?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Матюки перетворюють тебе на трипільця

Ну, матюкатися то матюкатися.Розгляну два питання:

1) Чи походять матюки з російської мови?
2) Чи є матюки сучасною девіацією, на противагу безматюкливій давнині?

Коротка версія:
1) Ні.
2) Ні.

Довга версія:Процес словотвору і міжмовних запозичень достатньо складний і багатошаровий, щоб його коротко і просто описувати в фейсбучних постах, тому за робочу умовність тут приймаємо наступне:

Обидва критерії (не російський, не сучасний) задовольняються у випадку, якщо слово функціонує в період до виокремлення староукраїнської та староросійської мов (згрубша - слово фіксується бодай у ХІІІ столітті), і/або простежується етимологічно до принаймні праслов'янської форми. Поїхали. Далі будуть матюки.

1) Блядь. Найочевидніше слово у нашому гіт-параді. Походить від слова блѫдъ (чит. "блонд"), яке дослівно означало "блудити", і в тому самому сенсі теж. Семантичної різниці між словами "блядь" і "блудниця" немає взагалі, у зміні експресії винен природний розвиток мови, а не кляті мескалі. Для перевірки можна використати польську мову, де блядь таки зветься курвою, а от слово błąd означає "помилка" і читається точно так само. "Блуд" у значенні помилка вживається також у деяких діалектах української

2) Пизда. Важко говорити про спорідненість словам "песть" і подібним, але є кілька але. Це слово з аналогічною семантикою присутнє в усіх слов'янських мовах, більше того, у давньопруській мові воно також є, і функціонує там як нейтральне. Плюс етимологія виводиться до праіндоєвропейського кореня *pei-sd-, "сідалище". Тут варто зауважити, що до певного часу вагіна вважалась частиною дупи, а ряд мов позначає вагіну і анус одним і тим само словом. Іншими словами, праформа слова "пизда" виникла раніше за більшість слів, які я використав, аби написати цей пост.

3) Єбати. Саме через "є". Тут все просто, є праслов'янська форма *jěbati, є праіндоєвропейська форма *ojebh-, семантика в усіх випадках однакова, емоційне забарвлення, як і у випадку з пиздою, природний історичний процес, пов'язаний, імовірно, з табуйованістю поняття. Клятімескалі ні при чому.

4) Хуй. Найтуманніше з усіх слів. Є версія про імперативну форму "ховати", як натяк на основну дію, але вона практично безпідставна. Трубачов стверджував, що слово походить від псл. кореня *XŪ, "відросток" або "пагін" і є спільнокореневим до слів "хвоя" і "хвіст". Це найменш підтверджена гіпотеза з усіх, для обґрунтування подекуди вдаються до ностратичної гіпотези (залучаючи все, від албанської до уйгурської) і таки знаходять формальні збіги, але точного доведення поки не існує, як не існує серйозного застосування наявних методів для роботи з ностратичною гіпотезою

Алсо, слова "єбати", "пизда" та "блядь" фіксуються як нормативні форми від берестяних грамот ХІІ століття до деяких серйозних літературних пам'яток , а всі вони разом із "хуєм" присутні щонайменше у наддніпрянському фольклорі та зафіксовані ще у середині ХІХ століття, тобто приблизно з початком серйозних досліджень фольклору в Україні взагалі. Є, звісно, шанс, що це все запозичення, які протоукри перейняли від протомосковинів, але будьмо чесними: якщо ви здатні в це повірити – до цього місця ви не дочитали.

На ілюстраціях - слова "єбати" і "пизда" у записах, датованих ХІІ століттям.

Остап Українець


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
Rain Sender 5 июля, 15:53
Надо везде писать "богомолец". Извините за матюк в камменте

akkaknnebekaize 5 июля, 16:28

Презєдент пропонує -- туристичний бренд


o_teren 5 июля, 17:50
Матюки перетворюють тебе на трипільця
Та шо ж таке. Як мінімум п'ять тисяч років еволюції коту під хвіст!

Gitz Einik 5 июля, 19:56
"...коту під хвіст..."

Під хūj же ж :)

o_teren 5 июля, 19:58
Трипільці, тримайте себе в руках! :)

dzhekachan 5 июля, 19:10
та зоибаленахуй Мantisreligiosаец ибо

Edited at 2019-07-05 19:11 (UTC)

Gitz Einik 5 июля, 19:59
Тваю богомолець мать, стільки нового взнав про деякі старі як пизда речі.

tank_ua 6 июля, 8:35
не-не-не, я против - местами кацапы таки отметились.

в пидоре, например.
это тупо гулаговская лексика - ПЕредовые ДОстижения РАдуют СТалина... самый жир, его как имя предлагали, вместе с даздрапермой и сталинидой.

ban_derivets 6 июля, 12:24
Это получше исследований голландских вчоных.

mantix 7 июля, 7:32
Мені подобається гіпотеза, що слово "хуй" походить від латинського "huius" - "цей", і само колись було евфемізмом табуйованого слова "уд".

kym_garbyz 7 июля, 12:59
Слово писюн имеет не фонетическое происхождение, а основывается на визуальном восприятии, по примеру египетского письма. Короче, пиктограмма.

хуй

Где х -- это, как правило правое нижнее яйцо которое у подавляющего количества гордых яйценосцев -- холостое, то бишь пустышка, муляж, дань природы симметрии, извечной антагонистке энтропии.

У -- непосредственно сам рабочий орган, который вопреки мировоззрению женщин, львиную долю бытия уныло смотрит единственным глазом в пол.

И наконец Й -- самая важная часть хуя, вопреки расхожему мнению, как гордых яйценосцев, так и обворожительных яичноносих.
Вы уже наверняка догадались, что речь идёт о левом верхнем яичке. Зигзаг И примитивное обозначение цепочки ДНК. ну а кратка (чёрточка вверху) это отсылка к божественной душе (нимб).

Именно левое верхнее яичко участвует в наиглавнейшей игрушке нашего молодого Бога. Обезьяна должна размножаться, крутить колесо Сансары, чем вечно приводить в движение вертящуюся цяцьку- погремушку в виде мобиля, над люлькой нашего Господа

  • 1