?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Злочин, де немає потерпілих

Ми – єдина партія в Україні, яка відкрито говорить про речі, які багато хто шельмує як аморальні та не гідні згадки. Тому максимальна увага, читачі. Сьогодні ми побалакаємо про проституцію.

Який дивний парадокс: ми з піною в роті волаємо про корупцію чи погану медицину, які б’ють по наших кишенях та здоров’ю, але вдаємо глухих і сліпих, коли заходить мова про канабіс, зброю чи, борони боже, проституцію. Аналогічна ситуація з політичними партіями – знищити корупцію та запровадити страхову медицину обіцяє кожен перший проект, а як спробувати навести лад у тіньових сферах, де і «чорний нал», і порушення прав людей, так ми тут ні до чого, ми тут просто так.Вітаю всіх. Мене звуть Аліна Сарнацька, я спікерка партії з питань декриміналізації секс-роботи. Я була секс-працівницею 8 років. За цей час мені довелось поховати кількох колежанок, стрибати з машини на ходу та організовувати заколот на "фірмі". Я потрапила в цю сферу цілком добровільно, це був мій власний вибір з-поміж кількох різних варіантів. І зараз мене часто запитують, чи не хочеться мені тупо викреслити цей період. Але моя відповідь – ні. По-перше, це відповідальність людини, яка вижила. По-друге, тепер я знаю, як це працює і що з цим робити далі, щоб захистити життя та здоров'я людей. Вже п'ятий рік я займаюсь активізмом, адвокатую за декриміналізацію секс-роботи.

Почнемо з того, що замінимо термін «проституція» на «секс-робота». Поняття «секс-робота» є значно ширшим. Воно включає не тільки надання сексуальних послуг за гроші, а й стриптиз, віртуальний секс та інші практики, пов'язані з сексом та еротикою. Терміни «секс-робота», «секс-працівник» нейтральні. Вони не накладають клеймо на людину і підкреслють, що секс-робота – все-таки робота, а не чорна мітка чи результат моральної деградації.

Варто чітко розрізняти поняття «секс-робота» і «сексуальне рабство». Більшість людей вважають, що секс-працівниками стають примусово. Тобто якісь погані люди шантажують тебе і змушують спати з іншими за гроші. Це не секс-робота і не проституція. Це рабство або торгівля людьми. І це зовсім інша історія, інша за суттю та юридичною класифікацією. І відповідальність за такі злочини має бути лише збільшена. Давайте розрізняти секс та згвалтування. Секс-робота – це лише добровільна діяльність за участі дорослих людей.

Мене дивує, коли кажуть, що суспільство або соціальні умови змусили когось займатись секс-роботою. Чомусь, коли людина вирішує стати юристом чи сантехніком, мова про це не йде. Але ще більше мене дивує, коли я чую, що секс-робота – це віддавати своє тіло в оренду, тобто свідомо нищити своє здоров’я. Праця, наприклад, на каменоломні чи в шахті взагалі не впливає здоров’я, так виходить? Це подвійні стандарти.
Секс-працівник або секс-працівниця не завжди заробляють багато. Зазвичай менше, ніж середня зарплата депутата чи рядового міністра. Але мають набагато більше проблем.

Безпека. Наразі в Україні через наші закони секс-робота – це постійний страх та відчуття незахищеності. У цій професії не можна покладатись на третіх людей. Ніхто не захистить тебе, окрім тебе самої. Це не те що факт – це постулат, основа цієї сфери.

Поряд з тобою завжди є правоохоронні органи, які «шиють» статтю за проституцію, коли знаходять в тебе презерватив (так, якщо в вашій сумочці презерватив - це одна із речей, за якою поліціянти щось підозрюють).

Є ніби «друзі» та ніби «колеги» по професії, які при облавах у першу чергу здадуть тебе як сутенера (при облавах комусь шиють адміністративний штраф за проституцію, а комусь - термін за сутенерство, щоб вимагати гроші). Вихід – платити або сісти в тюрму.

І, звісно, є самі сутенери, яким секс-працівники платять за безпеку, але де-факто з такими законами, як зараз, ніхто за тебе вписуватись не буде. Статтю за сутенерство ще ніхто не відміняв, тому така людина не буде ризикувати кількома роками життя, щоб прикрити свого працівника. Багато секс-працівників віддають свої гроші сутенерам, тому що такі неписані правила галузі. Але про відчуття захищеності не може йти мова. Виходів насправді мало. Або працюєш сама, або працюєш з кимось. Рано чи пізно з’явиться той, з ким треба ділитись прибутком – сутенер або правоохоронець, які часто – одна людина.

