До речі, сучасні армії, як-от американська, чи ізраїльська, використовують смарфони й зі службовою метою, що з часом має відбутися й у нас. До того йде. Принаймні, в артилерії вже кілька років застосовують планшети з андроїд, за допомогою яких вираховують позиції ворожих батарей. Тому до перетворення іграшки на персональний комунікатор бійця треба готуватись вже зараз. Звісно, це будуть не теперешні побутові термінали, а спеціалізовані військові моделі, але суть та ж сама.

І останнє. Повна заборона смартів була б виправданою лише за відсутності альтернатив. Як менше зло. Але знижувати моральний дух солдата, примушувати його відчувати себе чи то в'язнем, чи то невільником, ненавидити за це армію та командирів, та змушувати свідомо порушувати цю заборону, бо ж всі вільні люди в сучасному світі користуються смартами — ні до чого, якщо існують інші варіанти. Й вони насправді існують.

euthanasepam 11 августа, 7:29
І ще один експеримент пропоную, «штоб жизнь маліной нє казалась». Нехай за умовами експерименту реалізовано супер-захищену армійську стільникову мережу, яку ви собі уявляєте. Ворог за допомогою засобів РЕР/РЕБ виявляє «аномалію», що нагадує скупчення приладів, що нагадують стільникові термінали, в районі, де можуть бути позиції наших військ. Який висновок, на вашу думку, зроблять ворожі фахівці, та як цю інформацію може використати ворожа артилерія?

lg_hater 11 августа, 10:34
Не треба армійської стільникової мережі. Досить існуючих загальних. Йдеться про геть інше. Про блокування можливості конектитися через ці мережі напряму з будь-якими ресурами, окрім армійського СЕРВЕРА, чи-то кластера серверів, що виконують роль проксі, тобто посередника між терміналом та інтернетом. Де й відбуваються стеження за трафіком та його фільтрація. З обов'язковою підміною сертифікатів, та дропанням підозрілих пакетів. Тобто з повним контролем.

А описана вами ситуація вже неодноразово відбувалася на фронті за ці п'ять років. І смартфони для її виникнення не потрібні. Цілком досить, як ви самі помітили, звичайних примитивних мобільних терміналів. Тому мобілки поблизу лінії фронту зазвичай вмикають лише за потреби, й не всі водночас.

Так, в умовах бойових дій можливі додаткові обмеження, залежно від обставин. Але ж в нас йдеться про армію взагалі, а не лише про задіяні на фронті підрозділи.

Макс Ржевський 9 августа, 21:01
А про фсбшный телеграм, они это серьезно или так, просто пизданули?

Санчос Гондурасский 9 августа, 23:02
А кто это «мы создали»?

ban_derivets 10 августа, 9:00
Nokia 3310 спасьот мір.

  • 1