Игорь Бигдан (ibigdan) wrote,
Игорь Бигдан
ibigdan

Найбільше питання, на яке не можу найти відповіді

Це чому влада ніяк не захищала Україну від інформаційної агресії?

Я все звичайно розумію, і про демократію, і про свободу слова і про чесні правила гри і т.д. і т.п. Але питання залишаються:

— Чому влада не захищала Україну від інформаційної агресії?

— Чому влада повністю діяла і грала по правилах ворога? Точніше - ніяк не протидіяла?

— Як влада збиралася виграти війну, якщо з самого початку відмовилася боротися за найважливіший плацдарм - за свідомість громадян?

В чому найбільше розчарування?

До останнього моменту я все таки вважав, що влада має план протидіїі реваншу і захисту від інформаційній агресії ворогів. І хоч щось-небудь робиться згідно цього плану.

Але на сьогодні вже очевидно - що не було і не має ніяких планів. Ніхто навіть не планував і не збирався захищати інформаційний простір країни.

Я зараз дуже скептично відношуся до того, що вдастся перемогти на парламентських виборах:

По-перше: 25% голосів за Порошенка - це ще не значить, що автоматом ці голоси будуть за партію Порошенка. Більш реальною цифрою виглядає 16% - результат першого туру. Це ті, хто дійсно голосував за Порошенка.

По-друге: інформаційний простір тотально належить внутрішнім і зовнішнім ворогам. Я не бачу найменшої можливості щось змінити зараз в цій ситуаціїї. А це значить - що пропаганда буде на повну катушку цих півроку працювати на поразкуПП і на перемогу умовних Зе.

По-трете, 75% населення доказали, що не думають і не збираються думати, і легко управляються телевізором. А в телевізорі - дивіться п.2.

75% - це той виборець, якому плювати на обєктивну реальність. І тому марно надіятись, що в основній масі своїй він прозріє, навіть якщо буде все погано. Команді Зе варто просто нічого не робити, кардинально нічого не міняти, дати по інерціїї країні докотитись до парламентських виборів на потенціалі напрацювань старої команди. Всіляко зомбуючи виборця, що стара влада їм мішає робити зміни, що все що є "добре" - це заслуга ЗеКо, а все що "погано" - це вина старої влади, і вуаля - на парламентських виборах ми отримаємо 85% за "слугу народу". А це вже кінець. Не залишиться нікого і нічого, що могло би стримати від повернення в стару парадигму існування країни - "болото".

Бездіяльність влади в боротьбі з внутрішніми ворогами, з ворожою і контреволюційною пропагандою, з інформаційною агресією - стала фатальною помилкою. І саме головне - очевидною, тому що про це всі кричали, всі говорили, всі просили хоть щось робити. Але все марно. Народ що міг робив на своєму рівні - але влада повністью вмила руки.

Довгий час всі притомні громадяни себе заспокоювали, що все під контролем, що є план, що народ наш мудрий і витримає цю атаку на свідомість.

Але, як виявилося - все навпаки: немає ніякого плану і контролю, а народ немудрий.

По великому рахунку, сьогодні уже не так важливо, чому так сталося і хто винуватий - час назад не повернути. І шанс і час в 5 років, який надали історія і еволюція для того, щоб радикально переступити цю межу і революційно зачистити український простір від ворогів і ворожого впливу - втрачений назавжди. Нового шансу може бути, а може і не бути, а якщо і буде, то невідомо в якому вигляді і в яких умовах. А надіятись на позитивні зміни еволюційним шляхом - майже марна справа. Історія України - прямий тому доказ. Кожен раз, коли еволюція підводила українців до чергового моменту, коли можна було вирватися з зачарованого сну - український народ рішуче говорив "ні" і повертав назад, в ярмо.

Кожен раз не вистачало сильного лідера, який би не звертав уваги на відсталу і нерозумну більшість, яка хоче і дальше тягнути чуже ярмо на своїй шиї, не зважав на те, що про нього подумають інші і як він буде виглядати в очах світу, а рішуче провів країну через цей барьер. І далі поставив світ перед фактом.

На жаль, ні Порошенко, ні інші гілки влади виявилися не готовими до таких рішучих дій.

Можна і дальше обвинувачувати (і цілком заслужено) 75% населення України, що зробили неправильний вибір. Але треба також чесно признати, що чинна влада і чинний Президент України за ці всі 5 років своєю бездіяльністью в інформіційній війні зробили все, щоб справжнім господарем інформаційного простору і повелителем свідомості українців були вороги України.

Я не розчарувався в Порошенко і його діяльності на посту Президента. Але і дальше не звертати на факти, які вже сталися - теж не має сенсу. Коли кажуть, що Порошенко зробив багато помилок, то мають на увазі - кадрові. Хоча на самому ділі кадрові помилки - це просто звичайний робочий процесс підбору і відсіювання кадрів, який завжди є в будь-якій організації.

Тоді як головна і фатальна помилка - Порошенко нічого не зробив для того, щоб захистити Укрїну в інформаційній війні і абсолютно без будь-якої боротьби програв свою основну битву за свідомість громадян.

Про причини і мотиви можна дискутувати, але факт поразки - вже є в наявності. І я, чесно кажучи, не бачу передумов для реваншу, по крайній мірі - в рамках тих процесів, які зараз відбуваються.

Які можна зробити висновки? Та в принципі - ніяких.

Можна "ходити в народ", щоб його "просвіщати" - але кпд таких дій в рамках суспільства - дорівнює майже нулю. Можна (і скоріше всього це єдиний більш-менш реальний варіант) робити новий майдан - але де гарантія, що він знову завершиться позитивно?

В такі момент історїї дуже багато залежить від наявності справжнього лідера нації, якому народ вручить владу, щоб він завершив революційні процеси - ті процесси, які можна здійснити тільки діючи на вершині влади.

В данному випадку - народ зробив все що міг, скинув режим Януковича, наніс потужний удар по старій системі, вибрав нову владу, яка мала в такому ж темпі продовжувати демонтаж старої і побудову нової системи. Але цього не сталося - старій системі дали можливість вижити, вона мутирувала і переможно повернулася.

Звичайно, завжди є надія, що це є частиною більш глобального плану. Що ця поразка тільки тактична і що стратегічно все робиться правильно. Але я поки що не бачу ніяких передумов для цього.

Виктор Федорончук

Tags: Медиапиздота, Политика, Порошенко
Subscribe
promo ibigdan Грудень 3, 2007 00:08
Buy for 1 000 tokens
Хотите 1 миллион просмотров вашей рекламы за неделю? Легко и не дорого. Хотите чтобы о вашем продукте или услуге узнали сотни тысяч уникальных посетителей? Запросто. Адекватные цены и профессиональный подход, базирующийся на 11-летнем опыте. Блог "Самый сок!" читают во всём мире. Среднее…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments