?

Log in

No account? Create an account
ЖЖ Украина

Самый сок!

всё то интересное в сети, что попало в мои сети


Предыдущий пост поделиться Следующий пост
ЖЖ Украина

Найбільше питання, на яке не можу найти відповіді

Це чому влада ніяк не захищала Україну від інформаційної агресії?

Я все звичайно розумію, і про демократію, і про свободу слова і про чесні правила гри і т.д. і т.п. Але питання залишаються:

— Чому влада не захищала Україну від інформаційної агресії?

— Чому влада повністю діяла і грала по правилах ворога? Точніше - ніяк не протидіяла?

— Як влада збиралася виграти війну, якщо з самого початку відмовилася боротися за найважливіший плацдарм - за свідомість громадян?

В чому найбільше розчарування?

До останнього моменту я все таки вважав, що влада має план протидіїі реваншу і захисту від інформаційній агресії ворогів. І хоч щось-небудь робиться згідно цього плану.

Але на сьогодні вже очевидно - що не було і не має ніяких планів. Ніхто навіть не планував і не збирався захищати інформаційний простір країни.

Я зараз дуже скептично відношуся до того, що вдастся перемогти на парламентських виборах:

По-перше: 25% голосів за Порошенка - це ще не значить, що автоматом ці голоси будуть за партію Порошенка. Більш реальною цифрою виглядає 16% - результат першого туру. Це ті, хто дійсно голосував за Порошенка.

По-друге: інформаційний простір тотально належить внутрішнім і зовнішнім ворогам. Я не бачу найменшої можливості щось змінити зараз в цій ситуаціїї. А це значить - що пропаганда буде на повну катушку цих півроку працювати на поразкуПП і на перемогу умовних Зе.

По-трете, 75% населення доказали, що не думають і не збираються думати, і легко управляються телевізором. А в телевізорі - дивіться п.2.

75% - це той виборець, якому плювати на обєктивну реальність. І тому марно надіятись, що в основній масі своїй він прозріє, навіть якщо буде все погано. Команді Зе варто просто нічого не робити, кардинально нічого не міняти, дати по інерціїї країні докотитись до парламентських виборів на потенціалі напрацювань старої команди. Всіляко зомбуючи виборця, що стара влада їм мішає робити зміни, що все що є "добре" - це заслуга ЗеКо, а все що "погано" - це вина старої влади, і вуаля - на парламентських виборах ми отримаємо 85% за "слугу народу". А це вже кінець. Не залишиться нікого і нічого, що могло би стримати від повернення в стару парадигму існування країни - "болото".

Бездіяльність влади в боротьбі з внутрішніми ворогами, з ворожою і контреволюційною пропагандою, з інформаційною агресією - стала фатальною помилкою. І саме головне - очевидною, тому що про це всі кричали, всі говорили, всі просили хоть щось робити. Але все марно. Народ що міг робив на своєму рівні - але влада повністью вмила руки.

Довгий час всі притомні громадяни себе заспокоювали, що все під контролем, що є план, що народ наш мудрий і витримає цю атаку на свідомість.

Але, як виявилося - все навпаки: немає ніякого плану і контролю, а народ немудрий.

По великому рахунку, сьогодні уже не так важливо, чому так сталося і хто винуватий - час назад не повернути. І шанс і час в 5 років, який надали історія і еволюція для того, щоб радикально переступити цю межу і революційно зачистити український простір від ворогів і ворожого впливу - втрачений назавжди. Нового шансу може бути, а може і не бути, а якщо і буде, то невідомо в якому вигляді і в яких умовах. А надіятись на позитивні зміни еволюційним шляхом - майже марна справа. Історія України - прямий тому доказ. Кожен раз, коли еволюція підводила українців до чергового моменту, коли можна було вирватися з зачарованого сну - український народ рішуче говорив "ні" і повертав назад, в ярмо.

Кожен раз не вистачало сильного лідера, який би не звертав уваги на відсталу і нерозумну більшість, яка хоче і дальше тягнути чуже ярмо на своїй шиї, не зважав на те, що про нього подумають інші і як він буде виглядати в очах світу, а рішуче провів країну через цей барьер. І далі поставив світ перед фактом.

На жаль, ні Порошенко, ні інші гілки влади виявилися не готовими до таких рішучих дій.

Можна і дальше обвинувачувати (і цілком заслужено) 75% населення України, що зробили неправильний вибір. Але треба також чесно признати, що чинна влада і чинний Президент України за ці всі 5 років своєю бездіяльністью в інформіційній війні зробили все, щоб справжнім господарем інформаційного простору і повелителем свідомості українців були вороги України.

