?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Символізм

Для мене завжди символом тихого затишку в світі були копиці сіна на околицях села.

Вони означали, що якісь невідомі мені чоловіки зрання правили косу - перестук линув над селом. Йшли росяними стежками. А вже потім, дужою рукою, як люблять творці реклами - витирали піт, знімали мокрі сорочки, пили крижаний квас, принесений дружиною - мамою - донькою - сином і раділи сонячній погоді: не замокне, не пропаде...

Копиці сіна означали, що бабуся встане на світанку, умиється, пов'яже чисту хустину, візьме хліб з сіллю для корови і принесе в дійниці тепле молоко з щільною пінкою...

А потім будуть коржики з маком і сонні п'яти онуків під клаптевою ковдрою. Ні, не трендовий нині печворк, а латочки зі старих поношених кофтинок. Тому що - ощадливі, тому що "одне на мені - друге на тині - третє в скрині на свято".

А для Миколки коржики заховають під рушничок. Тому що Миколай вже з 5 ранку на рибалці (бач, велосипеда під сараєм нема і вудок саморобних де поплавки з гусячого пір'я теж - нема!). А кішка спить під лялясом і ще не біжить зустрічати рибалку за обніжок...

Значить сам Миколка сидить в ранковому тумані, рука тремтить від напруги, поплавок легенько вібрує, а собака поруч, ще зовсім щеня - смикається, метушиться.

Хлопець шипить на неї, щоб тихо сиділа, бо він прямо відчуває, як м'які губи здобичі заграють з хлібною скоринкою. Але собака лупить хвостом по кропиві, бризки летять на Миколу, його рука ривком підсікає і над водою блищіть сріблом спинка карасика.

Щеня дзвінко гавкає. Миколка знімає улов і для порядку з підлітковим максималізмом матюкає собаку, що більше ніколи не візьме її на рибалку...

Символ.

Тому що луки можуть бути брутально спалені і загиджені, а поля рясно засіяні років на тридцять вперед страшним врожаєм. Здичавілі корови будуть збиватися в зграї і помирати від маститу та голодних мародерів.

Бабуся, майже в наркозі буде поспіхом завантажена в машину старшого сина (їхати ні в яку не хотіла, прийшлось воду зі снодійним). З найважливіших речей в її порепаних долоньках буде тільки пенсійне та фотокартка покійного чоловіка...

Миколка останній раз прорветься десь з-під Іловайська, щоб перекричати всі ефіри тихим: я люблю вас!
Щоб потім поза доступом - телефон, тіло, інформація...

А глуха і сліпа собака буде жити на руїнах дому і повертати голову в сивих шрамах контузій в той бік, звідки була електричка, звідки прибігали діти і майорів аромат ковбаси.

Вона буде чекати Миколку, тому що вона тепер точно вміє ходити на рибалку.

Тільки немає з ким.Наталія Лелюх


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
dagrael 2 августа, 15:28
Жорстко. Під дих. Правдиво.
Це не для манкуртів-зеботів, яким понад усе - "перестати стріляти".

nadia_76 2 августа, 17:48

Зашла это написать. В поддых.


yellowblueflag 2 августа, 18:11
Теж спочатку хотілося плакать, а зараз хочеться вбивать. Московитів. КрайЗЄ - тіко трохи пиздити

unkinderz 2 августа, 15:41
Ой-вей! Як добряче написано!

Uladzimir Darozhka 2 августа, 16:12
Надажи проста пиристать стрылять.

Всё так. Но как понять, что в голове у тех, кто вроде как уехал с оккупированных территорий внутрь Украины, но проклинает ВСУ и утвердждает, что надо было "не ссориться с россиянами, и всё было бы хорошо"?

У меня не получается.

proydisvit 2 августа, 16:46
пойми, что в пустых черепных коробках у выродков, в том же расстреляном кацапскими "Град"ами Мариуполе, которые голосовали за рыгов!!! за мразей, которые начали эту войну. её не путен начинал, а бойки, мураевы, вилкулы, шуфричи и медведчуки. просто пырыстать стрылять, блять!

dronprofessor 2 августа, 19:07

Не всі. Дякую ВСУ,  Слава Україні!!!


sergio_az 2 августа, 16:20
пронзительно

Юрій Козловський 2 августа, 16:22
Дуже проникливо! Сюжет для короткометражки!

rvun 2 августа, 16:31
І знову - кого ви намагаєтеся накрутити? Ми й так оце все кожного дня переживаємо, бо країна котиться в сраку. Коли я говорю з прихильниками Зеленського, що він порушив закон, що отримував гроші з бюджету РФ, що відмивав гроші вкрадені Коломойським -мені відповідають "Порох вже домовився з Меркель тікати з України в Німетчину". І от їм похуй, шо в Пороха шо в Україні, шо в Німетчині все буде очєнь харашо, а от них, йобаних придурків - все буде погано там й там (якшо вони в Німетчину втраплять). Ці люди приречені, Україну може врятувати якесь диво, люди не мають відчуття самозбереження, не здатні відділити важливе від пропаганди, не можуть критично мислити. Тут або диктатура без права мукання населення, або постійне скочування в сраку, бо й дійсно - хто посвітить єблом без штанів по тєлєку зі спущеними штанями - і пообіцяє якусь хуєту, але істеричним тоном - той і буде президентом чи ще кимось, кого обере нарід. Нам пизда, і здається, інші варіанти можна не розглядати.