Отож, ми маємо ситуацію, де захистити секс-працівника не може ніхто, в тому числі закон України. Все тому, що ця галузь повністю тіньова. Секс-працівник не може розраховувати на права та свободи, які б мав на іншій роботі. Приміром, поліцію не стосується зґвалтування секс-працівника чи напад на нього. Сам факт того, що людина займається чимось незаконним, виводить її із зони дії принципу «закон один для всіх», тобто фактично легалізовує будь-які протиправні дії без жодної відповідальності для кривдника. Це наслідок свавілля правоохоронців та недосконалого законодавства. Якщо взяти, наприклад, статтю про проституцію, то в ній відсутні потерпілі особи. Їх просто немає. Зате є формулювання про «посягання на моральність». І це, погодьтесь, абсурдно.

Що необхідно робити? Взагалі спроби інших держав хоч якось втрутитись у цю галузь показують, що коли одразу спробувати комплексно врегулювати сферу секс-послуг – виходило не завжди добре. Тобто легалізація, про яку так люблять говорити ліберали різного рівня ліберальності, має бути другорядним заходом, але точно не першочерговим. Легалізація – це формування спеціальної політики держави щодо секс-роботи – створення органів-регуляторів, системи оподаткування, внесення змін до купи законів та прописання ще мільярду процедур, щоб ця галузь працювала як треба. Ситуація із секс-роботою саме така, коли легалізація не на часі.

Є інший варіант. Це декриміналізація. Відміна кримінальної статті за сутенерство та адміністративної за проституцію при умові, що держава не придумає нічого нового натомість. Це одразу вирішить кілька питань. Найперше, зникне просто величезна сітка з криміналітету та правоохоронців, які роками «кришували» цей бізнес. Не буде порушення закону – відповідно не буде санкцій, які можна оминути, давши хабар. Все просто. Також це розвантажить роботу патрульної поліції та правоохоронних органів впринципі. Замість тяганини з секс-працівниками, копи, наприклад, рятуватимуть когось від зґвалтування або ловитимуть п’яного мажора.

Втім, найсуттєвішим наслідком декриміналізації є початок формування в суспільстві нейтрального ставлення до секс-працівників. Однією з головних причин їх шельмування є незаконність діяльності. Інша справа, коли каральні норми будуть скасовані, тоді з’явиться можливість позбутись такої стигми.
Далі можна переходити до включення секс-роботи до системи оподаткування, дозволу на працю як ФОП (серед переліку сфер діяльності фізичних осіб-підприємців є ескорт), видачі ліцензій та реалізації всіх тих звичних для будь-якої роботи заходів.

Alina Sarnatska

Метки:

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
dobro_elatel 8 августа, 6:59
Давайте уже петицию за декриминализацию что ли
👯

lg_hater 8 августа, 9:09
Кому? Шмарклі? Чи правиці Коломойського, що стирчить в його дупі? Або ж весільним фотографам з монофракції?

for_l_j 8 августа, 7:13
На самом деле тут не нужно длинных речей. Наличие в УК статьи "Проституция" противоречит и логике и декларации о правах человека.
Смотрите. Два взрослых человека имеют право трахаться друг с другом по взаимному согласию? Да. Женщине / мужчине законом не запрещено иметь более одного полового партнёра? Тоже да. Мужчина может дарить женщине подарки в том числе и в денежной форме? Да несомненно. Тогда почему секс с разными половыми партнёрами с предоставлением затем подарка является преступлением? Где логика? Фактически женщине запрещают иметь несколько половых партнёров и брать с них деньги.
Тем не менее проблема тут в другом. Статистика говорит, что мы - страна верующая. Мало того, вера эта активно культивируется властям, в том числе (чего уж греха таить) тем же Порошенко. Тут можно вспомнить и Томос-кампанию и то, что из 11 государственных праздников - 4 - религиозные и то, что любой политик у нас рассказывает какой он верующий. Поэтому тот политик, которые будет топить за легализацию проституции сразу становится политическим трупом.

djatlov_y 8 августа, 7:53
Тут другое. Мне, например, не запрещено подвозить попутчиков и не запрещено брать подарки, но если я сделаю это регулярным доходом - это будет такси, которое во многих странах регулируется, ограничивается и снабжается кучей условий.

