Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Радянська містика

4 липня, 30 років тому відбулася досить неординарна авіаційна катастрофа. В той день радянський полковник Ніколай Скурідін на винищувачі МіГ-23М вилетів з аеродрому Колобжег в Польщі для тренувального польоту, але у літака виник тимчасовий перебій в роботі двигуна (помпаж).

Після нібито відмови двигуна пілот успішно катапультувався, а літак раптово увімкнув двигун і почав набирати висоту курсом на захід. Завдяки увімкненій системі "свій-чужий" він без проблем подолав повітряний простір Польщі та НДР.

Після перетину кордону з ФРН його перехопили два американських винищувачі F-15. Вони були дуже здивовані, що літак не лише беззбройний, а й безпілотний.

Оскільки політ проходив на висоті 12 км над густонаселеними районами, то було прийнято рішення збивати літак лише у крайньому випадку. Таким чином, радянський літак у супроводі двох американців пролетів над ФРН, Нідерландами, Бельгією і впав на ферму поблизу франко-бельгійського кордону. Загалом він самостійно подолав близько 900 кілометрів.

На жаль, при падінні літака загинув молодий бельгієць. Радянські військові спочатку повідомили, що літак впав у море поблизу Польщі, але під тиском доказів визнали провину і виплатили компенсацію.

Виталий Трубников

Tags: Жесть!, Совок
Subscribe
promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments