Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Україньска особлива зелена хромосома

Лариса Васильєва: Це просто казна-що, панове, і Трускавець тут не допоможе! Прочитайте цей баттл уважно. Неперевершена пані Уляна Супрун розбирає інтерв'ю Узеленських. А ті по темі медицини верзуть таке, що вуха загортаються - тут вам і расові особливості перебігу хвороб (!), і Бісмарк, трясця його матері! Отто фон Бісмарк, Карл!

Уляна Супрун: Нещодавно радник Президента з питань охорони здоров’я Михайло Радутський дав розлоге інтерв’ю газеті “Ваше здоров’я”, яка, до речі, належить родині Загоріїв (власникам одного з найбільших фармацевтичних бізнесів в Україні). Вдячна Михайлу за можливість вкотре нагадати українцям про вже втілені командою Міністерство охорони здоров'я України зміни та спростувати поширені міфи і маніпуляції, якими переповнений згаданий матеріал.

Декілька найцікавіших фрагментів:

❌ “Тож найперше, що має бути і неодмінно буде зроблено, — це затвердження національної стратегії розвитку системи охорони здоров’я. У ній буде чітко розписано, що слід виконати в перший, п’ятий, десятий рік”.

✅ Національна стратегія реформування системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2020 років вже існує і затверджена. http://moz.gov.ua/strategija

Політики регулярно змінюються, але впровадження обраної державної політики має тривати. Старт з нуля з приходом кожного нового міністра — одна з причин, чому бажані зміни не відбулися раніше. Тому коли у 2016 році ми прийшли в Міністерство, то взяли стратегію, яку готували експерти до нас і почали її втілювати.

Спочатку ми понад рік боролися за прийняття закону “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Саме з його прийняття розпочалося системне впровадження трансформації медичної системи.

Ми розпочали зміни на рівні сімейної медицини і цей етап трансформації практично завершено. http://bit.ly/2SP2LFf На черзі зміни в поліклініках та лікарнях. Протягом цього року триває підготовка, а з 2020 заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу також почнуть працювати за новими принципами. Як відбувається підготовка до змін та як працюватиме система з 2020 року тут: http://bit.ly/2ZbwOtf

❌ “Протоколи інших країн можна брати за основу, але їх обов’язково потрібно адаптувати. Адже, скажімо, генетичні відмінності в перебігу тих чи інших хвороб у представників різних рас визначають й особливості їх лікування. Тому протоколи мають бути тільки національними, написаними українською мовою, затвердженими МОЗ і Мінюстом, адаптованими”.

✅ “...генетичні відмінності перебігу тих чи інших хвороб у представників різних рас” — серйозно?

Ми вже нагадували народній депутатці Ользі Богомолець, що не буває жодних “імунних потреб нації”, а хвороби не знають національних чи територіальних кордонів. Тому жителі будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії. http://bit.ly/2LMCSoV

Так само з міжнародними протоколами. Такі ґайдлайни — це універсальні алгоритми для лікарів, як призначати лікування пацієнту. Вони створюються медичною спільнотою на основі багаторічних досліджень та пошуків оптимального шляху лікування. Анатомія для українців, американців чи поляків — однакова. Процес перебігу тих чи інших захворювань теж однаковий.

❌ “Також через гальмування розвитку трансплантології держава виділяє шалені кошти на проведення діалізу, який нашим хворим призначають пожиттєво, тоді як в інших країнах — лише на період очікування донорського органа”.

✅ Систему трансплантації не можна побудувати за рік. Зміни в цій галузі відбуваються покроково та системно, але для цього потрібен час.

Вже розроблена та на стадії тестування Єдина державна інформаційна система трансплантації. http://bit.ly/2ZiCqCb Окрім цього в Україні з’явилася нова професія — “трансплант-координатор”. Навчання за цією професію вже пройшло 33 людини. Більше про це можна почитати тут: http://bit.ly/2Yt2V6B, http://bit.ly/2ymXBXS

❌ “Закупівлі ліків однозначно не має проводити МОЗ України — усі скандали навколо роботи Міністерства завжди були пов’язані з цією проблемою. Тому нині, на перехідному етапі, потрібно, аби закупівлями займалося не МОЗ чи міжнародні організації, а державна національна агенція, представники якої відповідатимуть за свої дії чи бездіяльність за українськими законами”.

✅ МОЗ України не проводить закупівлі ліків уже четвертий рік. Більше того, наприкінці минулого року було створено агенцію — ДП Медичні закупівлі України. Воно відповідатиме за централізовані закупівлі ліків та медичних виробів за державний кошт і вже поступово перебирає на себе цей процес. Це важко не помітити, якщо хоча б мінімально дослідити тему. Більше про роботу Агенції: http://bit.ly/32Pn75V

❌ “Ще один парадокс: в Україні з незрозумілих причин заборонено закуповувати ліки in balk. Тоді як в деяких країнах це дозволено навіть хронічним хворим — вони купують великі упаковки ліків на тривалі терміни лікування, що обходиться їм значно дешевше. У нашій державі такої можливості не мають і лікувальні заклади. Це здорожчує медикаментозне лікування хворих на 10-15%”.

