?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ДемСокира

Щодо ситуації зі спробою реваншу в Харкові

Коротка хронологія подій для не-харків’ян. 8 травня неодноразово улюблений мер Харкова Кернес заявив, що на сайті міськвиконкому зареєстровано дві петиції: про зворотне перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова і про знесення намету "Все для перемоги" на площі Свободи. Петиції за два дні набрали на сайті необхідну кількість голосів (частина профілів тих, хто проголосував, явно схожі на ботів). І вже в суботу, 11 травня, міськвиконком видав припис про добровільний демонтаж у триденний термін "незаконної конструкції" на пл. Свободи.

На перший погляд, це може здатися локальними харківськими заморочками і черговими дрібними капостями нашого "лудшего” мера міста. Я натомість переконаний, що це не так. Як не були в 2014-му локальними подіями ані захоплення ОДА в Харкові, ані події 2 травня в Одесі. Це повноцінна спроба реваншу, розпочата в нашому місті, але націлена на всю Україну.

Обидві петиції прямо ставлять за мету відкат у символічному полі всіх досягнень останніх років. Петиція про перейменування прямо порушує норми закону України про декомунізацію. А намет на пл. Свободи фактично вже давно є не просто місцем збору допомоги, а меморіалом АТО/ООС. У ньому і навколо нього розміщені багато справжніх експонатів із зони бойових дій, прапорів, подарунків волонтерам від бійців ЗСУ і добробатів. Що не менш важливо, це єдиний значущий візуальний символ у місті, що нагадує про війну, яку веде Росія проти нашої країни.

Це символічний акт. І залежно від розвитку ситуації він може перетворитися або на символ реваншу, що відбувся, або на символ непохитності українського вибору Харкова, символ непорушної територіальної цілісності України. Я думав, що нам вже ніколи не доведеться у Харкові скандувати: "Харків – Україна". Але події розвиваються так, що знову виповзли ті, хто жадає поставити це під сумнів.

Я зараз не хочу зупинятися на суто юридичному аспекті цих дій, хоча обидва вони мають ознаки грубих порушень норм чинного законодавства. Важливіше інше. Обидві ці дії (і це чудово помітно у публічної реакції в Харкові) сприймаються в місті як прямий реванш. Як довгоочікувана для багатьох можливість нарешті прямо пропагувати сепаратистські, руськомирські й українофобські ідеї. Як пряме повернення до тих днів 2014-го, коли по місту ходили і розмахували “аквафрешем” любителі "адиннароту". А ігнорує законодавство Гепа не вперше. У цьому році він вже демонстрував повну неповагу до рішень українських судів, відмовившись виконувати одне з них щодо підняття вартості проїзду в громадському транспорті.

Ні для кого не секрет, що в Харкові, як і в багатьох інших містах України, чимало прямих посібників рашизму, а ще більше мовчазних симпатиків Росії. І якщо зараз дати їм відчути свою силу, дати їм привід переконатися в безпеці порушення українського законодавства, то ми можемо повернутися в 14-й рік. І якщо не зупинити Кернеса зараз, то через деякий час ми знову побачимо парад подібних мерзотників в Одесі та Херсоні, Маріуполі та Запоріжжі. Досить. Їх упокорення занадто дорого обійшлося всій країні.

Сьогодні багато харків'ян вийшли на імпровізований мітинг на захист намета "Все для перемоги". За влучним висловом Yurek Yackubov, сьогодні зустрілися й обіймалися ті, хто розсварився і перебанили один одного за останні п'ять років.Думаю, ми змогли показати, що просто так не віддамо ці символи. Я дуже радий, що перед загрозою реваншу харківські патріотичні сили показали готовність виступати разом, попри партійні та інші розбіжності. До речі, майже всі сьогодні вийшли на мітинг без партійних прапорів.

Сьогодні я переконався, що в цій ситуації харків'яни продовжать і юридичну, і публічну боротьбу проти цих спроб реваншу. І дуже розраховую на максимальну підтримку всієї України. А також вважаю за необхідне забезпечити максимально жорстку і послідовну реакцію на ці витівки центральних органів влади. Починаючи від реакції Генпрокуратури і закінчуючи політичною реакцією чинного та обраного президентів, Кабміну і Верховної Ради. Недопущення реваншу рашистської сволоти – це необхідність не тільки Харкова, а всієї України.

Я багато в чому пов'язую ці витівки з результатами президентських виборів, але спеціально не став акцентувати на цьому увагу. Збереження єдності країни, відновлення її територіальної цілісності, підтвердження курсу на незалежність і європейського вектору розвитку набагато важливіші за будь-які політичні розбіжності й конфлікти. Це питання виживання країни, а тому заради нього необхідно відкласти внутрішні розборки. Це завдання всіх патріотичних сил у країні незалежно від політичних пристрастей і партійної приналежності.

Слава Україні!

Голова харківського осередку «Демократичної Сокири» Никита Соловьев

Метки:

promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
Ан Мур 12 мая, 20:59
А зебіли в цій ситуації звинувачують Порошенка: мовляв, гепу досі не посадив... Або ж ще: в Пороха - договорняк з гепою.
Нє, я розумію, можливо, Порошенко мав би особисто замочити гепу...

dagrael 12 мая, 21:14
Ну, нічого, зараз Зєля Гепу швиденько посадить!.. Або ні)))

for_l_j 12 мая, 21:18
Не посадит. Гепа умеет договариваться с любой властью, да и Коломойский, похоже ему совсем не враг.

for_l_j 12 мая, 21:16
Договорняк имел место быть. Нет, я конечно свечку не держал. Но Гепу особо не преследовали. ЕМНИП, одно открытое дело и то не за сепаратизм, а за похищение. Которое закончилось громким пшиком из-за того, что прокуратура перестала являться на заседания суда. Кто у нас генеральный прокурор, я думаю мы не забыли.
Я не осуждаю Порошенко за договор, не будь Гепы, скорее всего мэром Харькова стал бы Допа или ещё кто-то из б. регионалов. Вопрос что лучше - вот этот мудак, которого знаешь и который у тебя в кулаке или новый. Да посадить инвалида, ещё и пользующегося такой популярностью во втором по величине городе Украины - дело само по себе такое, что популярности не добавит.
По поводу "посадил или не посадил", видим старую историю. Когда Порошенко было нужно и законы протаскивались и ресурсы находились и люди сажались (вспомним историю с Корбаном), когда не нужно, всё спускалось на тормозах. Опять же, это не значит, что я осуждаю. Но таковы факты.
Впрочем заигрывания с Гепой в Харькове Пороху не помогли. Ватная часть всё равно голосовала за условных Боек и за Зе, остальные - больше за Зе.

Edited at 2019-05-12 21:23 (UTC)

alexmbr 12 мая, 22:09
На самом деле процесс реально был издевательством над стороной обвинения, при том что обвинения достаточно серьезные. Так или иначе было очевидно, что что Гепа "порешал" вопрос с судом, можно не связывать это с Порошенко (т.к. он действительно на суды влияния не имеет номинально, а реформа судебная идет со "скрипом"), но почти наверняка можно связать с Грановским, а он депутат БПП.
А истерики Луценко по поводу того, что это всё позор и что прокуратура будет добиваться повторного рассмотрения и привлечения судьи за заведомо неправосудное решение пока ни во что не вылились, соответственно до сих пор остаются пустой болтовнёй....
Была ли договорённость и о чем у Гепы с Порошенко никто не узнает, можно только догадываться, но был факт, что он съездил в АП в гости, после чего его риторика полностью поменялась и он в итоге стал поддерживать Порошенко.
Для меня это не был аргумент не голосовать за Порошенко, но из-за этой ситуации я полагаю Порошенко, к сожалению, много голосов проукраински настроенных граждан потерял на Харьковщине, и это факт.