Наказания за это быть не должно. Но в случае такого заработка - должен быть налог, учёт и медосмотр. А поскольку далеко не каждая проститутка хочет официального признания этого статуса, да ещё и с налогом - возникают сложности. Они и с таксистами возникают - то ли человек активно работает, то ли второй раз в жизни знакомого подвезти решил, поди разбери. А с проститутками это сложнее. Разве что по наличию рекламы разграничивать: пока объявлений не вешает и исключительно по знакомству - не трогать (даже если знакомых - шесть общежитий и две казармы), есть реклама - регистрировать.

Статья в УК за проституцию - это, конечно, несуразная чушь. Этого даже в России нет, и в СССР не было, есть статьи за сутенёрство, вовлечение и т.д, но не за саму проституцию.

rus_maxim 8 августа, 7:37
гарна ідея. і 301 статтю теж не завадило б декриміналізувати.

lg_hater 8 августа, 9:55
Треба прибрати з кодексів усі статті, де "об'єктом злочину є моральні засади суспільства". Бо засади ці річ ефемерна, й точному визначенню не підлягають. А відтак створюється ґрунт для зловживань.

abbat81 8 августа, 7:39
ДемСокира - це тіпа ЗЕкоманди, молодіжна, кльова, хайпова, модна тощо. Але ніт!

tank_ua 8 августа, 7:42
гы-гы, прикольных персонажей сокира принимает)))))

ничего не имею против проституток, т.к. те же историки намного гаже, но там видосик или портфолио явно бы не помешал поднятию рейтинга))

silovolt 8 августа, 7:44
Разрешить, но только по достижении пенсионного возраста заказчиком.
Остальные и так себе найдут пару, небось ноги еще ходят.
А с радикулитом, остеохондрозом и гипертонией уже тяжело кого-то соблазнить, нечем.
Притом, что терпения того уже нету, как у молодых, и без секса долго дедушка обходиться уже не может.
Вот тут и пригодятся услуги этой индустрии, и да придет к нему подобно деве Магдалине спасительница
с корзинкой всяческих милосердий.

dagrael 8 августа, 8:03
Сами-то поняли, что сказать хотели, а главное, зачем?

Serhii98527504 8 августа, 7:51
Девка дело говорит...

euthanasepam 8 августа, 8:03
Пропагуйте свою партію серед зебілів. Навіщо її рекламувати порохоботам? Порохоботи й так з вами на одному боці барикад. Бо буде як у Пороха, що піарився перед своїми і просрав усі вибори.

Edited at 2019-08-08 08:03 (UTC)

lg_hater 8 августа, 9:23
Нє, порохоботів теж інформувати треба. Тобто, одне не виключає іншого.

А взагалі, ідея вірна, але неповна. Декриміналізувати треба геть усе, що не пов'язано з насильством чи шахрайством. Будь-яка угода між повноправними та поінформованими людьми, якщо їхні дії не загрожують правам третіх осіб, має бути законною. Включно з продажем т.з. заборонених речовин, або добровільним вступом до рабства, яке пропагує Тьома-броненосець. Але це, на жаль, не в наших теперішніх умовах. Нарот ніпаймьот.

ban_derivets 8 августа, 8:49
Должна быть здоровая конкуренция.

Проституция

Ilya Pupkin 8 августа, 12:03
В цiлому все дуже привабливо.
Але думаю треба пiти далi i щоб побороти коррупцiю та кришивання в наркоторгiвлi - треба вiдмiнити покарання за продаж/вживання наркотикiв. Це повнiстю вiдповiдає лозiцi автоки статтi. Тут теж "відсутні потерпілі особи. Їх просто немає!" Хтось хоче отримати "задоволення" а iнший за грошi дає йому таку змогу. У нас же нема статi якщо людина хоче заподiяти собi шкоду!
А як зразу "зникне просто величезна сітка з криміналітету та правоохоронців, які роками «кришували» цей бізнес"! А якi налоги потечуть в бюджет - це ж золота жила!
Та i взагалi, якщо десь є можливiсть для коррупцiї - то хiба треба боротись з хабарями, чиновниками та продажними полiцейськими?! Треба просто вiдмiнити закон - i зразу все вирiшено. Дивно тiльки що до такої простої речi ще до сих пiр схоже нiхто не додумався...
Також важливо почати боротися з такими ярликами як "наркоман" чи "наркоторговець" - це ж зразу додає негативного окрасу! Треба перейменувати на "вживач психотропних речовин" та "постачальник психотропних речовин" - щоб в суспiльствi створити бiльш привабливе вiдношення.
На черзi порнографiя включаючи дитячу - там же теж "просто немає" потерпiлих. Батьки згоднi, дитинi шкоди "не заподiяно". Те що це все повнiстю зруйную iнститут сiм'ї, та не дасть можливостi майбутьнiм дiтям вирости психiчно здоровими та вiдчути батькiвську любов - не має бути прийнятим до уваги, як малозначучi дрiбницi.
Я ще якось можу зрозумiти коли таке пише бувша проститука у якої за 8м рокiв такої "працi" повнiстю знищена душа, людськi почуття та зруйновано бiльшiсть моральних орiєнтирiв та цiнностей. Но коли це пiдтримує бiльшiсть "нормальних" людей - це викликає питання чи нормальнi цi люди.

