?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Вечоріє: еволюція у вині

— Я купив дороге вино і не отримав задоволення — мене ошукали?
— Не розумію «кисляк» і п'ю солодке вино — це погано?
— Що таке еволюція смаку і як її можна прискорити?Буває так, що людина купує дороге вино, але задоволення не отримує — вино пахне чимось дивним, на смак кисле або гірчить. Повне розчарування, ще й гроші не малі витрачено!

— То може вино погане чи підроблене?

Гадаємо, що з пляшкою все гаразд. Справжня причина — в еволюції смаку. Скоріше за все, питець мав нетреновані рецептори, мало цікавився винами та не зрозумів цей конкретний зразок.

Це як сходити на виставку сучасного мистецтва без підготовки. «Дурисвітство якесь!», — подумає ошелешено людина.

Або як новачок у фітнес-залі, що пробує взяти велику вагу та падає від перевантаження. М’язи не одуриш — їм, як і нашим смаковим рецепторам, потрібне тренування.

Як відбувається еволюція смаку і на якому я етапі?

I-й етап або «Солодке вино»:

Початківцю, як дитині, подобається солодке. Причина у фізіології - рецептори солодкого смаку сконцентровані на кінчику язика. Новачку невідомі всі грані смаку, у нього відсутній бекґраунд щодо вина, але він вже здатний вловити солодкий смак, — «О, смачне, бо солодке!». Кислотність на цьому етапі сприймається як недолік вина.

Приклади винних вподобань I-го етапу:

- дешеві грузинські або псевдогрузинські вина типу «Алазанська долина»;
- німецькі вина типу «Лібфраумільх» та напівсолодкі рислінги;
- група українських вин під спільною назвою «Тамянка».

Важливо! Солодке вино — не злочин. У світі цінуються вина айсвайн (з підмерзлих ягід) або речото (з в’ялених ягід), вони солодкі, бо мають високий вміст натурального цукру винограду. Сумно те, що є бракороби, які маскують недоліки вина буряковим або іншим цукром, — «Новачкам все одно буде смачно!».

II-й етап або «Фруктова бомба»:

Якщо новачок іде далі, то зазвичай від солодких та напівсолодких вин еволюціонує до сухих вин с сильним ароматом та смаком. Цей стиль вина має назву «американський», а вина називають «фруктовими бомбами» — це пишні, яскраві, насичені напої, що в свій час захопили ринок США. Їх легко зрозуміти, бо всі їх переваги як на долоні. Такі вина роблять у країнах Нового світу — Чилі, Аргентині, ПАР, Австралії та Новій Зеландії.
Вони схожі на голлівудську комедію — не надто інтелектуальні, але зрозумілі для широкого загалу.

Приклади винних вподобань II-го етапу:

- аргентинський Мальбек;
- австралійський Шираз;
/новозеландський Совіньйон Блан.

III-й етап або «терруарний»:

З часом американські «фруктові бомби» приїдаються. Це так само, як кожен день їсти у МакДональдзі — смак стає одноманітним. У пошуках нового смаку людина куштує інші вина і задає собі питання, — «Чому вина з одного сорту винограду бувають такими різними?»

Відповідь — терруар (комплекс кліматичних, геологічних особливостей винограднику). На «терруарному» етапі питцю цікаво пробувати вина з окремих виноградників — апеласьонів.

Це передостанній щабель еволюції — винолюб розуміється на смаку, має навички дегустації, здатний дати об’єктивну оцінку. Діють всі рецептори, вино сприймається комплексно — аромат, смак, посмак.

Приклади винних вподобань III-го етапу:

- вина окремих виноградників Бордо та Бургундії, Тоскани, П’ємонту, Ріохи та ін.;
- вина усього світу з «ім’ям» — за яким стоїть конкретний винороб, династія чи історія винарні.

IV-й етап або «просвітлення»:

На шляху до вершини світового виноробства (див. етап III) людина отримує інструменти для розуміння вина. Питець вже вміє дегустувати, знає, на що звертати увагу та як отримати задоволення від будь-якого напою — великого вина та дешевого вина на кожен день. Наш дегустатор відкрив «істину у вині» або ж іншим словами — досяг «просвітлення».

Приклади винних вподобань IV-го етапу:

- солодкі, сухі, ігристі, кріплені — всі якісні вина, що здатні дати нові смакові емоції.

Скільки часу займає еволюція смаку? Як її прискорити?

Зазвичай за два-три роки інтенсивних дегустації (щотижня, наприклад) людина досягає «просвітлення». Винна школа або самоосвіта прискорить еволюцію.

Я люблю солодкі вина і зась. Я не еволюціоную?