Edited at 2019-08-02 16:33 (UTC)

yellowblueflag 2 августа, 18:26
"Україну може врятувати якесь диво" - я і ім'я цього дива знаю. Це всілякі рвуни, бан_дерівці, танки_уа, діграелі, ... Тисячі їх.
Шось слабо віриться, що 100500 рвунів перестануть рвать, а почнуть лизать :) Бан_дерівці - сосать :) Танки_уа - глохнуть :) Діграелі - дізіртіравать :) А yellowblueflag-и - стануть аквафрешами :)

"Опустимо руки", проїбемО - ну, буде ще 30-40 млн вкацаплених :(

dagrael 2 августа, 18:35
Все начебто вірно, але ж хіба літера "а" читається як "і"?..
Діграель?..
Блюзнірство!..

rvun 2 августа, 20:22
https://defence-ua.com/index.php/home-page/8100-dzherelo-z-mo-stverdzhuye-pro-prypynennya-pereozbroyennya-zsu-desyatkamy-pidpryyemstv-opk-cherez-ne-ukladennya-kontraktiv

ДЖЕРЕЛО З МО СТВЕРДЖУЄ ПРО ПРИПИНЕННЯ ПЕРЕОЗБРОЄННЯ ЗСУ ДЕСЯТКАМИ ПІДПРИЄМСТВ ОПК ЧЕРЕЗ НЕ УКЛАДЕННЯ КОНТРАКТІВ
Станом на початок серпня Міноборони не уклало контрактів на декілька мільярдів гривень в рамках держоборонзамовлення.
Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур’єр» розповів неназваний представник українського військового відомства, повідомляє Defense Express.
За інформацією джерела, йдеться приблизно про 8 млрд грн, через що виконувати держоборонзамовлення для переозброєння війська припинили декілька десятків оборонних підприємств. Також повідомляється, що за низкою угод підприємства ОПК не отримали авансування для виробництва продукції для ЗСУ.
Отже, підсумував співбесідник агенства, ситуацію із виконанням у ц.р. держоборонзамовлення можна вважати «якщо не катастрофічною, то такою, що загрожує виконанню планів переозброєння у поточному році».
Водночас, начальник Управління соціальних виплат Департаменту фінансів Міністерства оборони України Вячеслав Салахов, під час учорашнього брифінгу в АрміяInform стверджував, що Міноборони забезпечено фінансовим ресурсом у повному обсязі та немає проблемних статей
«Нині отримуємо 100 % асигнувань, передбачених у бюджеті на цей рік, який, нагадаю, з урахуванням змін цього року становить 102,1 млрд грн. За загальним фондом уже виділено 54,2 млрд грн, надходження за спеціальним фондом (з урахуванням залишку минулого року) становлять 1,6 млрд грн», - відзначив Вячеслав Салахов.
«За перше півріччя 2019-го використано вже 49,6 млрд грн, з яких 4 447,5 млн — на закупівлю і модернізацію озброєння та військової техніки (передбачено 10 133,0 млн грн)». – додав він.

Джон Ланкастер 2 августа, 17:33
добрий текст - можна книжки писати

alex_seevna 2 августа, 20:15
Как другие страны смогли? Латвия, Эстония, Литва? Может, стоит поучиться у них? Взять на вооружение их методы и поведение? Стать ближе к ним?

rvun 2 августа, 20:25
там кацапів нагороджують аусвайсами і не дають голосувати, а в нас - кацапня кожні вибори обирає кацапню в президенти і депутати. Є рішення - вистріляти кацапів к хуям, принаймні в Україні, але безголові мекають, шо так не можна - ну то кацапи вистріляють їх, вже успішно почали.

euthanasepam 2 августа, 21:20
хе-хе-хе

Error
Unfortunately, you can not reply to this comment, because author alex_seevna has blocked you


Це промовляє краще за сотні слів. :)

alex_seevna 3 августа, 0:15
Посмотрите национальный состав этих прибалтийских стран и Украины. В Литве около 10% русских, в Вильнюсе около 20% (на 1989 г.). В Латвии около 25%, в Эстонии примерно так же. В Украине моноэтнических украинцев 60-62%, около 20% русско-украинцев. Русских около 20%. То есть ситуация примерно одинаковая.
Что любят русские? Жесткий кулак, силу. Дальше не знаю, что писать ))

tamplier9797 3 августа, 5:17
Восхищен, и содержанием написанного, и стилем. Мастерски.

Еще в детстве был такой анекдот:
Объявили конкурс, кто лучше нарисует ужасы голода на картине.
Третье место - нарисованы страшно худые люди, кости и кожа.
Второе место - гора черепов, вокруг скелеты.
А первое место дали картине, на которой нарисована жопа, затянутая паутиной.

Примерно в середине 80-х появился фильм "Ещё до войны". Если не ошибаюсь, снят по повести Виля Липатова. И этот фильм сразу стал одним из моих самых любимых. Я считаю его самым антивоенным.
Есть множество фильмов, в которых показаны ужасы войны - взрывы, руины городов, убитые и искалеченные люди. В последнее время успехи компьютерных видеоэффектов позволяют создавать все более натуралистические ужасы, с реками крови. Но они не порождают ненависть к войне, а лишь притупляют чувства.
В фильме "Ещё до войны" показана не сама война, а все то, что люди потеряли, когда она наступила. Показана мирная жизнь людей в далекой сибирской деревне. Люди жили, работали, влюблялись, строили планы на будущее. Но все мы уже знаем, чем это закончилось - через несколько дней начнется война, и все эти планы будут разрушены. И поэтому фильм воспринимается таким антивоенным.

Вот такого же эффекта удалось добиться и автору этого поста - Наталье Лелюх. Спасибо!

taras_ermashov 3 августа, 19:59
Чудовий стиль. Смерть кацапам.

  • 1