✅ По-перше, правильне формулювання, про яке згадано вище — "in bulk". По-друге, "in bulk" ніде в світі не продається, бо це незавершене виробництво.

"In bulk" — це будь-який лікарський засіб, призначений для виробництва готового лікарського засобу, який пройшов усі стадії технологічного процесу, крім стадії фасування та/або кінцевого пакування і маркування. А те, про що скоріш за все йшлося в інтерв’ю, це госпітальні упаковки.

В Україні дозволені до застосування виключно зареєстровані лікарські засоби, що пройшли всі стадії виробництва. Зокрема і великі, госпітальні упаковки. Їхнє виробництво залежить від бажання самого виробника, а продаж не заборонений.

❌ “Наразі формується перелік, які державна страхова компанія оплачуватиме 100%. Сюди обов’язкове увійде лікування онкопаталогії, особливо небезпечних та соціальних інфекцій, орфанних і генетичних хвороб, надання екстреної медичної допомоги (на догоспітальному етапі), можливо, й ургентна стоматологія”.

✅ Національна служба здоров’я України — незалежний технократичний закупівельник медичних послуг для пацієнтів. Служба вже закуповує гарантований пакет медичних послуг на рівні первинної медичної допомоги. http://bit.ly/2OqxCd2

Так само відбуватиметься і на рівні спеціалізованої. До гарантованого пакету будуть входити планова діагностика, консультації, амбулаторне або стаціонарне лікування, а також екстрена медична допомога.

Не будуть оплачуватися немедичні послуги (покращені умови перебування в лікарні, довідки, масажі, бальнеологія), медичні послуги без направлення лікаря, стоматологія (окрім дитячої та екстреної), щеплення поза національним календарем щеплень, а також планова діагностика, консультації, амбулаторне або стаціонарне лікування без направлення лікаря.

Що варто знати про медичне страхування: http://bit.ly/2XAebxq

❌ ”У програмі Президента України передбачені механізми, як отримати додаткові кошти на охорону здоров’я, не збільшуючи податків. Бо неприпустимо фінансувати її за принципом «скільки коштів є, стільки й поділили на душі населення» (як це робили за нинішніх реформ)”.

✅ Так робили не за “нинішніх реформ”, а за весь час існування системи Семашка. І внаслідок трансформації системи охорони здоров’я повністю змінюється ця система. http://bit.ly/2YgwCwE. Коментувати тезу про додаткові кошти не збільшуючи податків навіть не починатиму.

❌ ”Найприйнятнішою для нас є система Бісмарка, яка передбачає солідарну відповідальність держави і пацієнта”.

✅ Сподіваюсь, що у нової команди ще з’являться “молодші” орієнтири, ніж Бісмарк. http://bit.ly/2K4pElH

❌ ”Міністром охорони здоров’я в Україні має стати не публічна особа, не політик, а кваліфікований менеджер, виконавець, який 90% свого часу витрачатиме не на спростування фейків, а на реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я.”

✅ Хто б не став міністром охорони здоров’я в Україні за наявного стану справ — їй чи йому прийдеться спростовувати фейки через некомпетентність, необізнаність чи свідому брехню людей, яких вважають експертами і запрошують на інтерв’ю. Довгий час на цій брехні наживались і продовжують наживатись недобросовісні люди. А кваліфікований менеджер завжди знайде час для боротьби з такою загрозою 😉

Готові з командою за необхідності повторно презентувати команді Президента зміст трансформації системи охорони здоров’я. У будь-якому разі рекомендуємо уважніше готуватись до публічної комунікації та не споживати інформацію з сумнівних джерел.

Tags: Зеленский, Пиздец, Политика
Subscribe

 • Похороните меня в пончике

  В Новой Зеландии стали популярны «веселые» гробы Похороны Фила Маклина из Веллингтона прошли неожиданно. Когда в часовню внесли гроб с усопшим, по…

 • Ось вам іще цікавий графік на роздуми

  Особливо для тих хто любить розказувати "А що мені дала ця ваша Україна". Можете чітко прослідкувати коли ВВП на душу населення в Ізраїлі почало…

 • Тем временем в параллельной реальности

  Дата первого полета марсианского вертолета Ingenuity снова ушла "вправо". Напомню, что расчековка и проворот лопастей вертолета прошел нормально,…

promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 19 comments

 • Похороните меня в пончике

  В Новой Зеландии стали популярны «веселые» гробы Похороны Фила Маклина из Веллингтона прошли неожиданно. Когда в часовню внесли гроб с усопшим, по…

 • Ось вам іще цікавий графік на роздуми

  Особливо для тих хто любить розказувати "А що мені дала ця ваша Україна". Можете чітко прослідкувати коли ВВП на душу населення в Ізраїлі почало…

 • Тем временем в параллельной реальности

  Дата первого полета марсианского вертолета Ingenuity снова ушла "вправо". Напомню, что расчековка и проворот лопастей вертолета прошел нормально,…