Схема еволюції узагальнена і у кожен любитель вина торує власний шлях, бо всі ми різні. Можливо, людина ще не спробувала те вино, яке підштовхне її до наступного етапу. Або людині дійсно подобаються виключно солодкі вина і це її усвідомлений вибір.

Бажаємо вам цікавих винних відкриттів та задоволення від вина на будь-якому етапі еволюції смаку!

Сомельє в зелених штанях


promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
vlad2277 31 июля, 17:44
Начиналось вроде как за здравие: согласен по 1 пункту. Тоже много лет назад начинал со всякой сладкой дряни.
По второму пункту: аргентинский мальбек - вы серьезно??? Есть очень достойные варианты в районе 25-30 долларов. Близко и рядом не валялись с фруктовыми бомбами.

Закончили так вообще за упокой:
IV-й етап солодкі, сухі, ігристі, кріплен - Ахуеть! Вы серьезно???

Мой совет начинающим: Если крсные вина: то начинте с Cabernet. Да, они все разные, но вы перепробовав 10-20 разных найдете то самое свое. Как надоест - перейдите на Merlot. Это не сахарные бомбы и не кислятина, а достойные сухие вина. калифорнийские варианты очень неплохи, но если их нет в магазине, то Чили с Аргентиной тоже пойдут.

И последнее: не покупайте вина дороже 15 долларов за бутылку, если вытолько начинаете.

Edited at 2019-07-31 17:46 (UTC)

euthanasepam 31 июля, 18:16
Навіщо витрачати аж 15 долярів на оте дурне вино, якщо можна взяти за ці ж гроші добрячу баклажку або й каністру самогону?

vlad2277 31 июля, 18:31
Это совершенно разные вещи. Это все-равно что сказать нахер ты купил велосипед, когда на эти деньги можно было купить 3 мешка картошки.

euthanasepam 31 июля, 18:33
Ви стверджуєте, що токсикологія етанолу при вживанні вина буде іншою, ніж при вживанні самогону?

vlad2277 31 июля, 18:50
Я не помню, что я это говорил, но с этим утверждением я согласен.
Все что я хотел сказать выше было то, что в разных ситуациях и под разную закусь пьются разные напитки. Если я сделал хороший стейк на гриле, то под стейк я буду пить только красное вино. Ну а если я решил рубануть сало, да с огурчиком, то тут только хорошая самогонка. Как-то так.

coder_in_ua 31 июля, 18:41
красные вина как темное пиво, тяжело идут
а вот беленькие как вода)

vlad2277 31 июля, 18:47
Не. Я честно пытался научиться пить белые вина. Перепробовал туеву хучу всяких разных. Нихера не пошло.

Edited at 2019-07-31 18:51 (UTC)

nedrugoi80 1 августа, 1:23
Белых мало интересных. Мне они тоже вцелом никак. И даже хваленный новозеландский Мальброу

http://www.wine-marlborough.co.nz/

на мой вкус никакой. Но поищите, если у вас есть вот это

https://www.liquorland.com.au/white-wine/shaw-and-smith-sauvignon-blanc-750ml_95457?utm_source=google&utm_medium=shop&utm_campaign=feed&gclid=CjwKCAjw-ITqBRB7EiwAZ1c5UyW23OXXQm-sLXgieuqaC07Y7VBvmhgtK__woiFVsLMy0-DUkuzonhoCL6QQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Вот это вино из белых, на мой взгляд, достойно внимания.

b_503 2 августа, 13:33
Перепробовал разного, в итоге пришёл как раз к тёмному пиву и красному вину, хехе.

dzhekachan 31 июля, 19:55
есле ночинат с каберне иле саперави коблево шато иль кримскава разлива
тяга к вину начесто пройдьот

nedrugoi80 31 июля, 23:53
Последнее правльно вцелом. Но достойных вин за 15 практически не бывает

vlad2277 1 августа, 0:01
Понятие "достойное вино" слишком размыто.
Да, я бы тоже не отказался от хорошей бутылки красного вина за $150, но по соотношению цена/качество и для тех, кто впервые пробует красное вино, тратить больше 15 долларов за бутылку нет смысла.

nedrugoi80 1 августа, 0:18
Да, размыто. Вкусы дело такое. Но со временем у меня сформировалось мнение, что ниже 15 искать что-то достойное не стоит. Хотя, признаюсь, разницы между вином за 70 и 150 я не ощущаю никак. Причем я пробовал именитые, достойные вины из известных винарий (или - винариев - не знаю как правильно) - но разницы так и не уловил. Между 30 и 70 разница есть, между 70 и 150 нет. Наверно мало тренировки

  • 1