?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

А чо вы там вообще делаете?

Бюджет Национальной академии наук - около 5 миллиардов гривен в год.

Простой вопрос. Какие научные проблемы были решены сотрудниками НАНУ в 2018 году? В 2017 году? 2016? 2015? ...

Где про это можно почитать?

Добавляю прекрасный скрин из годового отчета НАНУ за 2017 год.Филипп Духлий


promo ibigdan декабрь 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
woosht 10 июля, 16:33
Це не зовсім так. Робітників наукової сфери можна умовно розділити на дві категорії - "чиновників", і, власне, "науковців". Перші, окрім наявності наукових звань (отриманих за дисертації, написані кимось на замовлення), нічим не відрізняються від будь-яких інших державних чиновників - пиляють державні гроші, і все. Науковці ж, намагаються все ж займатися наукою, не зважаючи на досить малу зарплату і скрутне фінансування лабораторій.

Серед моїх знайомих є один науковець, завідуючий лабораторією екології - він досліджує вплив атмосферних викидів промислових підприємств на стан лісів і зелених насаджень. Грошей він отримує небагато, час від часу змушують брати відпустку за власний кошт, бо інституту нічим платити співробітникам; не знаю, як зараз, але ще рік тому в нього було 0,5 ставки, хоча всі працювали повний день, як завжди. Через брак фінансування взимку в інституті опалення майже немає (тільки у корпусі, де сидить директор) - всі науковці сидять у пуховиках і постійно хворіють. Обладнання для досліджень можна купити за кордоном, лише застарілий "секонд-хенд", і то, користуючись добрими знайомствами з іноземними колегами - бо держава взагалі ніяк це не оплачує, всі гроші на це ідуть з комерційних проектів або європейских грантів. Люди їздять у відрядження по всій країні для збору зразків частково за власний кошт, бо, знову ж таки, грошей немає.

Водночас у Європі на наукових конференціях високо оцінюють результати, отримані нашими вченими, і включать їх дані до своїх наукових робіт, до створення вимог по фільтрації промислових викидів тощо. Всі дивуються, як взагалі за таких умов можна займатися наукою, з доісторичним обладнання, за свій кошт, без наявності власного транспорту, кудись їздити збирати зразки.

А тим часом керівництво інституту пиляє гроші і купує собі нові автівки... Тож, будь ласка, не кажіть за всіх українських науковців, що вони трутні, і ні на чому не знаються.


Edited at 2019-07-10 16:36 (UTC)

sergey_nikol 10 июля, 18:38
Я згоден с тою картиною, що вы описали. Якщо це можно назвати наукою /узагальнено/, то вы мене вибачте... Окремі ентузіасти, які щось роблять не завдяки державній подтримці, а всупереч бюрократам, це не можно називати Національною академією наук України, бо це протирічить її уставу.

dagrael 10 июля, 18:49
Тож, будь ласка, не кажіть за всіх українських науковців, що вони трутні
Його наміри полягають вочевидь не в об*єктивному висвітленні стану справ, а дещо в іншому. Що й підтверджує надана вам відповідь.

  • 1