Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Всі підводять результати виборів, підведемо і ми

Якщо формулювати дуже, дуже коротко, то можна було б написати «зелене цунамі змило до біса все», і на цьому закінчити. Рейтинги «Слуги народу» знищили все навколо себе – як політичні кар‘єри мастодонтів із мільйонними бюджетами і власними медіа, так і надії невеликих партій із бюджетами у декілька тисяч гривень і природною люттю замість ресурсу. Ми не виключення.

Отже, до наших перших виборів ми підійшли із щойно зареєстрованою партією, рейтингом близько 1% (згідно соціологічних досліджень, яким можна довіряти), десятьма мажоритарними кандидатами у 6 містах і декількома тисячами доларів на кожного кандидата (зважаючи на те, що близько 1,5 тис доларів довелося віддати державі за кожного кандидата у якості збору).

Головні завдання, які ми хотіли реалізувати:

- провести як мінімум 1 депутата для отримання законодавчої ініціативи,
- відпрацювати роботу осередків у бойових умовах,
- підвищити впізнаваність партії за рахунок агітації, кубів на вулицях, особистого спілкування активістів із громадянами,
- перетворити простих активістів на бойових волонтерів, а по факту – у молодих політиків, з яких можна формувати списки у місцеві ради,
- перед важливими для нас місцевими виборами наочно оцінити, наскільки у окремих регіонах мають підтримку ідеї партії.

Окрім першого, найважливішого пункту, вдалося все. Прірву перескочили на 80%, вибачте за сарказм. Жоден із 10 кандидатів не став народним депутатом. І те, що повз мандат пролетіли сотні більш багатих, більш відомих, більш рейтингових кандидатів, нас анітрохи не втішає. По факту – це чи не перша велика поразка партії. І ми, її керівництво, не знімаємо із себе відповідальності за неї. Вибачте нас.

Ці вибори тим не менш дали нам величезну кількість плюсів, якими ми будемо користуватися у інтересах партії ще довгі роки. По-перше, наші волонтери дійсно робили дива. Ми впевнені, що в жодній партії України немає таких людей. Вони билися із першого до останнього дня. Вони спілкувалися, агітували, сперечалися, і працювали, працювали, працювали… І все це недаремно. Так, кандидати не пройшли. Але кожна листівка, кожна поява агітаційного кубу, кожен перехід на сайт партії – це ще один живий контакт із виборцем. «Партія фейсбуку» завойовує вулицю.

По-друге, нас вже знають. Дійсно знають. Так, ми подобаємся не усім. Пересічні громадяни, які, здавалося б, знаходяться поза межами наших «інформаційних бульбашок», дивували наших активістів знанням пунктів нашої програми, характеристиками (не завжди приємними) лідерів партії, а також небезпідставно звинувачували нас у русофобії, побачивши і пригадавши назву партії. Впізнаваність є, і вона більша, ніж ми могли розраховувати рік тому.

По-третє, ми отримали величезний пласт інформації. Де ми маємо підтримку, а де ні. Де штаби відпрацювали на 1000% від можливого, а де всього на 800%. Як наша інформація доходить до виборця у кожному місті, як ефективніше витрачати бюджет в епоху «Порнхабу», про що знати виборцю зараз цікаво, а що ні. Цей масив цифр, даних, запитів ми будемо аналізувати наступні тижні, і це зіграє свою роль на місцевих виборах.

Ми отримали розуміння, що принаймні у столиці ми маємо всі шанси отримати фракцію у міській раді вже зараз, коли б не відбулися вибори. Ми отримали готових до політики волонтерів. Ми отримали бойову структуру штабів. Ми готові до наступного бою. Ми не здаємося перед зеленою навалою. Ми готові. Ми готові до усього.

І цей пост – це не просто звіт із сухими цифрами. Це пост подяки всім нашим кандидатам, які боролися до останнього і нерідко випереджали кандидатів від більш відомих і ресурсних партій (так, якби нам рік тому сказали, що наші кандидати будуть випереджати кандидатів від «Батьківщини» чи «Опозиційного блоку», ми б не повірили, але це сталося). Це пост подяки кожному інвестору у партію. Завдяки вам ми поширювали не свій бренд, не обличчя лідерів, а праволіберальні ідеї. У кожній листівці із програмою партії, у кожному агітаційному кубі є ваш внесок. Кожен наш донатор – це популяризатор наших ідей. Це пост подяки кожному волонтеру партії. Кожному з тих сотень божевільних людей, які працювали разом із нами останні тижні.

Для нас честь працювати з вами в одній команді.

А ще це виклик. Ми прийшли не на пару місяців, пройти чи не пройти і зникнути. Ми прийшли на роки. Ми поширюємо наші ідеї, нашу ідеологію, і стаємо сильнішими, бо наші ідеї правильні. Ми зростаємо. Ми стаємо ще більш сильними. Та злими. Дуже, дуже злими.

Рік тому у нас не було майже нічого. Тепер у нас є щось. І ми рано чи пізно почнемо робити нашу країну кращою.

Хоче вона цього чи ні.

Співзасновник Партії «Демократична Сокира» Юрій Гудименко.

Офіційні результати виборів:

Київ:
Округ 211 - Сабадаш - 1,4%
Округ 212 - Карпюк - 2,6%
Округ 214 - Діжечко - 1,3%
Округ 218 - Колумбет - 4,3%

Дніпро:
Округ 26 - Сарвіра - 1,2%

Запоріжжя:
Округ 76 - Лебідь - 0,5%

Миколаїв:
Округ 129 - Таранова -1,9%

Одеса:
Округ 135 - Мазур - 1,2%

Харьків:
Округ 169 - Соловйов - 3,4%

Черкаси:
Округ 194 - Лавров - 0,5%.

Tags: ДемСокира, Политика
Subscribe
promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 25 comments