Ан Мур 13 мая, 6:57
Саме в такому контексті з приводу суду над Гепою "На самом деле процесс реально был издевательством над стороной обвинения" я хотів було заперечити вище на адресу for_l_j А для вас, додатково - уточнити: прокурори, зрозумівши, що цей суддя виправдає гепу - своєю неявкою зробили технічний процесуальний фінт, щоб передати справу іншму судді. Вдало, чи ні - інше питання. А що? - адвокатам можна такі технарі? - а прокурорам - зась?

З приводу домовленостей... Та політика - дуже брудна і цинічна справа... І, давайте просто для себе встановимо раз і назавжди: глобальні речі в демократичному суспільстві за день-два-місяць-рік - не робляться. Роки потрібно... А потрібні компроміси, навіть зі злочинцями... Як там, здається, Теодор Рузвельт (але ж який демократ!) казав: "сучий син, але ж наш"...

for_l_j 12 мая, 21:22
Радует, что в Харькове нашлось столько не ватных людей. Гепа слегка объебался. Да, ватных тут гораздо больше. Вопрос только в том, что они не пойдут на площадь. Максимум попиздеть в соцсетях. В соцсетях попиздели и на этом всё закончилось.
Ну а то, что Гепа вообще поднял эти вопросы, тут два варианта. Либо пробуют почву с новой властью и ждут от неё каких-то сигналов, либо пробуют почву в плане реванша.
Либо Гепа, который в последнее время проебался по полной (куча начатых ремонтов, которым конца и края не видно, проезд по 8, и игнорирование решения суда, уничтожение одного из символов Харькова, проёбанная отопительная кампания) - решил слегка поднять свой рейтинг среди любимого ватного электората.

Edited at 2019-05-12 21:23 (UTC)

alexmbr 12 мая, 22:21
Да у него всю жизнь эта стратегия, как только меняется хоть сколько нибудь конфигруация власти от него начинают идти подобные резонансные действия, по сути это просто торг и набивание себе цены, напоминание о том что с ним надо общаться, причем в первую очередь.... зуб даю что он в ближайшее время съездит в гости или к Зеленскому или Коломойскому, а эти все истории что с палаткой что с переименованием скорее всего тупо будут без продолжения...

1n5ecto1d 13 мая, 9:13
Так зебилы во всех гепиных проебах винят... Порошенко. Это Порошенко, оказывается, не делает дороги. Это Порошенко покупает втридорога фрукты в зоопарк. Это Порошенко поднимает коммуналку.

Недавний гепин удар по ватанам увеличением цены на проезд, конечно, вызвал некоторый диссонанс, но в целом на любовь к Гепе никак не повлиял. Ватная логика...

euthanasepam 13 мая, 4:43
Дякую за інформування.

tank_ua 13 мая, 6:20
А Д7 уже подали заяву в прокуратуру, или прокуратура (как обычно) должна сама догадаться и открыть дело?

Ан Мур 13 мая, 7:06
А чому ви вирішили, що по цим подіям в Харкові саме прокуратура має відкривати справу? Чому не МВС? - там що, є якісь ознаки криміналного злочину?

lg_hater 13 мая, 7:30
Ем-м-м, а нагадайте, будьласочка, порушення закону про декомунізацію посадовою особою — це вже кримінал, чи ще адміністративне?

Ан Мур 13 мая, 10:10
Наскільки я пригадую огляди зі ЗМІ після прийняття цього Закону - лише незначна частина порушень відноситься до криміналу; а так, майже все - до адміністративних.
А так, по-факту, Ви праві: потрібно заглибитись і самому вчитатись. Зразу признаюсь: ще не читав самого тексту Закону.

tank_ua 13 мая, 7:31
Я решил? Вот копипаста из текста:

"А також вважаю за необхідне забезпечити максимально жорстку і послідовну реакцію на ці витівки центральних органів влади. Починаючи від реакції Генпрокуратури і закінчуючи політичною реакцією чинного та обраного президентів, Кабміну і Верховної Ради. Недопущення реваншу рашистської сволоти – це необхідність не тільки Харкова, а всієї України"

  • 1