Я не розчарувався в Порошенко і його діяльності на посту Президента. Але і дальше не звертати на факти, які вже сталися - теж не має сенсу. Коли кажуть, що Порошенко зробив багато помилок, то мають на увазі - кадрові. Хоча на самому ділі кадрові помилки - це просто звичайний робочий процесс підбору і відсіювання кадрів, який завжди є в будь-якій організації.

Тоді як головна і фатальна помилка - Порошенко нічого не зробив для того, щоб захистити Укрїну в інформаційній війні і абсолютно без будь-якої боротьби програв свою основну битву за свідомість громадян.

Про причини і мотиви можна дискутувати, але факт поразки - вже є в наявності. І я, чесно кажучи, не бачу передумов для реваншу, по крайній мірі - в рамках тих процесів, які зараз відбуваються.

Які можна зробити висновки? Та в принципі - ніяких.

Можна "ходити в народ", щоб його "просвіщати" - але кпд таких дій в рамках суспільства - дорівнює майже нулю. Можна (і скоріше всього це єдиний більш-менш реальний варіант) робити новий майдан - але де гарантія, що він знову завершиться позитивно?

В такі момент історїї дуже багато залежить від наявності справжнього лідера нації, якому народ вручить владу, щоб він завершив революційні процеси - ті процесси, які можна здійснити тільки діючи на вершині влади.

В данному випадку - народ зробив все що міг, скинув режим Януковича, наніс потужний удар по старій системі, вибрав нову владу, яка мала в такому ж темпі продовжувати демонтаж старої і побудову нової системи. Але цього не сталося - старій системі дали можливість вижити, вона мутирувала і переможно повернулася.

Звичайно, завжди є надія, що це є частиною більш глобального плану. Що ця поразка тільки тактична і що стратегічно все робиться правильно. Але я поки що не бачу ніяких передумов для цього.

Виктор Федорончук


promo ibigdan december 3, 2007 00:08
Buy for 1 500 tokens
Если вы хотите сделать хорошую рекламу вашему продукту или услуге - вы зашли по адресу. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее количество просмотров на каждый пост - 50 тысяч, среднее количество просмотров блога в месяц - 4-5 миллионов. Изучить аудиторию блога в разных разрезах можно в…

  • 1
dimon_trigger 2 мая, 12:01
справедливості для - бан втєнтакля, одноглазіків, мейлсру. 1С, тиндексу, кошмарського а також біля 80ти інших продуктів - це таки було зроблено. і це був вкрай потужний удар по інфоагресії а головне по зливу інфи ворогу.
і знову ж таки - справедливості для - перелічені бани мало спрацювали на захист свідомості населення.
і зовсім ніяк не спрацювали проти зомбоящику.

а в тому полі було що зробити. викрити наприклад джерела фінансування як цілих каналів так і окремих дубінських. і по тим же зомбоящикам рознести.
можна було б показово вєбати кілько каналів на шестизначні сумми валютою за явні поклепи (як ось цей наприклад)
можна було б.. та багато чого можна було б. причому в рамках закону....

dbmann 2 мая, 12:48
кроме закона есть еще реальность. а реальность такова, что внутренних врагов трогать нельзя, потому что у них есть друзья, а эти их друзья еще и должны помогать законы в Раде принимать. а через колено кого-то поломать - нельзя, потому что Запад начнет вопить об ущемлении свобод, МВФ не даст кредит, а половину силовиков контролируют заклятые партнеры.
ну и так далее.
поэтому Порошенко крайне успешно 5 лет бегал между каплями, но эти 5 лет кончились.

dimon_trigger 2 мая, 13:22
я розумію, що цілий ряд реформ та правильних законів Порох протис через договорняки.

але щоб зовсім нічого не робити телевізору? ну це прикре самогубство.
тим паче що в договорняки напевне ж входила умова "тіко края знайте".
а тут країв вони не бачили від слова зовсім. а ото б ступнуло за край - і клади лям баксів на наклеп на президента. чи на ГШ. по закону та суду. а крім ляма баксів - зобов'язувати антизраду публікувати. програму мінстець мав би приносити, ага.


dbmann 2 мая, 13:29
например, что-то сделать телевизору может Нацкомиссия. но поскольку этот вопрос живо интересует владельцев телеканалов, то и сидят в ней в итоге представители олигархов, которым принадлежат телеканалы.
и у них там круговая порука - когда хотели что-то сделать Интеру, за него вступился не только человечек Фирташа, но и Герасимьюк (от Коломойского).

а судиться, имхо, можно только по откровенным набросам типа "президент убил своего брата", но в 99% случаев пропаганда работает куда более тонко. плюс сами судьи понимают только или давление а-ля Янукович или бабло, которое им нужно занести, по-другому они не работают.

  • 1