?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Чому ніхто не сидить?

Завтра відбудуться вибори до Ради Громадського Контролю Національного Антикорупційного Бюро України (РГК НАБУ). Минулого року "Демократична Сокира" тріумфально виграла ці вибори: всі три наших кандидати зайняли перші три місця з 15-ти можливих. Ця тріумфальна перемога обернулася не менш тріумфальною поразкою.

Ні, наші представники зробили не просто все можливе, а й навіть неможливе. Вони мали найвищу явку серед інших організацій (зважаючи навіть на те, що нашій активістці Тетяні Локацькій, доводилося щоразу їздити до Києва із Миколаїва). Вони провели і подали в НАБУ антикорупційні розслідування щодо розкрадання коштів на загальну суму 5,5 млрд гривень. Ще раз, цифрами: на суму 5 500 000 000 гривень. Але для того, щоб НАБУ прийняло ці справи і почало хоча б робити вигляд, що воно їх розслідує, нашим представникам довелося йти до суду. Без суду, як сказав нам перший заступник Директора НАБУ Гізо Углава, ці справи щодо олігарха Фірташа були "нє в подслєдствєнності НАБУ". Після суду, на який ми витратили свій час та нерви, ці справи чомусь стали "в подслєдствєнності". Містика.

РГК НАБУ розшифровується як "Рада громадського контролю". Але більшість представників громадськості, які потрапили у Раду, чомусь розшифровували ці три літери як "Рада Громадського Кришування". Вони досить відверто прикривали керівництво НАБУ замість того, щоб його контролювати. Це, м'яко кажучи, не було контролем взагалі. В усвідомленні більшості членів РГК керівництво НАБУ – це небесні янголи, яким хтось постійно заважає нормально працювати, а іноді навіть підкидає гроші у кишеню. Наприклад, як у випадку гучного розслідування щодо "Укроборонпрому", у якому було зазначено, що той самий перший заступник Директора НАБУ Гізо Углава робив так, що деякі компанії зовсім, зовсім випадково зникали зі списку потенційно корупційних підприємств. НАБУ фактично визнало, що заступник голови НАБУ дійсно порушував закон, але покаранням йому стало... зауваження. За-у-ва-жен-ня. І ніхто, окрім наших представників, не виступив проти цього.

Коротше.

Ми втомилися. РГК НАБУ дійсно є досить ефективним антикорупційним інструментом, більш ефективним, ніж переважна більшість "громадських рад". У теорії. На практиці три з 15 членів РГК НАБУ витрачають величезну кількість дорогоцінного часу на те, щоб переконати більшість "колег" зробити хоча б десять відсотків від можливого. Тому цього разу ми не хочемо 3 з 15. Ми хочемо більшість. Тотальну, переконливу більшість, яка дозволить нашим представникам працювати на користь держави, а не на те, щоб розвіювати теорії заговору інших членів Ради. І ми можемо це зробити. Три наших представники вже довели, що працювати ми вміємо.

Тому ми висунули 9 своїх кандидатів (з 15 можливих) і домовилися про співпрацю із "Рухом ветеранів України", які делегують ще 5 кандидатів. Ми домовились, що РГК НАБУ нарешті має стати тим, чим вона мала стати відразу: інструментом чесного, прозорого, відкритого контролю громадськості. І для цього нам потрібні ви. Всі ви. Ваші голоси на електронних виборах. Завтра ми попросимо вас, ваших друзів та знайомих проголосувати офіційному веб-сайті НАБУ з 09:00 до 21:00. І це важливо. Дійсно важливо, щоб у країні нарешті з'явився ще один реальний інструмент впливу громадськості на теоретично підконтрольний їй орган.

Готуйтеся. ЗАВТРА о 9:00 публікуємо список. І до бою!

Ваша Партія.


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
kovaliv 29 мая, 17:33
Підтримую та бажаю успіху!

mvg1018 29 мая, 18:10
Не сидять, бо воно їм не треба.

tank_ua 30 мая, 6:44
а где 9 и 5? в списке только 2 ваших и 2 ветеранов, я правильно понимаю?

остальное - так себе. трансперенси еще можно проголосовать. остальное - дикий шлак. особо поржал над укрзализныця без коррупции))))))))))))))

a_s_k_e_t 30 мая, 12:35
1. Артьомов Сергій Миколайович
4. Бурмістенко Михайло Борисович
12. Діжечко Максим Володимирович
15. Карась Євген Васильович
16. Карпюк Олександр Андрійович
18. Колумбет Антон Сергійович
22. Кузьмич Богдан Володиморович
24. Локацька Тетяна Станіславівна
25. Мазур Анатолій Іванович
28. Мінко Володимир Дмитрович
32. Помазан Богдан Юрійович
34. Савчук Марк Сергійович
35. Салата Максим Сергійович
42. Трофименко Віктор Євгенович

Всего 14 чел.

tank_ua 30 мая, 12:37
да, я после второго поста по сабжу уже проголосовал.

Голосування розпочалось о 9:00 і завершується о 20:59, тому роби це вже зараз!
https://sokyra.party/ua/news/golosuvannya-do-rgk-nabu-rozpochalosya

  • 1