Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Війна близько

Привіт.

Ми зараз в Києві, одному з найбільших і найстаріших міст Європи. Тут працюють кафе, ресторани, нічні клуби. Тут смачна кава. Тут багато розваг. Тут тепло і затишно.

Всім цим ми зобов'язані людям, які шостий рік поспіль вбивають та помирають в спекотних степах Донбасу. І про цей факт дуже легко забути, сидячі в затишному кафе із філіжанкою смачної кави.

Щоб нагадати і мешканцям, і гостям Києва, особливо іноземним, про те, що цей спокій сплачено кров'ю, ми привезли та встановили на Майдані найнезвичніший арт-об'єкт – Залізний Трон Сходу. Цей трон, створений за подобою "залізого трону" з "Гри престолів", зробив волонтер Денис Буштець у зоні АТО у 2016 році. Уламки активної броні танку, частини підбитої військової техніки, кулеметних стрічок, снарядів, солдатських фляг – все це складові Залізного Трону Сходу. Все це, а ще іржа та біль.На благодійному аукціоні цей трон було викуплено запорізьким бізнесменом Валерієм Прозапасом, і передано до Запорізького обласного краєзнавчого музею. Там він знаходиться у постійній експозиції, але із люб'язного дозволу і власника, і музея ми змогли влаштувати Трону декількатижневу екскурсію на найбільший Майдан країни.

Ми привезли цей Трон саме сюди, до Лядських ворот, і це невипадково.

Саме тут кияни вісімсот років тому намагалися зупинити татаро-монгольську навалу. Їм не вдалося, ворота були розбиті, а кияни відступили до замку нагорі, а коли і його мури пали – до Десятинної церкви. А потім її стіни було розбито, дах рухнув на голови захисників, і Київ, де було тепло та затишно, було знищено разом із мешканцями.Можливо, ти вважаєш, що ми притягнули цей трон сюди, щоб нагадати, що в країні йде війна. Це правда.

Але не вся.

Зараз тобі хочуть продати капітуляцію під виглядом миру. Схиляють до позиції «ну й пес з тим Донбасом та Кримом, давайте помиримось».

А ми притягнули сюди це залізяччя, щоб нагадати, що помиритися з навалою неможливо.

Що ворог не зупиниться, якщо здати перший рубіж оборони.

Що він прийшов не за частиною того, що в нас є, а за всім.

Що якщо не втримаєш ворога у воротах країни, потім битимешся з ним у дверях власного дому.

Що ворог відступить лише тоді, коли почне тебе боятися.

Можливо, ти ще не знаєш, але ти можеш його змусити.

Ми роздаємо поруч з Троном листівки із цим текстом. Двома мовами: українською та англійською. Ми хочемо, щоб і місцеві, і туристи пам'ятали, чим сплачений їхній спокій.

А головне, ми хочемо, щоб усі розуміли: спокій відносний. Ворог не відступає. Ворог не перестає тиснути. Ворог хоче всю нашу землю. Ворог хоче знищення кожного з нас.

Сядь на Залізний Трон українського Сходу — меморіал не вигаданої, а справжньої війни. Кривавої. Іржавої. Спекотної.

Закрий очі. Відчуй лють та біль, що сховані у ньому.

Без перемоги немає миру. Без перемоги є тільки біль, лють і вогонь поразки.

Мир без перемоги — це капітуляція.


_________________________________

Ми дякуємо за допомогу у встановлені Залізного Трону Сходу на Майдані Незалежності:
Управлінню по взаємодії з правоохоронними органами КМДА
Раді ветеранів АТО при КМДА
Департаменту міського благоустрою
ШЕУ Шевченківського району
Голові Шевченківської РДА Олегу Гарягі
Владиславу Раевскому
Ночному Экспрессу

Демократична Сокира

Tags: ДемСокира, Полезное, Политика
Subscribe
promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments