?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Жирнюча газова зрада

Дехто вже встиг прочитати про вчорашню переможеньку з виділенням газових родовищ українській державній компанії. Чи не найбільше плескав у долоні наш голова Нацради з інвестицій Давид Браун.

Але я б не написав цей пост, якби не знайшов тут зраду. Для цього хочу занурити вас у коротку передісторію. 23 червня ми дізналися, що наступного дня буде засідання комісії, котра мала визначити переможців аукціону газових родовищ. 24 червня я зміг на ній побувати й дещо не лише почути, а й побачити, швиденько прочитати та запам'ятати.

Наприклад те, що по конкурсу на Варвинську ділянку “Укргазвидобування” (далі - УГВ) обходив свого конкурента “Aspect Energy” на кілька балів. Варвинська ділянка є найжирнішим лотом, так як є найбільшою і її площа складає близько третини від сумарної площі всіх ділянок конкурсу.

На тій же комісії голова Міністерства енергетики Насалик прямо рєшальним тоном без шифрів розповідав як вони будуть занижувати бали УГВ щоб вибивати їх з конкурсу. Чому?

Насалик дуже не любить ДП “Укргазвидобування” просто тому, що воно йому не підконтрольне. Його стратегія боротьби з УГВ — це розповісти всім, що підприємство є неефективним, бо ніяк не нарощує видобуток газу. А тому ДП “Укргазвидобування” треба ліквідувати, або перепідпорядкувати міністерству Насалика. А от чому УГВ воно не нарощує видобуток — Насалик не хоче казати (адже сам Насалик блокує роботу підприємства, не продовжуючи їм ліцензію, не дає вигравати великі ділянки).

1 липня уже згадана комісія провела нове, ще більш закрите засідання, на якому все було добре, бо аж 4 ділянки віддали державному підприємству “Укргазвидобування”. Та за такою гарною кількістю приховується гірша якість: ділянки досить сильно відрізняються розміром. А найбільша ділянка дісталася компанії “Aspect Energy”.

Я вважаю що десь тут сидить справжнісінька корупція. Коли голова Міністерства енергетики Ігор Насалик зрозумів, що ділянку виграють не ті, хто треба, то в комісію одразу внесли додаткових членів. І судячи з усього якось так поміняли методологію розрахунку балів, що компанія “Aspect Energy” зуміла виявитися попереду. Я не дуже пам'ятаю цифри, але УГВ наприклад пропонувало більший обсяг інвестицій, більший ступінь локалізації (використання українського обладнання), кращі правила розподілу продукції й так далі списком. І за сумою балів вигравало саме “Укргазвидобування” — приблизно 260+ проти 250+.

Яким чином треба було поміняти методологію розрахунку балів, щоб все це переставало враховуватися?

Я як член Громради НАБУ хочу щоб матеріали конкурсу стали відкритими.. Хочу дізнатися методологію розрахунку, імена експертів, які виставляли бали, хочу оприлюднити протокол засідання (хоча найвеселіше там звичайно не під протокол).

І відповідну заяву я внесу, запити напишу. Я хочу все знати.

ЯК. ВАМ. ВДАЛОСЯ. ЦЕ. ЗРОБИТИ?!?

І, якщо виявиться, що я правий, я захочу щоб Насалик сів. Це пряма підслідність НАБУ, і якщо компанія переможець не почне, наприклад, видобуток, а перепродасть ділянку - це вже гарантована посадка.

UPD. Тут в лічку люди з ринку пишуть, що заявлений компаньйон Aspect Energу SigmaBleyzer навряд чи в змозі привести озвучену цифру інвестицій в проект (близько 1 мільярда гривень, якщо пам'ять мені не зраджує було в старій таблиці). Швидше за все родовище буде перепродано.

Богдан Кузьмич


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
rvun 2 июля, 14:13
О!
От такого я й очікував від вас.
Знач не дарма ви отримали нашу підтримку - це й є продуктивна робота. Дякую панові Бігдану за цих чудових людей і те, що він зумів організувати двіж.

Edited at 2019-07-02 14:13 (UTC)

rvun 2 июля, 14:17
Раз в вас є такий ресурс - то Ви не могли б тако ж внести подання в НАБУ про корупцію. Шарій і Клюєв рішенням суду зареєстровані як кандидати в нардепи. Але вони не жили в Україні останні 5 років. Як один із виборців, що підтримали ваших кандидатів в наглядову раду - я вимагаю від них направити подання про справи з приводу реєстрації наступних осіб:
1)Клюєв;
2)Шарій;
3)Саакашвілі.
Якщо потрібно, я можу звернутися напряму до обраних нами осіб, якщо ваша ласка - надайте контакти.
https://focus.ua/politics/433518-v_tsik_obiasnili_svoe_reshenie_po_registratsii_kliueva_i_shariia
ось і привід для втручання НАБУ - неправосудне рішення, при якому не взяли до уваги докази й документи з ЦВК.

Edited at 2019-07-02 14:19 (UTC)

ibigdan 2 июля, 16:31
Якщо не плутаю, хтось з нардепіа уже подав до суду на Клюєва.

Gitz Einik 2 июля, 17:02
Та ладна... Выплывут имена каких-нибудь нескончаемых шиферов, цептеров, штуцеров... и этим всё обычно закончится.

  • 1