?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Фінанси і кредит

А хтось, крім економістів та банкірів, замислювався в чому між ними різниця?
Фінанси - це гроші, які вже хтось десь заробив. А кредит - це гроши, які хтось десь ще має заробити, але чи заробить, це ще невідомо. Інакше кажучи, кредит - це гроші з майбутнього, яких ще не існує, або "віртуальні" гроши.

"А нашо воно нам потрібно?" - запитає читач. А ось це я і спробую пояснити.

Вся справа в тому, що існування нашої цивілізації на тому ступеню, якого ми вже досягли, неможлива без кредитів. Ось наприклад, ви купуєте житло, в кредит звичайно. Тобто гроши на це житло ви ще не заробили, але вже в ньому живете, і дуже часто, саме тому, що це житло у вас вже є, ви і можете заробляти гроші в майбутньому.

Основна стаття, на якій банки заробляють чималенькі гроши, це саме кредити.
Але у кредитів є "темний бік", бо це ж гроші, які ще не існують, і ще велике запитання, чи будуть існувати у майбутньому.
Тобто, чим більше банк видає кредитів, тим вище ризик, що за частину з них ніхто не розрахується. Це "погані" кредити.
Але, і кількість "добрих" кредитів у банку не повинна дуже набагато перевищувати суму "реальних" грошей, якими може оперувати банк, інакше сам банк перетвориться на "бульбашку" і "злетить у повітря".

Чим швидше розвивається економіка світу, тим більше їй потрібно кредитів. Але у якийсь момент, світові банки накопичують небезпечну для них кількість кредитів і починають відмовляти в нових кредитах, чи давати їх під значно більші відсотки.

Як тільки це відбувається у критичній кількості найбільших світових банків, попит на продукцію в світі різко падає, підприємства починають зупинятись, люди не отримують зарплатню, а держави не отримують податків.

Ось це і є світова фінансова криза. Її наступ є неминучим. І ніхто нічого з цим не може поробити. Найпотужніші світові держави намагаються лише відтягнути час її наступу. Але чим більше вони відтягують наступ кризи, тим вона потім глибша.

Я перепрошую за "багатолітер", але той, хто дочитав, зараз зрозуміє, навіщо нам це все потрібно.

Чергова криза має статися вже дуже скоро. І потужні держави накопичують багато "реальних" грошей і золота, щоб її пережити без великих втрат.

При "злочинному режимі Порошенка" Україна теж намагалась щось накопичити. Але зараз, завдяки зе-режиму, ці гроші почали спускати на "проїдання", на такі дурниці, як підтримка внутришнього курсу валют, наприклад. А ще Беня вимагає від держави якісь млрд грошей, а президент же в нас бенін, не забувайте. А ще Україна не разрахувалась за ті дуже дорогі кредити, які отримував уряд баби Жулі, ще у 2008 році.

Отже підсумок невтішний: криза от-от наступить, а Україна, як завжди, до неї не готова, і ніяких надій, що хтось щось буде робити для цієї підготовки, бо ніхто про це не думає.

Вибори важливіше.Shlomo Nagel


promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
Джон Ланкастер 24 июня, 17:02
Є думка, що протистояння між Заходом та Рашкою, суттєво відтермінує світову кризу, "спихнувши" проблеми на росію.
Доуджонс знову біля максимумів.

e_1_off 24 июня, 19:13

От тіко на западі є багато людей, які думають, що з рашкою не треба протистояти, а треба й далі міняти їй нафту на скляні буси бо то вигідно.


Джон Ланкастер 24 июня, 21:00
Але ж санкції ще діють.
Тобто Заходу доводиться шукати нові ринки збуту (без рашки), нових постачальників (не з рашки).
Доводиться посилювати оборону - а це нові робочі місця, нові технології.
Розвивають космічні галузі. (якщо буде тут прорив, то про кризи можна забути років на 200)
Рівень безробіття зараз дуже низький.

Нафту і газ потроху замінюють на водень та міні-аес.

Ще й рашка сама себе ізолює.

poruchik111 24 июня, 20:01
я теж у 2008 думав «нарешті пішла економіка вгору».
Але потім якось стало несамовито, бо якійсь дивний під'йом... за рахунок кредитів.
Авжеж, кредити важливі для розвитку бізнесу.
Проте я збагнути не встиг шо трапилось, як $ став 10.

poruchik111 25 июня, 6:33
ага, коли скатився до 8 то було щастя вже.

kriks 24 июня, 22:31
Просто интересно, откуда инфа про фуканье денег на поддержание курса?

Каждый день формирую отчетность по торгам и курсам в НБУ и шото нифига не заметил подобного. По крайней мере, ничего того, что не предпринималось бы на торгах до выборов. Спрос на валюту формирует ее курс - это единственно правильная политика, которая у нас до сих пор действует.

Понимаю, шо теперь у нас сплошная зрада, но как-то чистоплотнее Г+Г надо быть что ли.

Edited at 2019-06-24 22:32 (UTC)

  • 1