PS. З нетерпiнням чекаю на статтю спiкiра партiї з питань дикримiналiзацiї наркоторгiвлi та вживання наркотичних речовин (ой вибачте - "речовин впливаючих на розумову активнiсть")!

Re: Проституция

ibigdan 8 августа, 13:06
> треба вiдмiнити покарання за продаж/вживання наркотикiв.
> У нас же нема статi якщо людина хоче заподiяти собi шкоду!

ви ж самі собі суперечите :)
так, наркотики можуть заподіяти шкоду здоров'ю людини і тому їх росповсюдження має бути під контролем (окрім тих нешкідливих наркотиків, наприклад маріхуани).
а от секс-послуги ніяк не можуть зашкодити здоров'ю отримувача послуг.
і якщо надавач послуг згодився на це добровільно, то немає жодного аргументу за їх заборону.

> На черзi порнографiя включаючи дитячу - там же теж "просто немає" потерпiлих.

так, якщо людина добровільно знімається у порно, то ніякої шкоди немає, і порно має бути декриміналізоване.

ні, дітей це не стосується, бо вони не можуть приймати рішення самостійно, тож дитяче порно має бути забороненим.

> Но коли це пiдтримує бiльшiсть "нормальних" людей - це викликає питання чи нормальнi цi люди.

так, вони нормальні.
просто у вас конкретні проблеми з логікою.

evmins 8 августа, 12:32
Она пошла добровольно в полукриминальную сферу, какой именно результат ожидался? Для того, чтобы защитить жизнь и здоровье людей, можно, например, не идти зарабатывать проституцией. Очень действенный метод.

ibigdan 8 августа, 12:59
> Она пошла добровольно в полукриминальную сферу

а почему эта сфера полукриминальная? кому выгодно оставить её полукриминальной?

Юрий Кудрев 8 августа, 13:23
Аліно, колись ти станеш міністром із соціальної політики.

yellowblueflag 8 августа, 17:17
"...замінимо термін «проституція» на «секс-робота»..." - як тут не згадати Дж.Карлінга, який люто критикував заміщення конкретних термінів конкретним лайном.
А спроби "нейтралізації" терміну/назви/події/.. - то, як у кацапів "хлопок"
"Вони не накладають клеймо..." - угу, декілька століть - жид, а як московити завелися, то вже єврей, а жид - "клеймо". Може з власними "московитами" в голові слід "воювати".

Це "дитячі" відмазки, як у "жопа есть, а слова нет"

"Секс-працівник або секс-працівниця не завжди заробляють багато. Зазвичай менше, ніж середня зарплата депутата чи рядового міністра." - порадувало... ні, просто порвало :))

"Однією з головних причин їх шельмування є незаконність діяльності." - ні. Я міг-би пояснити, але моя дружина (і дружини більшості чоловіків) це зробить набагато ефектніше. Зашельмують по саме не хочу :))

"Легалізація – це формування спеціальної політики держави щодо секс-роботи – створення органів-регуляторів, системи оподаткування, внесення змін до купи законів та прописання ще мільярду процедур, щоб ця галузь працювала як треба" - О ! Сама "мякота" ! Бо дурниця повна ! Декриміналізації без легалізації - не буває. А державі "цікаво" отримувати податки з "вийшовших з тіні".

"я спікерка партії з питань декриміналізації секс-роботи" - хлопці ! Женіть її зі спікерів, бо вона тупа. Дівка в елементарну логіку не вміє. А те, що вона 8 років була "в середині процесу", не робить з неї "гіганта мьіслі" :)

А питання дійсно супер важливе і реально складне. Бо воно "фізіологічне".
Що, мінімум, потрібне:
1. Анонімність клієнта
2. Cтатеве здоров'я клієнта
3. Податки. І тут "спрощена" система не дуже годиться - 3 місяці попрацювала "на дядю", підібрала клієнтів, і на "спрощену" ? Якось не гарно

unkinderz 8 августа, 21:20
Почему никто ещё не написал "ябвдул"?

  • 1