Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Про газовые шельфи, рога та копита

В мене пригорає, панове. Сідайте зручніше, заварюйте какаду, себто каркаде, це Антон Швець і це лонгрід.

Володимир Гройсман та його Вінницька Школа Економіки продовжують нас радувати і окешуватись перед відходом у небуття. Цього разу порадував глава Міненерго ⎯ Ігор Насалик, професійний (не помилка) чорт і гнида.

Багато хто чув, що зараз йдуть конкурси на газові родовища. При цьому Міненерго проводить конкурси в дуже стислі терміни - 2 місяці, замість традиційних в світі 6-8 місяців. Через це переважна кількість нормальних компаній не мають жодної можливості подати документи, окреслити собі бізнес-модель, відповідно - просто не беруть участі в конкурсі.

Зате участь беруть роги і копита.

Це уже трапилось з родовищем «Дельфін» на нашому шельфі. Його за підсумком отримає американська фірма “Frontera Resources”, але до фірми є обґрунтовані претензії (планово-збиткові) і обґрунтовані сумніви в здатності фірми виконувати зобов'язання по інвестиціям. “Frontera Resources” всюди входить, але сама нічого не робить. При цьому вимагаючи в умовах півтора мільярда гривень і п'ять свердловин в перші п'ять років! Крім того, саме Frontera були ініціаторами конкурсу і, зрозуміло, єдині були до нього готові. А історія їх роботи в Молдові та Грузії мало кого радує.

По них робили розслідування Схеми: корупція в деталях - RFERL і по-моєму Бігус.

В мене є обґрунтовані підозри, що “Frontera Resources” просто візьме росіян в частку і ми отримаємо по суті легалізацію захоплення Кремлем шельфу у Чорному морі, розпочатого в 2014.

Голова Міненерго ⎯ Ігор Насалик - віщує, що слідом за “Frontera Resources” в Чорне море прийде американський авіаносець, LOL, і покаже росіянам. Так прямо і сказав. План непоганий, але Frontera не схожа на ЕксонМобіл, Шеврон, Коноко або навіть який-небудь Халібертон. Вони схожі на шнирів, а за шнирями не ходять авіаносці, за ними ходить Путін.

Але залишимо поки осторонь “Дельфін”.

Тут нового раку підвезли.

Вибір кому відійде родовище робить Міжвідомча комісія з розподілу видобутку в нафтогазових угодах. Майже всі її члени - співробітники Міністерства Енергетики (підлеглі Насалика) і Кабміну (підлеглі Гройсмана). Конкурс на дев'ять нових родовищ, крім того, що був призначений знову таки на два місяці, так ще і містив такі правила свого проведення, що переможець по суті визначався рінопенісуальним методом. У сенсі самим Насаликом.

Це викликало обурення і на конкурс висадилися експерти з профільних асоціацій, підключився Юсейд, до складу комісії запхали сторонніх людей. Були розроблені правила оцінки та виставлення балів, процес оцінки був зроблений публічним.
У той момент, коли стало зрозуміло, хто по-чесному виграє в конкурсі, на комісію раптово прийшов радник Насалика - пан Володимир Ігнащенко - і в режимі абсолютного свавілля роздав учасникам комісії свою таблицю переможців. І тонко натякнув членам комісії на товсті наслідки.

ОСЬ ТАК ПРОСТО. А ЩО ТИ ЙОМУ ЗРОБИШ?

А чому ось ці перемогли? Тому, що йди в сраку, ось чому.

Чому радник Насалика - Ігнащенко - такий максимальний чорт? Так він завжди був такий. Вони разом з Насаликом віддали право на розробку родовища літію (14 мільйонів тон) на фірму сина Ігнащенко. Знову таки в поху♻︎стичному режимі.

В результаті зараз Ігор Насалик тисне на членів комісії, щоб деякі родовища дісталися ноунейм-фірмам з його рідного Калуша. А оскільки наш міністр енергетики щільно спілкується з росіянами, є велика підозра, що фірма з Калуша сидить на бабках Лукойла.

Важливий момент для тих, хто читав бокс по переписці між Насаликом та Укргазвидобування . Насалик нещодавно пообіцяв прописати люлей (буквально) минулому начальнику Укргазвидобування. На що вже нинішній начальник УГВ сказав окей, ринг так ринг, дата така-то, місце таке-то - приходь й отримуй.

Знаєте, чому стався цей конфлікт? Тому що спочатку Насалик видає родовища хєр зрозумій кому (собі, ага), а потім скиглить, що Укргазвидобування не може наростити видобуток. Звичайно, блд, не може, звідки їм газ добувати, якщо ви все родовища собі і своїм рідним відписуєте?

Перейдемо до резолютивної частини.

Панове Володимир Зеленський і во голови Служби безпеки України - Баканов. Що там, посони, контрабанду перемогли? Що там СБУ К? Як справи у економічної контррозвідки? Поки ви там голандський штурвал один одному влаштовуєте навприсядки, тут газові родовища розпилюють. Видача газових родовищ міністром собі в задню кишеню - це цілком собі справа для СБУ К - тут і корупція, і перевищення повноважень і навіть державна безпека є. Бінго прям.

Я розумію, що це каламутять Гройсман та Насалик. А Гройсман вам зараз потрібен щоб мінусувати результат Порошенко. Але хєр у вас вийде сказати, що це за старої влади родовища вкрали. Це при вас хочуть вкрасти, а ви робите вигляд, що нічого не знаєте, хоча насправді все ви знаєте. Родовища вкрадуть за Президента Зеленського і при бездіяльності призначеного Зеленським головою СБУ К Баканова і хрін ви від цього відмажетесь.

Голова НАБУ Ситник Артем і очільник Спеціалізована антикорупційна прокуратури Назар Холодницький, а у вас як справи? Я прекрасно знаю, що НАБУ у нас працює в кращих традиціях правоохоронних органів «коли вб'ють тоді і приходьте» і профілактикою не займається. Що ось коли вкрадуть, тоді будемо розслідувати. Ну, так відправте когось зараз на комісію, ЗАДОКУМЕНТУЙТЕ ХОЧ ВСЕ НА МАЙБУТНЄ. Від вас там, кажуть, вимагали Зеленському щось показати в найкоротші терміни. Чудовий привід. Мені не вірите, запитайте хоча б у представників юсейдівської програми з енергобезпеки, хто з нас тут від посольства сидить?

Голова РГК НАБУ Татьяна Локацкая, прошу звернути увагу на ситуацію. Крім того, членам комісії буде психологічно легше бачити когось із активістів поруч.

Можете вважати цей пост заявою про скоєння злочину.
Я вважаю, що міністр Насалик намагається виділити родовища своїм фірмам. Я вважаю, що міністр Насалик корупціонер і чинить тиск на членів комісії, загрожує їм і членам їх сімей.

Панове Насалик і Ігнащенко, можете на мене в суд подати, упирі, ви навіть не уявляєте, що таке загрожувати і який бл☢︎дь буває чорний піар. Уперед.

Засідання комісії пройшло сьогодні о 10-00 ранку в Міністерстві Енергетики. На неї потрапив наш активіст Богдан Кузьмич. Чекайте звіт у найближчі години.

А тепер репост, я дуже хочу, щоб на мене подали в суд, або щоб Артем Сергійович нарешті справою зайнявся.

Anton Shvets (Демократична Сокира)

Tags: Пиздец, Политика, Экономика
Subscribe
promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments